Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti

Gauck “yeni sürdürülebilirlik” konseptinden etkilendiğini belirterek “Başarıya inanan insanlarla birlikteydim. Aksi halde çoğu kez bu ruhu kaçırırım” diye konuştu.

 • Kasım 18, 2016
 • 138 Görüntüleme
 • Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti
  Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti
 • Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti
  Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti
 • Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti
  Federal Başkan Phoenix Contact'ı Blomberg'te ziyaret etti

27 Eylül 2016'da Federal Başkan Joachim Gauck OWL (Akıllı Teknik Sistemler East Westphalia-Lippe) ziyareti sırasında Phoenix Contact'a uğradı. Burada dijital üretimle ilgili bilgi edindi. Ziyareti sırasında Phoenix Contact'ın başkan yardımcıları Frank Stührenberg (CEO) ve Roland Bent (CTO) ile birlikte yeni teknolojilerin üretim süreçlerini nasıl optimize edip çalışanların işini kolaylaştırdığını görme fırsatı buldu. Gauck "yeni sürdürülebilirlik" konseptinden etkilendiğini belirterek "Başarıya inanan insanlarla birlikteydim. Aksi halde çoğu kez bu ruhu kaçırırım" diye konuştu.

Joachim Gauck Makine İmalatında akıllı üretim yaklaşımlarını tecrübe ederken Roland Bent sensör ve motorların makine kontrolüne bağlantısını sağlayan tam otomatik kablo üretimi için entegre bir üretim hattını tanıttı. Fiş konnektörün parçaları monte edilmeden önce kablo sarılır, eğilir ve soyulur. Son olarak konnektör kafası kalıplanır. Kablolar birçok farklı tipte üretilmelidir. Kablo boyu veya konnektör tasarımı gibi ürün parametreleri müşteri tarafından Internet aracılığıyla konfigüre edilebilir. Roland Bent bu durumu şöyle açıklıyor: "Otomasyon ve akıllı kontrol sistemindeki yüksek seviye sayesinde özel müşteri ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve aynı zamanda ekonomik üretim sağlayabiliyoruz. Bu tip karmaşık üretim sistemlerini geliştirmek ve işletmek amacıyla ortak eğitim profilleri artık yeterli olmamaktadır. Bunun yerine disiplinler arası daha fazla çalışmalıyız."

Rolant Bent sanal ve gerçek dünyanın nasıl iç içe geçtiğini modüler bir plastik üretim hattı üzerinde tanıttı. Parça, üretim süreçlerinin tüm istasyonlarından geçerken kendisini bir RFID çipiyle kontrol eder. Gerekli proses verileri Phoenix Contact'ın geliştirdiği merkezi yazılım çözümüyle makineye otomatik aktarılır. Otomatik üretim zincirini baz alarak proses zamanı %30 azaltılabilir ve kapasite kullanımı %20 arttırılabilir. Başkanın ziyareti sırasında üretim hattı "G" harfli bir bileşen üretti. Çalışanlar Joachim Gauck'a üretilen siyah, kırmızı ve sarı renkli plastik harfleri tanıttı.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim