Güvenlik İşaretlerinizi Sahanızda Yazdırarak Sıfırı Hedefleyin

Sıfırı hedefle programlarında ‘Saha yazıcısı’

  • Güvenlik İşaretlerinizi Sahanızda Yazdırarak Sıfırı Hedefleyin
    Güvenlik İşaretlerinizi Sahanızda Yazdırarak Sıfırı Hedefleyin

İş yerinde bir risk ortaya çıktığında çalışanları tehlikeye karşı uyarabilecek ve bir kazanın nasıl önleneceği hakkında bilgilendirebilecek yeni güvenlik işaretlerinin sipariş edilmesi ve gelmesinin beklenmesi genellikle uzun zaman alır. Şirketler profesyonel bir güvenlik işareti yazıcısı ve yazılımı kullanarak, Sıfırı hedefle programlarını desteklemek ve iş yeri kazalarını önlemek için yeni işaretleri çok daha hızlıca tasarlayabilir, yazdırabilir ve uygulayabilir.

İş yeri kazalarını azaltın

Eurostat´a göre Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık´ta 2012 yılında 2,5 milyon ölümcül olmayan (minimum 4 gün izin) ve 3515 ölümcül iş yeri kazası yine de meydana geldi. Bu sayılar, iş yeri güvenliğini artırma, kaza sayısını azaltma ve ilişkili maliyetleri azaltma konusunda eksiklikler olduğunu gösteriyor. Basit bir işaret sayesinde bir çalışanın parmağını kaybetmesinin önlenmesinin ya da bu işaret doğru koruyucu ekipmanın kullanılmasını teşvik ettiği için kazanın şiddetinin azaltılmasının dahi ne kadar faydalı olacağını düşünün.

Güvenlik işaretleri kullanın

Yasak, zorunlu, uyarı, ilk yardım ve tahliye veya yangın işaretleri, iş yeri kazalarını en aza indirmeyi hedefleyen Sıfırı hedefle programlarında etkilidir. Güvenlik işaretlerinin ana avantajı, kazaların önlenmesi için en çok ihtiyaç duyulan yerlerde önemli bilgileri kolaylıkla iletebilmesidir. Bir makinenin hemen yanına güvenli çalışma prosedürlerinin, borunun üstüne bu borunun içeriğinin veya tehlikeli bir alanın girişine uyarı işaretlerinin koyulması örnek olarak verilebilir.

Sahada yazdırma gücü

Brady´nin yazıcı ve güvenlik yazılımı yelpazesi, kullanıcıların çok sayıda şekilde, renkte ve boyutta dayanıklı, standart ve özelleştirilmiş işaretler oluşturmasına olanak tanır. İş yerinde güvenlik riskleri ortaya çıktığında, yazıcıya gidip çalışanlara gerekli önlemleri ileten işaretler oluşturmanız yeterlidir. Saha yazıcısı, Sıfırı hedefle programlarını desteklemede harika bir araçtır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim