VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri

Korozyon önleyici özelliklerine ek olarak, aynı zamanda uçucu özelliklere sahip

  • VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri
    VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri
  • VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri
    VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri
  • VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri
    VCI Korozyon Önleyici Paketleme Malzemeleri

Korozyon önleyici VCI teknolojisinde dünya devi olan Alman Branopac firmasının Türkiye distribütörlüğünü yapan 3S Teknik Danışmanlık, uluslararası deneyime sahip mühendis kadrosu ile günümüzde sanayinin en büyük problemlerinden biri olan korozyona karşı otomotiv sektörüne çözüm ortaklığı sunmaktadır. 

Korozyon Nedir?
Metal ve alaşımlarının çoğunlukla su, rutubet ve gazlı ortamlarda bulunmaları sonucu oluşan elektrokimyasal tepkimeler sonucu uğradıkları özellikle yüzeyden başlayan hasar korozyon olarak adlandırılır.
Özellikle deniz aşırı yapılan sevkiyatlarda gece gündüz arasındaki sıcaklık farkından dolayı oluşan yoğuşmalar metal yüzeylerde korozyon problemlerinin gözlemlenmesine sebebiyet vermektedir.

Korozyonun Maliyeti?
Korozyon yavaş seyreden bir olay olmasından dolayı sonuçların gözlenmesi uzun zaman alır. Bu sebeple, korozyon genellikle göz ardı edilir. Fakat korozyon sanayide yatırım ve üretim maliyetlerini belirleyen başlıca etmenlerdendir. Zira kontrolsüz korozyon veya tedbirsizlik sonuçta yüksek bakım maliyetlerine ve hatta işletme sorunlarına neden olmaktadır.

VCI Prensibi
VCI’ın açılımı Volatile Corrosion Inhibitor yani Uçucu Korozyon Önleyicidir. Aktif VCI maddeler, korozyon önleyici özelliklerine ek olarak, aynı zamanda uçucu özelliklere sahip olan bileşiklerdir. Bu özellikleri sayesinde, paketleme sırasında ortama yayılarak, paketlenen metalin yüzeyinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Böylece korozyona neden olacak maddelerin metal yüzeyine ulaşması engellenerek, korozyon oluşumu önlenir.
Özellikle, Branorost VCI kâğıtları koruyucu yağa gereksinim duymadan olağanüstü bir koruma sağlar. Tavsiye edeceğimiz diğer bir kombinasyon ise Branofol filmler ile birlikte VCI yayan selülozlardan yapılmış Branochips’lerdir.

Branopac’in Korozyon Önleyici Ürünleri ve Özellikleri
1.  BRANOcell: Çeşitli şekil ve boyutlarda kâğıt ve selüloz esaslı malzemeler
2.  BRANOfluid: Sıvı korozyon koruması
3.  BRANOplast: Çeşitli şekil ve boyutlarda koruma filmleri
4.  BRANOvac: Bariyer katmanı ürünleri
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim