T310 Modbus Cihazı

HART ağına dahil etme imkanı sağlar ve DIN rayına monte edilir

  • T310 Modbus Cihazı
    T310 Modbus Cihazı

Modbus transmitterlerini, bir HART ağına dahil etmeye imkan sağlayan, DIN rayına monte edilen bir modüldür. Modbus sinyaline dayalı bir durum değişkeni içeren bir Birincil Değişken (PV) üretir. Durum değişkeni PV'nin kalitesini gösterir. PV'ye ek olarak, emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı T310 Modbus cihazından üç dinamik değişken aktarabilir. Float, Integer, Long ve Short gibi çeşitli veri formatları arayüzlenebilir. Birincil Değişken (PV) sürekli olarak okunur ve HART ağında iletilmek üzere güncellenir. 

T310, low-pass filtreleme işlevselliği içerir. Kullanıcı, standart bir yapılandırma aracı kullanarak sönümleme değerini yapılandırabilir. 

Modbus RTU protokolünü kullanarak bir RS485 haberleşme hattı üzerinden Modbus cihazı ile haberleşir. T310, diğer özel protokollere uyum sağlayacak şekilde özelleştirilebilir. 

HART Evrensel Komutlarını ve en çok kullanılan Ortak Uygulama komutlarını destekler. El tipi konfigüratör bağlantısı için terminallere sahiptir. T310'un kurulumu, SW02 adlı bir PC yazılım aracı kullanılarak yapılır. SW02 aynı zamanda izleme aracıdır. Modbus adresi, kayıt adresleri, veri türleri vb. yapılandırılabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim