Fluke 805 FC Titreşim Ölçer

Birçok makine ve bileşen türünü kapsayan 10 ila 1.000 Hz ve 4.000 ila 20.000 Hz arası çok çeşitli frekansları okuyabilir

 • Fluke 805 FC Titreşim Ölçer
  Fluke 805 FC Titreşim Ölçer
 • Fluke 805 FC Titreşim Ölçer
  Fluke 805 FC Titreşim Ölçer
 • Fluke 805 FC Titreşim Ölçer
  Fluke 805 FC Titreşim Ölçer

Netes Mühendislik’in temsilciliğini yaptığı Fluke 805 FC Titreşim Ölçer, Fluke Connect® Mobil Uygulaması ile uyumludur, bu sayede ölçümlerinizi gerçek zamanlı olarak akıllı telefonunuza aktarabilirsiniz. Fluke Connect ™ Share-Live ™ görüntülü görüşme (video call)* ile cihaz sağlığının risk altında olması durumunda bir sonraki adımların atılması için yetki almanızı sağlar. Titreşim seviyelerini ISO-10816 önem seviyesine göre kademelendirmenizi ve Fluke Connect Cloud üzerinde saklamanızı sağlar. Daha eksiksiz bir sonuç sağlama amacıyla genel titreşimin yanı sıra yatak durumu ve sıcaklık gibi belirli değişkenleri ölçen bir ölçüm cihazı (kalem tipi ölçme cihazı değil) olması. Doğru, tekrarlanabilir değerler sağlayarak kullanıcı değişikliliğini (kuvvet veya açı) dengeleyen titreşim ve kuvvet sensör ucu birleşimi. Dört aşamalı önem derecesi ölçeği ve dahili işlemci, anlaşılması kolay metin uyarıları (İyi, Yeterli, Yeterli Değil, Kabul Edilemez) kullanarak yatak durumunu ve genel titreşimi hesaplar. Sensör hassasiyeti, birçok makine ve bileşen türünü kapsayan çok çeşitli frekansları (10 ila 1.000 Hz ve 4.000 ila 20.000 Hz) okuyabilir. Kullanıcı girişlerini RPM aralığına ve ekipman tipine indirgeyen basit kullanıcı arabirimi.
 
Yenilikçi sensör tasarımı, cihaz açısı veya temas basıncının neden olduğu ölçüm değişikliklerinin en aza indirilmesine yardımcı olur. Hem düşük hem yüksek frekans aralıklarında tutarlı veri kalitesine sahip. Dört aşamalı ölçek, genel titreşim ve yatak durumuna yönelik sorunların önem derecesini gösterir. USB ile dışa aktarılabilir veriler. Dahili şablonların kullanımıyla Microsoft® Excel`de trend oluşturmaya sahip. Çok çeşitli makinelere yönelik hızlanma, hız ve yer değiştirme ölçüm birimleri için genel titreşim ölçümü (10 Hz ila 1.000 Hz) arasındadır. Crest Factor+, 4.000 Hz ile 20.000 Hz arasındaki sensör ucu ölçümlerini doğrudan kullanarak güvenilir yatak değerlendirmesi sağlar. Renkli aydınlatma sistemi (yeşil, kırmızı) ve ekranda görünen yorumlar, ölçüm yapmak için ne kadar basıncın uygulanması gerektiğini gösterir. Kızılötesi Sıcaklık Sensörü ile yapılan sıcaklık ölçümü, arıza tespiti özelliklerini artırır. Dahili bellek en fazla 3.500 ölçüm saklar. Yataktan gelen sesleri doğrudan dinlemeye yönelik ses çıkışına sahiptir. Ulaşılması zor konumlar için harici akselerometre desteği bulunur. Karanlık alanlardaki ölçüm konumlarını görüntülemek için fenere sahiptir. Kolay gezinme ve görüntüleme için yüksek çözünürlüklü geniş ekranı mevcuttur.

Aşağıdaki makine kategorilerini kontrol etmek için Fluke 805 FC kullanılır:

 • Soğutucular (soğutma)
 •  Fanlar
 •  Soğutma kulesi tahriki
 •  Santrifüjlü pompalar
 •  Pozitif deplasmanlı pompalar    
 •  Hava kompresörleri
 •  Üfleyiciler
 •  Genel şanzımanlar (rulmanlı yataklar)
 •  Makine araçları (motor, şanzımanlar, miller vb.)

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim