Tuna Tartı;Hassas ve doğru tartımda dünya devi olma yolunda

Yurtdışı ofisleriyle satış ve hizmetlerini “İzmir’den Dünyaya” sloganıyla 46 ülkeye ihraç ediyor

  • Mart 25, 2022
  • 269 Görüntüleme
  • Tuna Tartı;Hassas ve doğru tartımda dünya devi olma yolunda
    Tuna Tartı;Hassas ve doğru tartımda dünya devi olma yolunda
  • Tuna Tartı;Hassas ve doğru tartımda dünya devi olma yolunda
    Tuna Tartı;Hassas ve doğru tartımda dünya devi olma yolunda

Türkiye’nin elektronik mühendislik firması Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler olarak ölçü ve tartı sistemleri konusunda uzman mühendis ekibiye üretim faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Türkiye ve Yurtdışı ofisleriyle satış ve hizmetlerini “İzmir’den Dünyaya” sloganıyla 46 ülkeye ihraç ediyor. İlk olarak Loadcell dediğimiz yük hücreleri, ikinci olarak Otomatik olmayan tartı sistemleri Platform kantarı, Silo tartımı ve Taşıt kantarı, üçüncü olarak Otomatik tartı sistemleri Bigbag torbalama ve CheckWeigher ve son olarak Sürekli tartı sistemleri Bant kantarı, Randıman kantarı gibi 30 farklı ürün kategorisiyle İzmir fabrikasında üretim yapmaktadır.

Sunduğu ürün ve hizmetleriyle; müşterilerinin yatırım kalitesini en yüksek ve maliyetlerini en düşük tutacak şekilde emek, zaman ve sermaye tasarruflarını sağlıyor. Hızı sayesinde 81 ilde servisinin “En geç 6 saatte lokasyonda” olacak şekilde hareket ediyor. Ayrıca bölge müdürlükleriyle yerinde keşif hizmetini ücretsiz sunuyor.
Türkiye’de ve diğer coğrafyalarda, başta maden, lojistik, gıda, çimento, kimya ve savunma sanayi olmak üzere tüm tartı, paketleme, dozajlama ve test proseslerine uygun mühendislik çözümleri sunmaktadır. Üretmiş olduğu çözümlerin çoğu, sektörel ve firmalara özel çözümler olduğu için onları sadece katalogdaki ürünler üzerinde giden değil, üreten, geliştiren ve firmalar nezdinde “çözüm ortağı” konumuna getirmiştir.

Tuna olarak, endüstrinin lokomotifi olan ISO1000 firmalarının yaklaşık %78 ile sürekli iş birliği içindedir. Bu da firmaya ayrı bir tecrübe kazandırmakta ve gurur vermektedir.
Çözüm sunmuş olduğu iş ortaklarına, daha hızlı, daha güvenli ve sonuç odaklı ürün ve hizmet sunarak, işletmelerini daha izlenebilir, daha güvenli ve kar etmelerini sağlayarak, ekonomik açıdan daha sürdürülebilir işletme ve firma prestijlerini arttırmaktadır.

Sektörde hizmet verdiği işletmelerdeki teknik personel başta olmak üzere, düzenli olarak gerçekleştirmiş olduğu WEBINAR’lar üzerinden, başta yük hücresi (load cell) teknolojisini ve tartı prosedürleri çalışma prensiplerine ait eğitimler vererek, daha bilinçli kullanıcılar hedeflemek,  buna bağlı olarak daha az sorun, daha az duruş ve bakım maliyetleri düşmüş işletmeler ile Globalde daha fazla ve kaliteli Türk firması görmeyi amaçlamaktadır.

2021 yılı Tuna Tartı ve Elektronik Sistemler için, hız kesmeden yurt içi ve yurt dışı Ar-Ge çalışmalarına devam edip yeni proje ve yatırımlara imza attığı bir yıl oldu. Tam kapasite çalışarak loadcell üretimine devam etti, farklı projeleri hayata geçirdi ve müşterilerinden olumlu geribildirimler aldı. 

Firmaların yüksek üretim verimliliklerini sıfır hat duruşu ile yakalamalarında kaliteli sistemlerinin ve ürünlerinin yeri ve konumu çok önemli oldugu gibi 7/24 ulaşabilecekleri profosyonel teknik ekibi ile firma müşterilerine güven ve rahatlık vermektedir. Sürdürülebilir kalite hizmetleri ve çözüm ortaklığı, değerleri ve etik çalışma prensipleri ile Tuna Tartı ve Elektronik sistemler olarak sektörde hizmet vermeye devam ediyor. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim