Fluke 830/BT - Lazer Işın Hizalama Aracı

Bağlı güvenilirlik sistemi

  • Fluke 830/BT - Lazer Işın Hizalama Aracı
    Fluke 830/BT - Lazer Işın Hizalama Aracı
  • Fluke 830/BT - Lazer Işın Hizalama Aracı
    Fluke 830/BT - Lazer Işın Hizalama Aracı

Tüm dönen makineler yanlış hizalamaya karşı hassastır. Devreye alma aşamasında iyi hizalanmış ve düzenli olarak muhafaza edilen makineler, kaplinlerde, rulmanlarda ve contalarda aşınmayı azaltacaktır, bu da tesis işletme ve bakım maliyetlerini azaltacaktır.

Doğru şaft hizalaması, enerji tasarrufu ve daha temiz bir ortama katkıda bulunur. Varlıkları korur, makine kullanılabilirliğini arttırır ve ürün kalitesini arttırır, titreşimi minimum seviyeye indirir.

Çalışma süresi önemli olduğunda, doğru aracı seçmek çok önemlidir

Netes Mühendisliğin temsilciliğini yaptığı Fluke 830 Lazerli Şaft Hizalama aracının kullanımı kolaydır ve tesisinizin çalışır durumda kalması için size hızlı, doğru ve eyleme geçirilebilir yanıtlar sağlar. Lazer şaft hizalama ile veriler faydalıdır, ancak içgörüler daha da iyidir.

Straightedge yöntemini veya kadran göstergelerini kullanmanın aksine, Fluke 830 sizin için karmaşık hizalama hesaplamaları yapar, bu da makinenizi hizalamak ve tesisinizi hızlı bir şekilde tekrar uğultu almak için ihtiyacınız olan cevaplara sahip olacağınız anlamına gelir. Gelişmiş bir kullanıcı arayüzü, kapsamlı hizalama bilgisi gerektirmeyen, anlaşılması kolay sonuçlar sağlar. Ayrıca, hem bağlantı sonuçlarını hem de ayak düzeltmelerini (dikey ve yatay) gerçek anlamda gösteren ve düzeltici önlemler almayı kolaylaştıran benzersiz bir “Hepsi Bir Arada” sonuç ekranı sunar.

Makine arıza süresi maliyetli olduğundan, testin tekrarlanabilirliği kritiktir. Fluke 830, yanlış hizalama sorunlarını doğru şekilde ele aldığınızdan emin olabilmeniz için doğru ve tekrarlanabilir ölçüm sonuçları sağlayan kanıtlanmış bir tek lazerli hassas hizalama sistemi kullanır.
Yüksek kaliteli braketler, mil dönerken sensörün ve prizmanın kaymamasını sağlar.

Özellikleri:
-Tek lazer ölçüm teknolojisi, geri tepmeden kaynaklanan hataları azaltarak daha iyi veri doğruluğu anlamına gelir.
-Sezgisel kullanıcı arayüzü, makine hizalamasını hızlı ve kolay bir şekilde tamamlar.
-Pusula ölçüm modu, etkinleştirilmiş bir elektronik eğim ölçer kullanarak esnek, güvenilir ve tekrarlanabilir ölçümler sağlar.
-Dinamik makine tolerans kontrolü, hizalama ayarlarının sürekli değerlendirilmesini sağlar, böylece makinenizin kabul edilebilir aralıkta olduğunu bilebilirsiniz.
-Benzersiz genişletme modu, lazer dedektör boyutunu sanal olarak artırarak büyük yanlış hizalamayı yönetir.
-Veri koruma, otomatik kaydetme ve sürdürme özelliğiyle verilerinizin ihtiyacınız olduğunda orada olmasını sağlar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim