PNOZsigma Emniyet Röleleri

Minimum Alanda Maksimum Fonksiyonellik

  • PNOZsigma Emniyet Röleleri
    PNOZsigma Emniyet Röleleri
  • PNOZsigma Emniyet Röleleri
    PNOZsigma Emniyet Röleleri

PILZ'in pazara sunduğu PNOZsigma emniyet röleleri yılların verdiği tecrübeyi bugünün yüksek teknolojisi ile birleştirerek, minimum maliyet ve çaba ile maksimum emniyet seviyesine ulaşmayı sağlamaktadır. Küçük boyutlara sıkıştırılmış çok işlevliğiyle, PNOZsigma minimum alanda maksimum fonksiyonellik sağlar.

PNOZsigma'nın sahip olduğu özellikler:

· Seçilebilir işletim modları ile maksimum esneklik - PNOZsigma ile işletim modu seçim anahtarı kullanarak, emniyet prosesinize uygun olarak işletim modunuzu seçebilirsiniz.

· 12.5 mm'den başlayan genişlikler - PNOZsigma röleler, standart emnityet rölelerine oranla %50 daha dar boyuttadırlar - maliyetleri azaltır , kontrol panelinde yerden tasarruf sağlar.

· 6 LED ile kısa sürede hata teşhisi - Her PNOZsigma ünitesi anahtarlama ve hata durumlarını gösteren 6 LED'e sahiptir: Güç, In1, In2, Çıkış, Reset, Hata. Bu sayede harici ölçüm cihazları olmaksızın, hızlıca hata bulunmaktadır.

· Kontak genişletmek sadece "tık"la - Kablo atlama ile kontak artırma modülleri ilgili ana ünite ile birlikte kullanılabilir. Hiçbir kablolamaya gerek duyulmaz!

· Yeni yay-sıkıştırma teknolojisi - PNOZsigma ünitelerinde vidali terminaller gibi vidasız yay sıkıştırmalı terminallerin de güvenilirliği ispatlanmıştır. Bu kablolama işçiliğini hızlandırmayı garanti etmektedir. PNOZsigma'ya özel olan yeni yay sıkıştırmalı terminal teknolojisi sayesinde, giriş ve çıkışlar, her bir terminal girişi ayrı ayrı ya da aynı anda açılıp kapanabilmektedir. Bu yüzden diğer kablo bağlantılarına dokunmadan, bazı noktalara müdahale edilerek bağlantılar değiştirilebilir.

· Ray üzerine hızlı montaj - PNOZsigma muhafazasının mandalları harici bir araç 0kullanılmaksızın yaylı klips kullanılarak açılıp kapanmaktadır. Bu yüzden raya montaj hızlı ve basittir.

· Standartlaştırılmış kurulum ile kolay mühendislik çalışmaları - Her PNOZsigma'da işletim öğeleri ve fonksiyonlar standartlaştırılmıştır. Terminaller özdeş posizyonlanmış ve işaretlenmiştir. Bu yüzden bağlantılar herzaman hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

· Manipülasyon ve kirlenmeye karşı koruma - Tüm ayar elemanları, manipülasyon ve kirlenmeye karşı bir kapak tarafından korunmaktadır. Ayrıca istenmesi halinde bu kapak mühürlenebilmektedir.

Kolay hız izleme - PNOZ s30

Yeni Makine Direktifi geçerli olduğu için, sürücü izleme alanında yeni bir gereksinim ortaya çıkmıştır: Sürücü duruş konumuna alındığında, çalışma durumunun emniyetli bir şekilde izlenmesi ve korunması gerekmektedir. PNOZ s30 duruş, hız ve dönüş yönünün emniyetli izlenmesini sağlayan tüm gereksinimleri karşılamaktadır. Böylece, her uygulama için doğru hız izleme çözümü elde edilmektedir.

Bir bakışta elde edeceğiniz faydalar:

· Duruş, hız ve dönüş yönünün emniyetli izlenmesi sayesinde artan verimlilik ve işletme personelinin emniyeti.

· Döner (bastır-döndür tipi) düğme ile kolay çalıştırma sayesinde, kurulum sırasında ve üniteler değiştirilirken zamandan tasarruf.

· Parametreler çipli karta kaydedildiğinden, çalıştırma sırasında ve üniteler değiştirilirken zamandan tasarruf.

· Gereksiz kapatma süreçleri önlenerek verimlilik artırılmaktadır: tanımlanmış biri uyarı eşiğine ulaşıldığında, önceden uyarı verilmektedir.

· Yaygın tüm motor geri bildirim sistemleri ve yakınlık anahtarları için uygundur.

PNOZ s7.1 ve PNOZ s7.2 ile çoklu genişleme

Bir ana modül ve bir PNOZ s7.1 ile sınırsız sayıda emniyet kontağı eklenebilir. Bir adet PNOZ s7.1 'e 10 adete kadar PNOZ s7.2 bağlanabilir. Daha fazla kontağa ihtiyaç duyulduğunda ek bir PNOZ s7.1 seri olarak bağlanabilir. Üstelik sadece bir konnektör ile kablosuz bağlanır. PNOZ s7.2 bir adet yedek kontağa ek olarak 4 emniyet kontağına sahipken, sadece 17.5 mm genişliğindeki PNOZ s7.1 3 adet emniyet kontağına sahiptir. Üstelik başka PNOZsigma genişletme modülleri ile bağlanabilirler.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim