Halıcı Group, Kayıp-Kaçak ve Basınç Yönetimi Projesi ile Birincilik ödülü aldı

Halıcı Group, 6.Water Loss Forum & Exhibition fuarında Yüklenici kategorisinde İstanbul Asya Bölgesi Kayıp-Kaçak ve Basınç Yönetimi Projesi alanında ödül aldı

  • Aralık 21, 2022
  • 2072 Görüntüleme
  • Halıcı Group, Kayıp-Kaçak ve Basınç Yönetimi Projesi ile Birincilik ödülü aldı
    Halıcı Group, Kayıp-Kaçak ve Basınç Yönetimi Projesi ile Birincilik ödülü aldı

Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen 6.Su Kayıp ve Kaçakları Forumu ve Sergisi ile eş zamanlı olarak 2.Su Yönetimi Ödül töreni düzenlendi. Su yönetiminde başarılı projeler ve yenilikçi ürünlerin ödüllendirildiği törende Halıcı Group ödül sahibi oldu.

Yüklenici kategorisinde İstanbul Asya Bölgesi Kayıp-Kaçak ve Basınç Yönetimi Projesi alanında birincilik ödülüne layık görülen Halıcı Group adına ödülü, Halıcı Group CEO’su Dr. Hüseyin Halıcı aldı.

4.7 Milyon Metreküp Su İsrafının Önüne Geçildi
İstanbul Anadolu yakasının çeşitli ilçelerinde uygulanan projenin bugüne kadar yüzde 90’ı tamamlandı.

Proje ile birlikte su kaçakları önlenerek su kaynaklarının israfının önüne geçildi. Aynı zamanda yapılan çalışmalarla kentteki su yeterlilik düzeyi yükseltilip kalite artırılarak birim maliyetler azaltıldı. Uygulanan sistemlerde basınç kontrol altına alınarak çatlaklardan pis su kaçağının girmesi engellenerek halk sağlığına da hizmet edildi. Proje ile şehir şebeke sisteminin verimliliğinin arttırılmasıyla birlikte ayrıca kente gereğinden fazla şebeke ve isale hattının döşenmesinin önüne geçilmiş oldu.

Proje boyunca 648 adet arıza tespit edilerek 4.7 milyon metreküp su israfının önüne geçildi. 1 yıllık tasarruf edilen suyun değeri ise 47 milyon TL oldu.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim