SAF-FRO Kaynak ve Kesme Ürünleri

Üç fazlı bir invertörden oluşan bu makine %30 oranında enerji tasarruf imkanı

  • SAF-FRO Kaynak ve Kesme Ürünleri
    SAF-FRO Kaynak ve Kesme Ürünleri

SAF-FRO markalı kaynak ve kesme ürünleri artık Lincoln Electric Türkiye (Askaynak) güvencesiyle Türkiye pazarında. Bir Lincoln Electric kuruluşu olan olan SAF-FRO profesyonel kullanıcılar için kaynak ve kesme ürünleri, çözümleri ve hizmetleri tasarlıyor ve üretiyor. İlk olarak SAF-FRO’nun üçüncü nesil multi-proses kaynak makinesi DIGIWAVE III’ü Türkiye’deki kaynak profesyonelleriyle buluşturan şirket sektörde büyük bir dönüşüme imza atıyor. Yazılım tabanlı anahtarlama teknolojisine dayanan üç fazlı bir invertörden oluşan bu makine %30 oranında enerji tasarrufu sağlayabiliyor. Bu kaynak makinesi olağanüstü kaynak performansının yanı sıra güncellenebilir Linux yazılımı ile kaynak çalışmalarının doğru bir şekilde izlenebilirliğini ve takibini sağlayan USB, Ethernet hatta Wi-Fi gibi yeni iletişim araçlarına sahip. Kaynak işlemlerinde mükemmel sonuçlar sunan DIGIWAVE III, 200'den fazla sinerjik kaynak modu sağlıyor. Çok çeşitli malzeme, çap, tel, gaz kombinasyonları için mükemmel bir kaynak performansı da sunan bu makinenin 50 tane özel sinerjik modu bulunuyor.Makine; MIG/MAG kaynağında, karbon çelik/paslanmaz çelik malzemelerin kaynağında ve örtülü elektrod kaynağında mükemmel sonuçlar veriyor. 

Lincoln Electric Türkiye dünya çapında kaynak sektörlerini dönüştüren SAF-FRO markalı yeni nesil kaynak ve kesme çözümlerini Türkiye pazarına sunuyor. Şirket ilk olarak SAF-FRO’nun üçüncü nesil multiproses kaynak makinesi DIGIWAVE III’ü kaynak profesyonelleriyle buluşturuyor. DIGIWAVE III, işlem kontrolü sağlayarak optimum kaynak kalitesi sunuyor. Kaynak parametrelerinin kontrol limitlerinin ayarlanabildiği makine böylece bir hata tespit edilir edilmez gerçek zamanlı olarak uyarılar alınmasını sağlıyor. Bir makinenin normal bir elektrik şebekesine bağlanabileceğini gösteren EN 6000-3-12 ile uyumlu olan DIGIWAVE III, %30’a kadar enerji tasarrufu sunuyor. Makinenin su soğutucusunun ve isteğe bağlı fanın otomatik olarak çalıştırılması, renkli ekranın ayarlanabilir zamanda sönmesi ve sadece gerçekten ihtiyacınız olan elektriği tüketmesi enerji tasarrufunu sağlayan özellikler arasında yer alıyor.

Geleneksel CV modundan yaklaşık %20 daha yüksek kaynak hızı!
Kaynak sektöründe normlara ve gerekliliklere uymanın gittikçe önem kazandığı bilinciyle hareket eden Lincoln Electric Türkiye’nin (Askaynak) yeni nesil kaynak makinesi DIGIWAVE III’ün sahip olduğu torç kalibrasyonu kaynak ustalarının normlara uygun hareket etmesine destek oluyor. DIGIWAVE III hızlı kısa ark özelliği ile karbon çelik ve paslanmaz çeliklerin yalnızca pals modunda normal olarak ulaşılabilen tel besleme hızını kullanarak damla transferi davranışını değiştirmeye imkan veriyor. Bunun yanı sıra geleneksel CV modundan yaklaşık %20 daha yüksek kaynak hızı sunuyor. Tam kontrollü metal özelliği ise temiz bir kaynak için tam kontrollü kısa ark avantajı veriyor. Makine bu özellik sayesinde sıçrantı oranını düşürüyor ve rakipsiz kaynak kalitesi sunuyor.

Klonlamayla verileriniz güvende!
“Klonlama” özelliği, Wave III kurulumlarının yedeğinin tutulmasını ve çoğaltılmasını sağlıyor. Bu özellik sayesinde öngörülemeyen durumlar, üretimin devamlılığını sağlamak için kolayca yönetilebilir hale geliyor. DIGIWAVE III’ün sayaç ve limitleme özellikleri tel biter bitmez veya kontak meme vb. parçaların değiştirilmesi gerektiğinde kaynak ustasının doğrudan uyarıyor böylece ark süresi artabiliyor. Buna ek olarak, DIGIWAVE III‘ün bellek özelliği ile prosedürler sürekli olarak değerlendirebiliyor ve güncel şekilde geliştirebiliyor. DIGIWAVE III daha fazla verimlilik için standart olarak tüm otomasyon entegrasyonları için standart bir iletişim arayüzü ile donatılıyor.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim