FLIR A6701 Termal Kamera Paketleri|

Etkili elektronik tasarım ve doğrulama testleri için kritik öneme sahip

  • FLIR A6701 Termal Kamera Paketleri|
    FLIR A6701 Termal Kamera Paketleri|
  • FLIR A6701 Termal Kamera Paketleri|
    FLIR A6701 Termal Kamera Paketleri|

Dünyanın şu anda yeşil enerji sistemlerine ve bağlantılı altyapıya geçişiyle birlikte, yeni elektronik sistemlere ve bileşenlere olan talep katlanarak artıyor. Bu gereklilik, ürün geliştirme görev zincirinin tamamında hayati kararları destekleyen araçları gerektirir: araştırma ve tasarım; kalite güvencesi ve doğrulama testleri; ve sorun giderme ve onarım. Verimlilik, proje maliyetlerini kontrol etmek ve/veya pazara çıkış süresini en aza indirmek için tüm bu süreçlerde öncelikli hedeftir. Burada elektronik uygulamalara özel yüksek performanslı FLIR A6701 termal kamera paketleri önemli değer katabilir.

Termal görüntüleme, etkili elektronik tasarım ve doğrulama testleri için kritik öneme sahiptir; olası sorunları gidermek, termal verimliliği optimize etmek ve hatta sahte bileşenleri tanımlamak için hassas sıcaklık verileri sağlar. Elektronik sektöründe son dönemdeki bir trend, giderek daha küçük, daha yoğun ve daha güçlü çözümlere olan taleptir. Ancak bu talebe uymaya çalışan tasarımlar, ciddi hasara neden olabilecek doğal ısıya eğilimlidir. Bu nedenle kızılötesi termografi, cihazdaki arıza noktalarını veya sorunları gösteren sıcak noktaları tanımlayabildiği için geliştirme aşamasında popülerlik kazanmaktadır.

FLIR'in elektronik testlerine yönelik uygun maliyetli paketlerinin merkezinde, 3,0–5,0 µm dalga bandında (1,0–5,0 µm geniş bant seçeneği) çalışan ve ince ayrıntılı, 327.680 piksel üreten A6700 MWIR orta dalga kızılötesi (MWIR) termal kamera yer alır. (640 x 512) piksel resimler. Bir başka avantaj olarak, gigabit Ethernet ve analog video aynı anda etkinken A6700, kayıt sırasında daha fazla esneklik için her birinin bağımsız kontrolünü sağlar.

Elektronik testleri için en uygun çözümü sağlamak amacıyla FLIR, A6700'ü bir makro lens ve standla veya bir mikroskop lensi ve standıyla paketleyebilir. Her iki paket de A6701 işaretini taşıyor.

MWIR makro lensli ve standlı FLIR A6701, çok çeşitli elektronik montaj ve alt bileşen testleri için esnek bir sistem sağlarken, bireysel yüzeye monte bileşenler üzerindeki sıcaklıkların doğru ölçümü için gereken küçük uzamsal çözünürlükleri sunar. Lens sonsuza odaklanabilse de minimum 110 mm çalışma mesafesinde piksel başına 33 µm uzaysal çözünürlükle toplam 21,2 × 16,9 mm genel görüş alanı sağlayabilir.

Alternatif olarak, mikroskop merceği ve standı içeren FLIR A6701 MIWR paketi, entegre devrelerdeki küçük termal anormallikleri tanımlayarak veya ayrı bileşenlerden gelen ısı çıkışını ölçerek elektrik verimliliğinin artırılmasına yardımcı olabilir. Mikroskop standı, piksel başına 15 µm uzamsal çözünürlükle 9,6 x 7,68 mm'lik bir hedef alanı kapsayan net görüntüler sağlamak üzere tüm sistemi dengeler.

Kullanışlı ve uygun maliyetli FLIR A6701 paketlerinin kullanıcıları, FLIR'in Research Studio Professional Edition'ı ile analizlerini ve veri paylaşımlarını en üst düzeye çıkarabilirler. Bu gelişmiş termal analiz yazılımı, doğru sıcaklık verilerinin görüntülenmesi, kaydedilmesi ve değerlendirilmesi için basitleştirilmiş bir iş akışı sunar.

FLIR termal kızılötesi kameralar hızla her elektronik test tezgahında standart bir araç haline geliyor. FLIR A6701 gibi paketler - kamera, lens ve stand kombinasyonuyla - elektronik testleri için kullanıma hazır bir çözüm sunar ve FLIR Research Studio analiz ve veri paylaşım yazılımının eklenmesiyle daha da güçlendirilir. Elektronik testini bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı geldi.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim