CeMAT 2016 sahne ışıklarını dijitalleştirme ve otomasyona çeviriyor

  Sor / bana ulaş

Hannover CeMAT 2016 için ana tema, Akıllı Tedarik Zinciri Çözümleri

Endüstriyel Malzemeler & Ekipmanlar, Endüstri 4.0

CeMAT 2016 sahne ışıklarını dijitalleştirme ve otomasyona çeviriyor
CeMAT 2016 sahne ışıklarını dijitalleştirme ve otomasyona çeviriyor

-Lojistik konusunda dünya lideri fuara dünyanın her köşesinden 1.000'den fazla firmanın katılması bekleniyor. Ana tema, Akıllı Tedarik Zinciri Çözümleri. Lojistik sektörü bu yıl yüzde üç büyümeyi hedefliyor.

Bir diğer deyişle, Hannover, Almanya'da 31 Mayıs ile 3 Haziran tarihleri arasında yer alacak olan bu fuar lojistik ve tedarik zinciri yönetimi konusunda en önemli fuar olup, bugün giderek artan sayısallaştırılmış ve entegre endüstriyel değer zincirleri için lojistiğin ne denli önemli olduğu vurgulanacak. Hannover'de CeMAT üzerine bir söyleşide "Endüstri 4.0 teknolojilerinin lojistik üzerindeki etkileri gelen CeMAT fuarında başı çeken tema olacak. Yakın zamanda tüm parçalar, konteynerler, raflar, malzeme elleçleme ve taşımacılık sistemleri, hatta malzemelerin kendileri bile akıllı hale gelecek. Bu durum lojistik süreçlerinin esnekliğini ve şirketin bunları kontrol edip izleme imkanını büyük ölçüde artıracak. Lojistik endüstrisinde rekabetçilik sonunda hız, hassaslık, esneklik ve sağlanabilirlik gibi özelliklere dayanıyor. Honnover'da yapılan söyleşi esnasında; Deutsche Messe Yönetim Kurulu üyesi Dr. Andreas Gruchow " Sayısallaştırma lojistik şirketlerinin tüm bu kritik başarı faktörleri için performansını güçlendirecek" diyor.

CeMAT lojistiğin geleceğini şekillendirecek birçok çözümün dünya genelindeki izleyicilere ilk defa sunulduğu yer olacak. Burası yarı ve tam otomatik antrepolardan bağımsız (otonom) araçlara, yenilikçi endüstriyel araçlardan yeni raf sistemlerine ve işbirlikçi robotlardan en son entegre Bilişim teknolojilerine (IT) kadar en gelişmiş entegre lojistik teknolojileri üzerine bilgi konusunda bir numarada yer almakta.

Lojistik teknolojisinde sağlam bir büyüme bekleniyor

Lojistik endüstrisi devamlı bir büyüme eğrisi gösteriyor. Geçen yıl sadece Almanya'daki lojistik çözümleri firmaları 20.1 milyar Euro değerinde donanım üretmiş olup, bu da geçen yıla kıyasla yüzde üç civarında bir artış. Almanya VDMA Malzeme Elleçleme ve Lojistik Derneği bu yıl için de benzer bir büyüme bekliyor. Dernek Başkanı Sascha Schmel bunu "Bu gibi büyüme rakamları Avrupa Ortak Pazarındaki olumlu gelişmelerle belirleniyor. Dünyadaki bazı hedef endüstrilerin olumlu performansı üreticilerin sipariş defterlerinin doldurmasında önemli bir rol oynuyor. E-Ticaret ve otomotiv endüstrileri bunun en iyi örnekleri" diyerek açıklıyor.

Yeni "Lojistik IT" (Bilişim Teknolojileri) vitrini

Lojistik pazarında yazılımlar giderek daha da önemli hale geliyor. Bunu farkında olan CeMAT organizatörleri 27 no.lu Salonda "Lojistik IT" adı altında yeni ve münhasıran lojistik yazılımı uygulamalarına yönelik bir sergi alanı düzenledi. "Akıllı IT çözümleri modern lojistik için esastır. IT şimdi lojistik konusunda bir numaralı sürücü ve yenilik kaynağı durumundadır. Gruchow: "Taşınabilir İnternet ve tüm son kullanıcıların üretim ve tedarik zincirine entegrasyonu yeni fırsatlar yaratmakta ve yeni iş modellerinin ortaya çıkmasına yol açmakta" diyor. Bu durumda dünyanın başı çeken ticari yazılım şirketi olan SAP firmasının CeMAT fuarında sergilemeye katılması çok doğal bir durum. SAP ile altı adet ortak şirketi Lojistik IT sergileme bölümünde en son endüstri çözümlerini ilk defa sergileyecek. Bu pavyona "Entegre Lojistik" adı verilecek. Yeni serginin bir diğer önemli tarafı Lojistik IT ve Otomasyon Forumu olacak. Burada, IT uzmanlarıyla son kullanıcılar, lojistikte bulutun rolü, gezgin çözümler, akıllı izleme ve takip, ağ planlama/tedarik zinciri tasarımı, lojistikte büyük veriler, WMS, lojistik görüntü işleme ve sanallaştırma dahil, geniş bir konu yelpazesini tartışacak.

"Eminim ki, CeMAT lojistik ve sahip olduğu potansiyel hakkında çok daha büyük bir bilinçlilik yaratacak. Ara yüzler her şeyi bir birine bağladığından IT burada kilit bir role oynayacak. Her şeyi kapsayan yazılımlar sayesinde her ve tüm operasyonel birimler entegre edilebiliyor. Bu da sadece üretimin başında olanlar ve üst yönetim değil, IT uzmanları için de CeMAT'a katılımı kaçınılmaz hale getiriyor. CeMAT bu günün pazarına derinlemesine bir bakışla herkese yarının fabrikalarının ve lojistik zincirlerinin yapı taşlarını keşfetme olanağı sağlıyor" diye açıklıyor Group GmbH & Co. KG Beckum, Almanya firması İcra Kurulu Başkanı (CEO) ve CeMAT İcra Kurulu üyesi Dr. Christoph Beumer.

Bu yılki CeMAT fuarında dünyanın her tarafından 1.000'den fazla şirket ürün sergileyecek. Bunların yaklaşık yarısı Almanya dışından gelecek. Almanya'dan sonra ürün sergileyen en önemli ülkeler Belçika, Çin, Fransa, İngiltere, İtalya, Hollanda, İsveç, İspanya ve Türkiye.

Taşı / Kaldır / Depola / Yükle

CeMAT fuarındaki en büyük sergiler Taşıma / Kaldırma / Depolama / Yükleme üzerine. Bunlardan Taşıma ve Kaldırma endüstriyel araçlar, vinçler ve kaldırma donanımları, erişim platformları, devamlı elleçleme sistemleri ve liman elleçleme donanımları dahil, malzeme elleçleme ve kaldırma teknolojisine adanmıştır. Bu gibi makine ve donanımların sunumu yanında, sergide bunların otomatik tedarik zincirlerine akıllı olarak nasıl entegre edileceği de araştırılacaktır.

Depolama ve Yükleme ise otomatik antrepo çözümlerine yöneliktir. Burada raf sistemleri, fabrika donanımları, palet, konteynır, yükleme ve boşaltma donanımları yanında komple antrepoculuk ve yükleme sistemleri vurgulanacak. Gruchow: "Gelen CeMAT fuarı ziyaretçileri antrepoda malzeme elleçleme, yükleme, ambalaj ve dağıtım işlemleri için verim ve maliyeti maksimize edecek yarı ve tam otomatik çözümler yelpazesi bulacaklar" diyor.

Vinç ve Kaldırma Donanımları Pavyonu

Diğer temel lojistik endüstrileri gibi, vinç ve kaldırma donanımları sektörünü de giderek artan dijital entegrasyon ve Endüstri 4.0 eğilimi konusunda zorlu sorunlar bekliyor. Bunu farkında olan sektör gelen fuarda münhasıran kendine ait bir sergi alanına sahip olacak: Salon 27'deki Vinç ve Kaldırma Donanımları Pavyonu. CeMAT vinç ve kaldırma donanımları konusunda dünyanın en önemli fuarı olarak biliniyor. Sergide basit yükleme ataçmanlarından anahtar teslimi otomatik vinçlere kadar her türlü donanım gösterilecek.

Platformers World (Platformcular Dünyası) @CeMAT

Kaldırma ve erişim sistemleri çekirdek lojistik teknolojileri olup, bu nedenle de gelen CeMAT fuarında açık sergi alanında büyük vurgularla sergilenecek. Platformers World@CeMAT sergisinde geniş bir üretici yelpazesinden erişim platformları, direk tırmanma donanımları, teleskopik forkliftler, merdivenli ceraskallar, mini paletli vinçler, endüstriye vinçler ve çok daha fazlası sunulacak.

Manage & Service (Yönetim ve Servis)

Yönetim ve Servis sergisinde dahili ve harici lojistik bir araya geliyor. "Taşımacılık Lojistiği" fuarıyla ortak olarak sahnelenen bu sergide lojistik servisleri ve danışmanlık şirketlerinin sunumları yer alacak. Sayısallaştırma değer zincirlerinin tamamında devrim yaratırken, hem dahili lojistik teknolojisi tedarikçileri hem de harici lojistik teknolojisi tedarikçileri için yeni fırsatlar getirecek. Bu tip şirketler için gelecekte başarı lojistik merkezlerinin verimliliği ve yeteneklerine bağlı olacak. Veri büyüklüğü bu konuda kilit bir husus. Veri büyüklüğü araçlar, siparişler ve sevkiyatlarla ilgili en son ve güncel bilgilere her yerde ve her an ulaşarak lojistik süreçlerinin çok daha kolay yönetilir ve kontrol edilebilir hale getirilmesi anlamında kullanılıyor.

Pick & Pack (Seç ve Topla)

CeMAT 2016 fuarındaki ambalaj teknolojisi sergileri Deutsche Messe ile Easyfairs GmbH firmalarının ortaklığı sayesinde her zamankinden daha büyük ve iyi olacak. Easyfairs firmasının "Empack" ve "Label&Print-Etiket ve Baskı" sergisi Deutsche Messe'nin Seç ve Topla sergisiyle birlikte sunulacak. Bu yılki sergiler arasında en son ambalajlama tesisleri ve makineleri yanında en gelişmiş nakliyat ambalajı çözümleri, ambalaj malzemeleri ve ambalaj ürünleri gösterilecek.

CeMAT

Deutsche Messe CeMAT etkinliklerini dünyanın en önemli pazarlarında gerçekleştirerek lojistik endüstrisi için ürünlerini ve yeniliklerini ilgili ülkeler ve bölgelerdeki müşterilere sunabilecekleri mükemmel platformlar yaratmaktadır. Tüm CeMAT etkinlikleri iki yılda bir Hannover, Almanya'da yapılan ve dünyanın en büyük lojistik ve tedarik zinciri yönetimi fuarı olan CeMAT fuarından (bir sonraki fuar 31 Mayıs - 3 Haziran 2016 tarihlerinde) türetme faaliyetlerdir.

CeMAT lojistik endüstrindeki yenilikçi, enerji tasarruflu forkliftler ve endüstriyel araçlardan karmaşık, tam otomatik konveyör sistemlerine, gelişmiş raf ve depolama sistemlerinden en son kontrol ve lojistik IT sistemlerine kadar tüm sektörleri kucaklamaktadır. Vinçler, kaldırma donanımları, yüksek iş platformları, otomatik ID (kimlik belirleme) sistemleri, robotik lojistik ve lojistik ambalaj teknolojileri de programı tamamlamaktadır.

Tarihinde yayınlanan Mart 29, 2016 - (860 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Deutsche Messe AG
Messegelände
30521 Hannover - Germany
+49-511-89-0
+49-511-8932626
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
EMO Hannover - The world of metalworking
Potansiyelinizi Artırın. Katma Değer Yaratın. Hannover Messe
Deutsche Messe; Potansiyelinizi Artırın. Katma Değer Yaratın.
Endüstri yeni çözümler arıyor. Ve hepsini tek bir çatı altında buluyor. Hannover Messe
Hannover Messe 4. Sanayi Devrimine hazır mısınız?
Hannover Messe 2014; Başarı Faktörü İnovasyon
Hannover Messe 2014 Başarı Faktörü İnovasyon
Hannover Messe; Hangi yeniliklerden yararlanabilirsiniz?
Hannover Messe; Match&Meet Business Matchmaking Service
WIN Fuarları Kazandırır
İlgili Makaleler
Ayvaz, Yangın Grubundaki Atılımlarına Devam Ediyor
Yaskawa ve Phoenix Contact, PLCnext Technology açık otomasyon platformu için ortaklık üzerinde anlaştı
Sewio, UWB Teknolojisini Ücretsiz Dijital Kahraman Etkinleştirme Kitleriyle Geliştiriyor
Hedef Tüm Makinalarda Standart Fan Sistemi Olmak
Türkiye’nin Demiryolu Atılımı 9’uncu Eurasia Rail ile Tüm Dünyaya Tanıtılacak
İlaç Sektöründe Verim Artışı İçin Dijitalleşme
İŞLETMELER İÇİN DİJİTAL DÖNÜŞÜM YOL HARİTASI
En yüksek yeterlilik düzeyi: CECE – CE İşareti Sertifikalı Uzmanı
Sahadan Buluta Veri İletimi : Single Pair Ethernet
Yapay Zeka ve Makine Öğrenimi (Industrial AutoML )
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Sabit Tork ve Güç Yayı
Bosch Rexroth; Akıllı Telefon Otomasyonu
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
TSM Teknoloji lider bir profesyonel ihracatçı olarak, hedefimiz yüksek performanslı ürünler, büyük güvenilirlik, profesyonel hizmetler
2007 yılında kurulan Shaanxi Getwick refrakter metal ürünleri,
özellikle tungsten ve molibden metal malzeme ürünlerinin üretimi
Baoji Hong Ya Da Demirdışı metal malzemeler Co, Ltd 2014 yılında kurulmuş
Çeşitli endüstriler için döküm parçaları, dövme parçalar, işlenmiş parçalar ve metal fabrikasyon parçalar için akıllı, modern çözümler
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Italyan Patlama Diskleri Üreticisi Donadon SDD
Güvenliği seçin, şansa bırakmayın: Endress+Hauser’den  Proses Güvenliği
Endress Hauser Katalog; Gıda Endüstrisinde Çözüm ortağınız
SECO; Dökme Demirlerde Kanal Açma ve Profil İşleme
FESTO; Farklı Sektörler için Basınçlı Hava Hazırlama
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Kablolarınız için katmanlı koruma; HellermanTyton
6-petals rupture disc,Direct + Reverse Scored
Kalite Avucunuzun İçinde!
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Bosch Rexroth'tan Geleceğin Fabrikaları ve Yeni ctrlX AUTOMATION Çözümleri
İstediğiniz yerde istediğiniz tesiste boruları tanımlayın
Draeger Katalog
NORD DRIVESYSTEMS Katalog
ifm Electronic Katalog
Seco Tools; Verimlilik Yeniden Tasarlandı: TURBO 10
Sandvik CoroDrill 870, Çelik ve Dökümde Daha Düşük Delik Maliyetleri
Otomotiv üreticilerinin %85'i gelişmiş test çözümlerinde Moog'u tercih ediyor.
Hareket Verimliliği operatörlerinize, şirketinize ve bütçe dengenize üstün performans sağlar.