İş dünyası, pandemi sonrası dijital serüveni konuştu

Her ölçekteki şirket yeni iş modelleri oluşturmak zorunda

  • Eylül 14, 2021
  • 409 Görüntüleme
  • İş dünyası, pandemi sonrası dijital serüveni konuştu
    İş dünyası, pandemi sonrası dijital serüveni konuştu

Dijital çağın yeni kurallarını mercek altına alan Vizyon 100 platformu, “Pandemi Sonrası Döneme Hazırlık” temalı 2021 zirvesini 8 Eylül 2021 tarihinde düzenledi. Birçok üst düzey yöneticinin katıldığı etkinlikte iş dünyasının ana gündem maddesi olan dijital dönüşüm yolculuğu detaylandırıldı. 

Zirvede FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit konuşmacı olarak yer aldı ve pandemi sonrası 5 yıla dair önemli gelişmeleri aktardı.

Günümüz dünyasında sektör farkı gözetmeksizin tüm işletmeleri etkileyen dijitalleşme serüveni, büyük dönüşümleri de beraberinde getirdi. Kurumların bu dönüşüme rahat uyum sağlamaları için çalışmalar yapan Vizyon 100 platformunun düzenlediği “Pandemi Sonrası Döneme Hazırlık” 2021 zirvesi 8 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi. 

Zirvede pazarlama ve teknoloji dünyasındaki dönüşümler, dijital çağın yeni kuralları, şirketlerin bu alandaki stratejileri ele alındı. 

Fabrika otomasyonu alanındaki inovatif çözümleriyle işletmelerin üretim süreçlerine dijitalleşmeyi entegre eden FANUC da etkinlikte yer aldı. Zirvede gerçekleştiren panele konuşmacı olarak katılan FANUC Türkiye Genel Müdürü Teoman Alper Yiğit, pandemi sonrası 5 yıl ve dijital dönüşüm yolculuğuyla ilgili kapsamlı bir konuşma yaptı.

Dünyanın çarpıcı bir değişim sürecinden geçtiğini vurgulayan Teoman Alper Yiğit, “Geleceğe yönelik tutarlı öngörülerde bulunabilmek ve geleceği bugünden şekillendirebilmek için mevcut süreçleri iyi analiz etmek gerekiyor. Global dünyadaki genel kabul, bu sürecin dijitalleşme kavramı üzerinden şekilleneceği yönünde. Aslında pandemi öncesinde de bu dönüşümün hayatımızda etkili olduğunu gözlemliyorduk. Son 5 yıla baktığımızda önceki dönemlerden farklı olarak bu değişim rüzgarı herkes tarafından hissedildi. Bugün herkes dijital terminolojiye hakim ve aynı dili konuşabiliyor” dedi.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim