Ixxat Energy- Haberleşme Çözümleri

Enerji Sistemleri için

  • Ixxat Energy- Haberleşme Çözümleri
    Ixxat Energy- Haberleşme Çözümleri

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı HMS Network’ün sunduğu Ixxat enerjinin ana konusu Enerji sistemleri, kontrol odaları ve endüstriyel otomasyon sistemleri arasında güvenilir haberleşmeyi sağlayan SG-Gateway seçenekleridir.

Dijital Enerji
Cihazlardaki tüm sistem seviyelerinde sorunsuz veri iletişimi, akıllı şebekenin bel kemiğidir. Bu sebeple, mevcut elektrik santrallerinde ve trafolarda hızlı dijitalleşme, akıllı şebeke uygulamalarını gerçekleştirme için öncelikli konudur.

IXXAT SG-Gateway seçenekleri kontrol odaları, bulut sistemleri, lokal kontrollörler, IEDs ve sensörler arasında şeffaf bağlantı sağlamaktadır. Yeni sistemlerin kullanımının yanı sıra, SG-Gateway seçenekleri mevcut santrali geliştirmede küçük boyutu ve güçlü dizaynı ile ideal bir çözümdür.

SG-Gateway ile mevcut ekipmanların dijital ekipmanlara sorunsuz entegrasyonu sağlanabilmektedir.
Bulut sistemlerine güvenli veri aktarımı sayesinde, bileşenlerin veya tüm sistemin sürekli ve bağımsız izlenmesi sağlanır. Bu aynı zamanda, ek bileşenler olmadan uzaktan erişim ve planlı bakım çalışmalarının yapılmasını sağlar.

Bu sebeple IXXAT SG- Gateway birkaç gateway ve kontrollörün yerine geçebilir. Bu sayede montaj ve bakım kolaylaşır, veri güvenliği ve güvenilirlik artar.

Uyumluluk
- SG- Gateway seçenekleri farklı markaların önemli ürünleri ile yapılan uyumluluk testlerinden geçmiştir.
- Tüm protokolleri kapsayacak şekilde web arayüzü ile tüm haberleşmelerin kolay kurulumu sağlanmaktadır.
- Aynı anda farklı protokolleri ve network fonksiyonlarını (Master/ Slave) gerçekleştirebilmektedir.

Uygulamalar
- Trafo merkezleri
- Elektrik Santralleri bileşenleri
- Enerji depolama
- Şebeke stabilizasyonu
- Fotovoltaik sistemler
- Ölçü aletleri
- Sensör verileri entegrasyonu
- Ve daha fazlası

IEC 61850, IEC 60870-5, DNP3, Modbus ve GPIO ile Siemens veya Rockwell Automation endüstriyel kontrolleri ve modern kontrol odalarına entegrasyonu sağlar.
Data analizi ve bakım süreçleri için Enerji, fabrika ağından ve cihazlardan alınan veriyi buluta göndermenin önemi artmıştır. IXXAT, SG-Gateway ile bu soruna çözüm üretebilmektedir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim