Güvenli ve daha az Hasarlı Bobin Stoklama Sistemleri

3 kata kadar %100 güvenli stoklama sahası kullanımı mevcut

  • Güvenli ve daha az Hasarlı Bobin Stoklama Sistemleri
    Güvenli ve daha az Hasarlı Bobin Stoklama Sistemleri
  • Güvenli ve daha az Hasarlı Bobin Stoklama Sistemleri
    Güvenli ve daha az Hasarlı Bobin Stoklama Sistemleri

Yuvarlak objelerin daha kolay ve daha basit bir şekilde hareket ettiğinin hepimiz farkındayız. Fakat bobin stoklamada istifleme sırasında yüksek standartlar ve güvenlik neredeyse dikkate alınmamaktadır zira  birçok depoda her an hareket edebilecek tonlarca ağırlıktaki bobinlerin stoklanmasına rağmen işçiler sürekli aynı işi yapmak durumunda kaldıkları için dikkatleri dağılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bobinlerde arabalardaki gibi gelişmiş fren sistemi mevcut değildir.

Bunu sonucu olan ölümcül kazaları engellemek için, bobinlerin depolanması ve nakliyatı sırasında, istenilen yüksek kalite standartlarına paralel olarak, güvenli ve hasarsız stoklamaya olan gereksinimde artmıştır. Bu yönelimde en büyük pay otomotiv sektörünün ihtiyaçlarına ait olmakla birlikte ince sacların kalite gereksinimi için de hızlıca artan ve devam eden bir süreç vardır. İyi bir stoklama sistemi, hem kalitede artış hem de çalışanlar için güvenli bir çalışma ortamının oluşmasını sağlar.

3S Teknik’in Türkiye temsilciliğini yürüttüğü KLP Lankhorst firmasının son yıllarda geliştirdiği flexible rulo stoklama sistemi Rollstop, Türkiye’de de pek çok firma tarafından kullanılmaktadır.

KLP LANKHORST Rollstop Sistemi

Klp Lankhorst Rollstop Sistemi ile size maksimum derecede esnek ,değiştirilebilir ve güvenli bir stoklama sistemi sunmaktadır. Rulolarınız 3 sıraya kadar üst üste stoklanabilir.

Rollstop sistemi 4 basit parçadan oluşmaktadır: ray, bağlantı elemanı, spacer ve takoz. Bu dört parçanın kurulumu çok basit bir şekilde yapılmaktadır. Rollstop sisteminde bulunan rayların özel yuvaları bulunmaktadır ve takozları bu yuvalar üzerine yerleştirerek hareket ettirilebilir. Takozlar arasındaki mesafe bobinlerinizin çapına göre kolayca ayarlanabilir.. 

Rollstop Sisteminin Özellikleri ve Avantajları;
         
•    Takozların ileri-geri hareketi çok kısa mesafede yapıldığı için, stok alanınızı optimum şekilde kullanmanızı sağlar.
•    3 kata kadar %100 güvenli stoklama sahası kullanımı mevcuttur.
•    Tahta ve demir takozlara göre daha fazla rulo stoklama imkânı sağlar.
•    Stoklanan rulolarda sıfır markalama mevcuttur.
•    Çelik profil ihtiyacı yoktur.
•    Sistemi yere monte etmeye gerek yoktur.
•    Rulolardan dökülen yağ toplanarak fabrika içi kirlilik önlenebilir.
•    Tek seferliktir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim