Fronius müşterilerin kaynak potansiyelini açığa çıkarıyor

Yenilikçi akımın lideri ve bireysel kaynak çözümleri uzman

  • Ekim 24, 2023
  • 1337 Görüntüleme
  • Fronius müşterilerin kaynak potansiyelini açığa çıkarıyor
    Fronius müşterilerin kaynak potansiyelini açığa çıkarıyor

Fronius, Essen’de düzenlenen SCHWEISSEN & SCHNEIDEN fuarında “Kaynak potansiyelinizi açığa çıkarın sloganı altında ticaret, seri üretim ve otomasyon alanları için geleceğe yönelik ve karlı kaynak çözümlerini sunmuştur. Hepsinin ortak noktası; enerji, malzeme ve zaman bakımından son derece verimli olmalarıdır. Avusturyalı kaynak uzmanı aynı zamanda en yeni dijital kaynak ürünlerini de sunmuştur. Bu ürünler, kaynağa yeni başlayanların ve profesyonellerin işlerini kolayca yapabilmesini ve kalite ile sonuçların daima uygun olmasını sağlamaktadır.

Dijitalleşme: Uzman eksikliğinde yardım
Özellikle de uzman personel eksikliğine karşı sunulan çözümler son derece büyük bir ilgiyle karşılanmıştır. Bu, Augmented Reality (AR) sayesinde eğitim görenleri inanılmaz derecede gerçekçi bir şekilde eğiten yepyeni Welducation Simulator ile dijital kaynak eğitimi ile başlar. Ürün aynı zamanda güvenli bir eğitim alanı sağlamaktadır: Aşırı sıcaklar, kaynak dumanı veya göz kamaşması artık geçmişte kaldı. Bunlar, hem çevreyi hem de insan sağlığını koruyan ciddi avantajlardır.

Üretimde ise WeldCube Navigator, kaynak görevinin karmaşık yapısının azaltmak için destek olmaktadır. Ürün kaynakçıyı bir iş parçasının işlem süreci boyunca adım adım yönlendirir ve ilgili ön ayarlar aracılığıyla iş adımlarının doğru ve standartlara uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Bu şekilde ek çalışmalar ve hatalı üretim önlenir ve verim artar.

TIG Experience Box ziyaretçi mıknatısı
Sınıfının kralı olan TIG kaynağı için de Fronius bir çözüm hazırlamıştır. iWave için kaynak paketi olan TIG DynamicWire, yeni başlayanların bile kısa süre içinde bir profesyonel gibi TIG dikişleri yapmasını kolaylaştırır. Bunu da yaklaşık 500 meraklı ziyaretçi özel olarak TIG Experience Box’ta keşfetmiştir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim