Yüksek Performanslı Anybus Ağ Geçitleri

İyileştirilmiş operasyonel performans için endüstriyel ağlar arasında hızlı ve kolay iletişimi mümkün

  • Yüksek Performanslı Anybus Ağ Geçitleri
    Yüksek Performanslı Anybus Ağ Geçitleri

Emikon Otomasyon’un temsilciliğini yaptığı HMS Networks, ikinci nesil Anybus Communicator yüksek performanslı ağ geçitleri serisini genişleterek endüstriyel uygulamalardaki ağlar arasında daha fazla ve daha hızlı veri aktarımına olanak tanıyor. EtherCAT, EtherNet/IP, Modbus TCP, PROFIBUS ve PROFINET arasındaki veri bağlantısı için sunulan bu on üç yeni sürüm, kullanıcıların farklı kontrol sistemleri arasında bağlantı kurmasını, otomasyon adalarını ortadan kaldırmasını ve operasyonel performansı en üst düzeye çıkarmasını kolaylaştırıyor.

Ödüllü Anybus NP40 endüstriyel ağ işlemcisi, Communicator'ların endüstriyel performans, güvenilirlik ve güvenlik açısından zorlu gereksinimleri karşılamasını sağlıyor. Yeni donanım ve yazılıma sahip ağ geçitleri, öncekilere kıyasla 10 kata kadar daha hızlı ve anında veri aktarımı sağlıyor. Ağ geçitleri bağlı PLC'ler ve/veya bu PLC'lerden 1500 bayta kadar aktarım yaptığından, kullanıcılar ağlar arasında önemli ölçüde daha fazla veri alışverişi de yapabiliyor.

Özenle seçilmiş endüstriyel bileşenler kullanılarak oluşturulan ve CE ve UL endüstri standartlarına göre doğrulanan ağ geçitleri, zorlu endüstriyel ortamların üstesinden gelmek üzere tasarlanmıştır. Kullanıcıları siber saldırılardan korumak adına ağ geçitleri izinsiz yapulandırmanın önüne geçen yerleşik fiziksel güvenlik anahtarı ile saldırılara karşı koyan ve zararlı yazılımların bulaşmasını önleyen güvenli önyükleme işlevi ile dontılmıştır.

Optimize edilmiş muhafaza tasarımı, sezgisel GUI ve anlaşılması kolay belgeler sayesinde hızlı kurulum ve konfigürasyon prosedürleri elde ediliyor.

Öne bakan bağlantı noktalarına sahip kompakt ağ geçidi tasarımı ve bağlı cihazlara yakın ağ geçidi kurulumuna olanak tanıyan ve gerekli kablolama miktarını azaltan DIN-ray montajı sayesinde de kurulum basitleştirilmiştir.

Kullanıcılar, ağ geçitleri üzerindeki özel bir Ethernet bağlantı noktası aracılığıyla erişilebilen web tabanlı GUI'de sürükle ve bırak işlevini kullanarak ağ geçitlerini yapılandırabilir. GUI'de kullanıcılar ayrıca ağ trafiğini izleyebilir ve sorunları ortaya çıkmadan teşhis edebilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim