D6400 Analog Input Modülü

Güçlendirilmiş sensör sinyalleri, mikroişlemci kontrollü entegre A/D dönüştürücüyle dijital verilere dönüşür

  • D6400 Analog Input Modülü
    D6400 Analog Input Modülü

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı D6100 ila D6400 serisi analog giriş modülleri yedi giriş kanalı içerir ve bir veri toplama sistemi oluşturur. Her ünite, belirli bir giriş türü için optimize edilmiş analog sinyal koşullandırma devreleri içerir. Güçlendirilmiş sensör sinyalleri, mikroişlemci kontrollü entegre A/D dönüştürücüyle dijital verilere dönüştürülür. Analog devredeki ofset ve kazanç hataları, mikroişlemci teknikleri kullanılarak sürekli olarak izlenir ve düzeltilir. Analog giriş modülleri, elde edilen dijital verileri Modbus RTU protokolüyle uyumlu tam ölçekli değerlerin işaretsiz tamsayı yüzdesi olarak çıkarır. Modüller, verileri saniyede 25 dönüşüme kadar sürekli olarak dönüştürür ve en son sonucu bir arabellekte saklar. Ana işlemciler, modüle Modbus sorgusu göndererek veri talep edebilir. D6000 serisi modüller, bellek arabellek verilerini ana işlemciye geri ileterek anında yanıt verecektir. Tek bir RS-485 portuna 247'ye kadar modül bağlanabilir.

D6400 analog input modülü, DC voltajlarını 4-20mA gibi akım sinyallerini ve termokupl sıcaklık sensörlerini ölçmek için yedi diferansiyel giriş içerir. Her giriş kanalı, altı voltaj aralığından birini, sekiz termokupl tipini veya 4-20mA gibi bir akım girişini ölçecek şekilde yapılandırılabilir.

D6400 tüm sinyal koşullandırmayı, termokupllar için soğuk bağlantı kompanzasyonunu, 16 bit analogdan dijitale dönüştürmeyi, doğrusallaştırmayı gerçekleştirir ve sonucu 16 bit unsigned integer formatında saklar. Unsigned integer veri değerleri, sıcaklık girişi tam ölçek aralığının bir yüzdesini temsil eder.

Veri değerleri, Modbus RTU seri protokolünü destekleyen herhangi bir denetleyici ana bilgisayara iletilir. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim