UNILUX – STROBOSKOPLARI

Hızlı hareket eden hatları sanki duruyormuş gibi görme yeteneği

  • UNILUX – STROBOSKOPLARI
    UNILUX – STROBOSKOPLARI
  • UNILUX – STROBOSKOPLARI
    UNILUX – STROBOSKOPLARI
  • UNILUX – STROBOSKOPLARI
    UNILUX – STROBOSKOPLARI

3S Teknik Danışmanlık San. ve Tic. A.Ş., stroboskopik denetleme ışıklandırması konusunda dünya çapında hizmet veren Unilux firmasının temsilciliğini yapmaktadır. Genel müşteri memnuniyetini sağlamak ve ihtiyaçlarınıza uygun doğru ışığa sahip olmanızı sağlamak için sürekli kendini geliştirmeye devam etmektedir.

Görme Gücü
Unilux denetim çözümleri, operatörlere "Görme Gücü" - hızlı hareket eden hatları sanki duruyormuş gibi görme yeteneği verir. Bu yeteneği sağlayarak verimi en üst düzeye çıkarmanıza, gereksiz maliyetleri ortadan kaldırmanıza, verimliliği artırmanıza ve karlılığı artırmanıza yardımcı oluyor.
 
Neden Unilux?
•    Mevcut en geniş stroboskopik kontrol lambaları yelpazesi ile endüstriyel yüzey denetimi için flaş ışıklarının yenilikçi tasarımı ve üretiminde dünyanın önde gelen firmalarındandır.
•    Çelik, kâğıt, baskı, aktarma ve film endüstrilerinde 55 yılı aşkın deneyime sahip.
•    Unilux, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamak için 45'in üzerinde stroboskopik ışık modeli sunar. Taşınabilir pille çalışan ünitelerden geniş alanlı sabit montajlı ünitelere kadar Unilux, ürününüze başka hiç kimsenin yapamadığı gibi kontrol edebilmenizi sağlar.
•    Unilux ekipmanı uzun süre dayanacak şekilde üretilmiştir – Dünya çapında 20 yıl sonra hala kullanımda olan Unilux aydınlatma sistemleri vardır.
•    Unilux, sektördeki en büyük Ar-Ge departmanlarından birine sahiptir.
•    Mevcut benzer stroboskoplarla karşılaştırıldığında, Unilux ışıkları daha yüksek bir yoğunluğa ve daha geniş bir görüş alanına sahiptir.
•    Stroboskoplarımız, yeni zorluklar veya olağandışı durumlarla başa çıkmak için tamamen özelleştirilebilir.
 

Operasyonların Sorunsuz Çalışmasını Sağlamak ve Kesinti Sürelerini Önlemek
Maliyetli arıza sürelerini önlemek için herkesin ekipmanın çalışmasını izlemesi gerekir. Unilux stroboskopları, büyük mekanik sorunlar ortaya çıkmadan önce sorunların ele alınabilmesi için ekipmanı tam üretim hızında gözlemlemenize ve sorunları gidermenize olanak tanır. Çok çeşitli stroboskoplarımız, çok çeşitli uygulamalarda daha fazla ayrıntı görmenizi sağlar.
 
Stroboskopik Muayene Nasıl Çalışır?
Bir stroboskop ışığından gelen flaş, tıpkı kamera deklanşörünün bir fotoğrafçı için yaptığı gibi, gözle görülen hareketi dondurma işlevi görür. 10 ila 20 mikrosaniyelik bir flaş, hareketi donduran bir retina tepkisini tetikler. Dakikada 600 metre hızla hareket eden bir nesne bu süre içinde yalnızca 0,1 mm hareket eder - bu mesafe o kadar önemsizdir ki göze kesinlikle sabit görünür. Böylece hareket bulanıklığı ortadan kaldırılır ve kusur tanımı ve tespiti için kritik olan kontrast iyileştirilir.

Xenon tabanlı flaş lambaları, 10 ila 20 mikrosaniye sürelerde derecelendirilmelerine rağmen, %90 tepe noktasında ölçülür ve gerçekte bu flaşların, 100 ila 200 mikrosaniyeyi kolayca aşabilen çok uzun deşarj süreleri vardır. LED tabanlı flaş lambaları ise açık ve kapalı zamanlarının kesin zamanlamasını sağlar, böylece ışığın tam yanıp sönme süresi (veya açık kalma süresi) kontrol edilebilir (bkz. şekil 1). LED stroboskopik ışığın bu özelliği, daha keskin ve net görüntülerin yanı sıra flaş yerleştirme ve algoritmik zamanlama yoluyla çapraz ışık denetimi uygulama yeteneği sağlar.
Bu sistem herhangi bir hat hızında çalışır, ancak 50m/dk'nın üzerindeki herhangi bir hız için avantajlar maksimuma çıkar.

Haddehanelerde Unilux Stroboskopun Faydaları
•    Her bobinin kalitesini "ilgili bobin" temelinde öğrenin.
•    Her bobini yüzey kalitesiyle ilgili müşteri taleplerine göre kontrol edin.
•    Unilux, hem genişlik hem de uzunluk açısından eksiksiz bobin denetimine izin verir – bobin sonu denetimi, yalnızca küçük bir parçanın denetlenmesine olanak tanır.
•    Adam-saat ve hurda tasarrufu sağlayarak, maliyetli bobin sonu denetimini azaltır veya ortadan kaldırır.
•    Ezilmeler, bombeler, haddeleme izleri, tufal, kenar çatlakları, çapaklar, sürtünme kazıları, lekeler, yapışmalar, aşınma izleri, katmanlaşmalar, çizikler, delikler, çetalar ve şekil sorunları gibi kusurları meydana gelir gelmez tespit edin.
•    Merdane kullanımını iyileştirin ve maksimum maliyet etkinliği ve haddeleme koşullarını elde edin.
•    Merdane izlerinin ve merdane aşınma durumunun erken tanınması – Merdaneleri değiştirmek ve sonraki merdanelerde kalite kaybını önlemek için en iyi zaman hakkında bilgi sağlar.
•    Bilgileri sonraki hatta iletin, böylece hangi kusurların ve bobinin neresinde olduklarını bilsinler.
•    Sıcak Haddehaneler – Sacda bulunan tufalin belirlenmesi asitleme işleminde hat hızı azaltma talimatı için kullanılabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim