Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı

Yapı sistemlerinin yüksek performanslı deprem teknolojileriyle donatılması alanında 1999 yılından beri hizmet veriyor

 • Şubat 16, 2024
 • 842 Görüntüleme
 • Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı
  Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı
 • Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı
  Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı
 • Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı
  Fuji Mühendislik, Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi’nde Yerini Aldı

Türkiye'de yüksek performanslı deprem teknolojileriyle donanımlı yapı sistemlerinin mühendisliği, tedariği ve devreye alınması konularında bir EPC firması olarak 1999 yılından bu yana faaliyet gösteren Fuji Mühendislik, bu sene ilk kez “Depreme Dayanıklı Binalar Zirvesi”ndeki yerini aldı. Japonya, Kaliforniya ve Kanada gibi sismik riski yüksek ülkelerde geliştirilen yenilikçi yapısal teknolojilerin uygulanmasına öncülük eden firmanın çözümleri, fuar boyunca katılımcılardan büyük ilgi gördü.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Fuji Mühendislik Kıdemli Proje Müdürü Zeynel Çalışkan, fuara katılım sağlamalarındaki en büyük amacın deprem teknolojileri konusunda farkındalık yaratmak olduğunu söyledi. Fuar boyunca stantlarını ziyaret eden herkesin, Fuji Mühendislik ürün ve teknolojilerini görerek, dokunarak ve sorarak öğrenmesine büyük önem verdiklerini belirten Çalışkan, ancak böyle kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunarak deprem bilincini artırabileceklerini düşündüklerini kaydetti. Zeynel Çalışkan sözlerine şöyle devam etti: “Bir deprem bölgesinde yaşadığımız gerçeği hepimizin az ya da çok zihninde yer alıyor ancak bu gerçeği bilmek endişelerimizi azaltmaya yetmiyor. Geleceğe güvenle bakabilmek için bu alandaki son teknolojileri yakından takip etmeli ve en doğru şekilde yapılarımızda kullanılmasını sağlamalıyız. Fuji Mühendislik; yenilikçi teknolojilerle dayanıklı, ekonomik, kullanışlı ve sürdürülebilir yapısal sistemler üretilmesine katkı sağlamak için bütün bilgi birikimini ve deneyimini iş ortaklarıyla paylaşmaya her zaman hazır ve alanında öncü bir firma. Fuara katılarak, güvenli yapılar inşa etme alanında karar verme yetkisine sahip  önemli pozisyonlardaki pek çok kişiye ulaşarak onlara teknolojilerimizi bire bir deneyimleme imkanı sunduk.”

Fuji Mühendislik, fuarda özellikle deprem risklerini azaltıcı ürünlerinden Deprem Acil Müdahale Sistemi, Lokal Sismik Yalıtım, deprem etkisini sönümleyici Damper Sistemleri ile yapı sağlığı izleme esaslı Hızlı Performans Değerlendirme çözümleri büyük ilgi gördü. Ayrıntısını burada açıklamak uygun olmamakla birklikte, bu çözümlerimizin oldukça etkili, ekonomik ve yaşanan depremlerle test edilmiş olduğunun bilinmesi önemli olup, daha ayrıntılı bilgilere firma internet sitemizden ulaşılabilir.  

Fuji Mühendislik Kıdemli Proje Müdürü Zeynel Çalışkan, “Dünyadaki en iyi deprem teknolojisi uygulamalarının Türkiye’de kullanılmasını sağlayan, deprem sonrasında başta can kayıpları olmak üzere, ekonomik kayıpların da azaltılmasına dönük proaktif önlemlerin geliştirilmesine öncülük eden, alanında en yetkin firmayız. Bunun bilinciyle iş ortaklarımızın daha güvenli bir geleceğe emin adımlarla ilerlemesini desteklemeye devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim