HMI Yazılımı

Web tabanlı görüntüleme için

  • HMI Yazılımı
    HMI Yazılımı

Otomasyon projeleriniz, basit konfigürasyon ve optimum görselleştirme için Pilz’in PASvisu web tabanlı görselleştirme yazılımı kullanılarak yönetilebilir. Böylece kapsamlı sayfaları sayesinde gelişmiş görselleştirme ile yerel olarak veya uzaktan erişim aracılığıyla tesisinizin kullanışlı ve geniş kapsamlı genel görünümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

PSS 4000 otomasyon sistemine bağlantı
PASvisu, Pilz PSS 4000 otomasyon sistemi ile mükemmel derecede uyumludur. PAS 4000 kontrol yazılımı, otomasyon sisteminin bir parçası olarak PASvisu görselleştirme yazılımına bağlanmak için idealdir. Bu, makinenin tüm kullanım ömrü için kontrol sistemi ve görselleştirmelerin mükemmel birlikteliğini oluşturur.

PASvizu’nun yararları:
•    Basit, sezgisel işlem ve kullanım için maksimum derecede uygundur
•    Hızlı ve emniyetli otomasyon sağlar
•    Gelecek değişikliklerden etkilenmez ve platformdan bağımsızdır
•    Güncel web teknolojilerini kullanır: HTML5, CSS3 ve JavaScript
•    PAS4000 ile PASvisu projeleri arasındaki bağlantı sayesinde proje süreleri büyük ölçüde azaltılır
•    Web teknolojisinin kullanımı ile sistemin platformdan bağımsız olması geniş bir yelpazeye yayılan cihazlar üzerinde esnek uygulama sağlar
•    Gerçek sunucu fonksiyonelliğiyle gerçekleştirilen uzaktan erişim sayesinde daha az durma süreleri sağlar
•    Proje geneline yayılan tasarım şablonları sayesinde tek tip görünüm elde eder (CSS3 stil sayfaları)

PASvisu yapısı; PASvisu, PASvisu Builder ve PASvisu Runtime konfigürasyon araçlarından oluşur.

Desen kullanarak görselleştirme – ön ek, son ek ve hata durumu gibi tüm ilgili özellikleri de içeren önceden belirlenmiş grafik girişi ve görüntü öğeleri (desenler) ile kolay ve sezgisel çalışma elde edilir. Desen, sürükle ve bırak yöntemiyle konfigürasyon sayfasına yerleştirilebilir. Proses değişkenleri, araçta otomatik filtreleme ile ilişkilendirilir ve giriş sırasında doğrudan değişkeni önerir (değişkenlerin manuel olarak oluşturulması gerekmez).

CSS3 (Basamaklı Stil Sayfası) üzerindeki fonksiyon ve görünümü ayırarak, önceden belirlenmiş çeşitli stiller proje içerisinden seçilebilir. Tek bir tıklama ile tüm projenin görünümünü değiştirebilirsiniz.
Web yoluyla uzaktan erişim

HTML5 kullanıldığından dolayı, erişim platformdan bağımsızdır ve ilgili web tarayıcıya sahip bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon gibi hemen hemen her türlü uç cihazla yapılabilir. Bu da daha kolay bir gerçek İstemci-Sunucu fonksiyonu oluşturmaya imkan sağlar. Sonuç olarak, uzaktan bakım yerel operasyonlardan ayrı tutulabilir. Bu da, duruş sürelerini azaltmaya yardımcı olur.

Görselleştirmeye şunlar aracılığıyla erişilebilir:
•    Ağ: kablo tabanlı Ethernet
•    Wi-Fi: PC, tablet ve akıllı telefon ile kablosuz bağlantı
•    İnternet: PC, tablet veya akıllı telefondaki WAN/WLAN yönlendiricisi, üzerinden erişim sağlanabilir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim