Cuma, 24 Kasım 2017

Log in

Bütün içeriğe ve fonksiyonlara erişim
için lütfen giriş yapın.

Endüstri Gündemi

Dördüncü SCHUNK Yetkinlik Günü

Sistemler ve fabrikalar daha kısa süresinde daha ufak parti ürün üretebilmeye uygun ni-telikte olmak zorundadırlar

Yayın tarihi Eylül 7, 2017 - ( görüntülenme)

tarafından Onur Dil

SCHUNK GmbH & Co. KG'nin CFO' su Dr. Markus Klaiber, endüstrideki son gelişmeleri göz önünde bulundurarak 4. SCHUNK 'Competence Day' kapsamında, 'Alman ve Avrupalı mekanik mühendisleri şu anda son 10 yılda yaşanmamış büyük bir karışıklık içindedirler.' sözlerini kullandı. Almanya'dan ve İsviçre'den 50'den fazla üretim uzmanı SCHUNK merkez ofisindeki tek günlük özel etkinliğe, üretim proseslerini daha esnek ve ekonomik yaratabilmenin olanaklarını analiz etmek üzere katıldılar.

Dr. Markus Klaiber'a göre, mevcut karışıklıkların en önemli sebepleri üretim süreçlerinde artan dijitalleşme, start-up firmaların yüksek dinamikleri, elektromobilite, tüketici -sermaye ürünlerinin hızla çeşitlenmesi, ticaret engelleri ve artan korumacılığa ilişkin tartışmaların hakin olduğu politik durumdur. Sistemler ve fabrikalar daha kısa süresinde daha ufak parti ürün üretebilmeye uygun nitelikte olmak zorundadırlar. 'SCHUNK uzmanları fabrikaların bu dönüşüme ayak uydurabileceğini belirtmektedir.

Uygulamaya yönelik sunumlar ve fabrika ziyaretleri

SCHUNK, Competence Day 'de aday gösterilen 4 en iyi vaka çalışmasını sunmuştur. Bu çalışmalar üretim süreçlerinin nasıl daha ekonomik ve esnek olabileceğini göstermeyi hedeflemiştir. Çalışmalar Aerne Engineering firmasının esnek ve hızlı montaj hattı , Schüschke GmbH & Co. KG firmasının havacılık sektörü için ürettiği hafif lavaboları, Preinfalk GmbH firmasının ekonomik bileme planetary lastikleri , ve Tries GmbH & Co. KG. firmasının fren valfleri için tam otomasyonlu muayene hücresi uygulamalarını kapsamaktadır. Aerne Engineering AG üretim tesislerinin etkileyici potansiyeli ile birlikte kamu oylamasını kazanarak SCHUNK Competence Day 2017 ödülünün sahibi olmuştur. 50 farklı montaj grubu versiyonu, maksimum 12 dakikalık kurulum süresi ve 1.2 saniyelik çevrim süresi ile tamamen otomatik olarak üretilmektedir.

SCHUNK'un Lauffen'daki takım tutucu ve çene üretimi yapan fabrikalarını gezen katılımcılar üretim esnekliğinin optimize edilmesi ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Hızlı palet değişim sistemi, kuvvet blokları, hızlı çene değişimi ve hassas takım tutucular birlikte yüksek esneklikte çene üretiminin maksimum otomasyonda 30 saate kadar insansız çalışmasına olanak sağlamaktadır. SCHUNK Tendo Takım tutucu üretim ve lojistik süreçlerinin bağlantısının tam otomasyonlu hale getirilmesi verimi arttırmıştır.

Yarı otomasyonlu tornalama merkezi ile SCHUNK hızlı çene değişimi ve robotların koruma kafesi olmadan minimum manuel müdahale ile nasıl uygulanabileceğini göstermiştir. Ayrıca, Competence Day katılımcıları TENDO Slim 4ax hassas takım tutucuların avantajlarını tecrübe etme imkanı bulmuştur. Katılımcılar frezeleme testlerinde görme, duyma ve hatta hissetme duyularını kullanabilmişlerdir.

Başarının anahtarı olarak öz eleştiri

SCHUNK marka elçisi Jens Lehmann ile yapılan özel teknoloji-kaleci sohbetinde, ünlü kaleci başarılı didaktik bir oyun için nasıl stratejiler geliştirdiğini anlattı. Dünya çapında ünlü kaleci, 'Kendimi eleştirebilmek zirveye çıkarken yanımda beni yalnız bırakmayan arkadaşımdı.'' diyerek sözlerine 'hayal kırıklıkları bana daha çok çalışmam ve yeteneklerimi geliştirmem gerektiğini öğretti.' Şeklinde devam etti. Lehmann, '1 numara olmak 2 numaralı bölgeye gerilememek ve kendini sürekli sorgulamak anlamına geliyor.''

SCHUNK' daki Üretim Müdürü Dr. Markus Klaiber, tutucu (gripping) sistemleri ve iş bağlama teknolojisi potansiyelleri için zirvede yeterli yer bulunduğunu belirtti. SCHUNK 'un amacı dijital işlevleri kullanmak ve böylece bir sistemin tüm yaşam döngüsü boyunca maksimum ekonomik verimlilikle destek sunabilmektir.

Bu amaçla, SCHUNK tasarımdan siparişe, bakım ve operasyondan servise kadar tüm akıllı hizmetler programını geliştirmeye devam ediyor; Sonuç olarak, bireysel süreçler hakkındaki bilgide artar. SCHUNK gripperları ve iş bağlama ürünleri 'iş parçasına en yakın'' olduklarından dolayı prosesleri optimize etmek, proses güvenilirliğini arttırmak ve ayrıca fabrikaların toplam kullanımını maksimize etmek konularında yetkindir.


Ücretsiz Bilgi Talep et

Endüstri-Dunyasi.com hesabınız ile giriş yapınız

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Lütfen iletişim bilgilerini doldurunuz
Sayfa Başına Gidin

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Hakkında :

Şirket Profili

Adres - Telefon - Faks 'ı görüntüle
Tel.:
Faks:


Diğer web sayfalarımızda bu firma ilgili ürünler


Bu firmanın diğer ürünleri

Endüstri Dünyasına abone olun

5 yıldan fazla süredir Endüstri Dünyası, endüstriyel karar vericilerin kendi endüstriyel alanlarındaki yeni ürünler ve çözümler ile ilgili başvurdukları temel kaynak olmuştur.

Endüstri Dünyası’nı okuyun