Mekanik Presler için Emniyet Çözümü

Hızlı ve Kolay Uygulanabilir

  • Mekanik Presler için Emniyet Çözümü
    Mekanik Presler için Emniyet Çözümü

Emniyet otomasyonunun mucidi Pilz, mekanik presler için, hızlı ve kolay uygulanabilir emniyet ve otomasyon çözümü olan PLUG & PRESS 'i pazara sundu. Sektöre yeni bir bakış açısı getiren bu uygulama, günlük hayatımızda yer edinen Tak-Çalıştır prensibiyle üretilmiş yenilikçi bir çözümdür. PLUG & PRESS komple emniyet çözümü ile preslerin emniyet revizyonu için ihtiyaç duyulan tüm mühendislik, programlama ve projelendirme hizmetleri tek bir paket halinde sunulmaktadır. TS EN 692 Mekanik Pres standardına göre hızdan ödün vermeden PLe seviyesinde emniyet sağlamak artık, hiç olmadığı kadar kolay ve hızlı hale geldi. Pilz'in geliştirdiği bu son teknoloji ürün ve yazılım paketi ile; ürün seçimi, programlama, projelendirme gibi adımlarda zaman kaybetmeden presler standarda uygun emniyet şemsiyesi altına alınabiliyor.

Pilz PLUG & PRESS ile pres emniyeti hızlı ve çok basit!

Pilz, makine emniyeti konusunda direktifler, standartlar ve emniyet kontrol sistemlerinin tasarlanması gibi çok bilinmeyenli, karmaşık bir denklemi PLUG & PRESS çözümü ile basitleştirerek Makine Emniyetinde yine bir ilke imza attı. Tüm mekanik pres tipleri için uygulanabilecek bu çözüm ile emniyetin yanı sıra, preslerin yağlama, ayar modu, tek vuruş modu, reglaj ayarı ve benzeri standart çalışma fonksiyonları da yerine getirilebilmektedir. Pilz mühendisleri tarafından geliştirilen press emniyet yazılımı ile birlikte sunulan PLUG & PRESS, kullanıcıları ilave mühendislik maliyeti gibi giderlerden kurtarmaktadır. Gömülü yazılım ile birlikte sunulan donanım paketi içerisinde bulunan elektrik projesi sayesinde emniyet revizyonu devreye alma süresi oldukça kısalmaktadır. Konfigüre edilebilir yapısı nedeniyle farklı pres model ve ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanmış PLUG & PRESS ile revizyon maliyetleri en aza indirgenmektedir. Uygulama yapanlar için özel eğitim ve uzmanlık gerektirmeyen hazır paket, fabrikaların bakım ve üretim personellerinin rahatça kullanımına olanak vermektedir. Yapılan revizyon sonrası presler emniyetli olmanın dışında aynı zamanda arıza ve duruşların azaldığı verimli birer makine haline dönüşmektedir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim