Eurasia Rail sektörün önde gelen isimlerini ve uzman konuşmacılarını ağırlayacak

  Sor / bana ulaş

Türkiye’nin tek, dünyanın en büyük 3. Uluslararası Demiryolu ve Hafif Raylı Sistemler ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail, İzmir’de 10-12 Nisan tarihleri arasında

Makineler & Aletler

Eurasia Rail sektörün önde gelen isimlerini ve uzman konuşmacılarını ağırlayacak
Eurasia Rail sektörün önde gelen isimlerini ve uzman konuşmacılarını ağırlayacak

Türkiye’deki demir yolu ve hafif raylı sistemler sektörüne yönelik en önemli fuar olan Eurasia Rail’de fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek olan kapsamlı konferans ve seminer programında ziyaretçiler ve katılımcılar, demiryolu taşımacılığına yönelik son gelişmelerin, yeniliklerin ve teknolojilerin yanı sıra sektörde karşılaşılan zorluklar ve bunlara yönelik olası çözümler hakkında bilgi sahibi olacaklar. 

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, T.C. Devlet Demiryolları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Uluslararası Demir Yolları Birliği (UIC), KOSGEB ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen Eurasia Rail’de: konferans partnerliğini Railway Gazette Medya Grubu’nun bünyesinde yer alan, demiryolu ve metro ağı teknolojileri konularında uzman medya ve etkinlik şirketi SmartRail World üstleniyor. Konferans programı oturum sponsorları arasında ise 3M, Bentley Systems ve Schaeffler bulunmakta.

Üç gün boyunca gerçekleşecek etkinlik programında; konferanslar, yuvarlak masa buluşmaları ve atölyeler raylı sistemlerdeki teknolojik gelişmeleri, tedarik ve operasyonel konuları, odaklı bir içerik planıyla ele alacak. Uzman görüşlerinin, örnek vaka çalışmalarının, mega projelerin ve sektördeki son gelişmeleri içeren etkinliklerin yer alacağı organizasyonda, raylı sistemler sektörünün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri ve teknoloji uzmanları bir araya gelecek.
 
Demiryolları sektörünün algısı ve beklentileri masaya yatırılacak
Fuarın ilk günü İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Profesörü, Ulaştırma ve İnşaat Mühendisliği Bölümleri Kurucu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı’nın moderatörlüğünü gerçekleştireceği “Demiryollarımızın Bugünü, Geleceği ve Ekonomi Beklentileri” isimli panelde TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, Demiryolu Düzenleme (DDGM) Genel Müdürü Bilgin Recep Bekem, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül, TİM Genel Sekreteri ve İstanbul Medipol Üniversitesi İYBF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin konuşmacı olarak yer alacak.


Konferans programının aynı zamanda Bilim Danışmanlığını yürüten Prof.Dr. Mustafa Ilıcalı, “Katılımcılara ve ziyaretçilere katkı sağlayacak konferans programı; konunun uzmanı akademisyenlerin ve yerli/uluslararası yönetici bürokratların bilgi paylaşımı, sektörün gelişimi açısından oldukça önemli olacak. Türkiye, son 16 yıldır demiryolu sektörüne büyük yatırımlar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Güvenli, konforlu ve çevre dostu sistemler geliştirmek için büyük projelere imza atıldı. Tüm paydaşların gündemine alması gereken güvenlik, teknoloji, akıllı ulaşım sistemleri, müşteri memnuniyeti ve daha birçok konu konferans programında da ele alınacak başlıklar arasında. Bundan dolayı üniversitede okuyan öğrencisinden sektör profesyoneline, bu sistemi kullanan vatandaştan bu işi yapacak yatırımcıya ve bu işin teknolojisini üretenlere kadar tüm paydaşların gelip bu bilgi birikiminden istifade etmesinin çok büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Türkiye’nin yaptığı ve yapacağı yatırımlara ayak uydurmak ve bütüncül bir stratejiyle yol haritası oluşturmak adına bu fuarı ziyaret edecek herkes sektörde bir adım önde olacaktır.” Dedi.

Mega Proje Sunumları ile Fark Yaratan Çalışmalar Mercek Altında
“3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”, “URAYSİM”, “Trans-Caspian”, “Crossrail 2”
Fuar boyunca katılımcılar mega proje vaka çalışmaları hakkında bilgiler alabilecekler. Konuşmacılar proje vakalarında sadece şehirler ile ilgili değil, komşu bölgeleri ve hatta tüm ülkeyi etkileyen gündemdeki etkili projeleri sunacaklar. Vaka çalışmaları ile altyapı ve tasarım, veri kullanımı, iş birliği yönetimi, karşılaşılan zorluklar ve öğrenilen dersler arasındaki ilişki tartışılacak. Konuşmacılığını Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Necdet Sümbül’ün gerçekleştireceği “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli” panelinde toplum ve çevre üzerindeki “mega etkiler” işlenecek. 
Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM) projesi ile Trans Hazar Uluslararası Ulaşım Güzergahı konferans programı kapsamında ele alınacak diğer mega projeler olacak. Programda ayrıca Crossrail 2 Kıdemli Mühendisi Luke Bramwell ‘Crossrail 2: Fırsatlar ve Tehditler” başlıklı sunumunda Güney Doğu İngiltere’de gerçekleşen demiryolu faaliyetlerini ve gelişmeleri anlatacak.

Demiryolunda güvenlik stratejileri uzmanlar tarafından ele alınacak
Fuarın ikinci gününde moderatörlüğünü İTÜ Raylı Sistemler Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turan Söylemez’in gerçekleştireceği “Raylı Sistemlerde Güvenlik” panelinde konuşmacılar UIC Temel Değerler Departmanı Direktörü & Orta Doğu Bölge Koordinatörü Jerzy Wisniewski, Savronik Elektronik Bilişim Grubu Genel Müdürü Oğuz Kalaycıoğlu, STM Genel Müdür Yardımcısı Ömer Korkut ve Bahçeşehir Üniversitesi Özel Güvenlik ve Koruma Programı Genel Koordinatörü & CSG Yönetim Kurulu Başkanı Osman Öztürk raylı sistemlerin güvenliği üzerine görüşlerini paylaşacak.


Raylı sistemlerde teknolojik uygulamalar ile yolcu deneyiminin iyileştirilmesi konuşulacak
Raylı Sistemler Derneği (RSD) iş birliğiyle, fuarın son gününde moderatörlüğünü Bitaksi & Getir Kurucusu Nazım Salur’un yapacağı “İlk ve Son Durak: Yolcu Deneyimi ve Teknolojik Uygulamalar” başlıklı panel gerçekleşecek. Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halit Özen, İsbak A.Ş. Araç ve Yol Teknolojileri Müdürü Mahmut Yılmaz ve Kentkart Ege Elektronik Sanayi ve Ticaret İş Geliştirme Yöneticisi Dr. Ufuk Demir Alan raylı sistemdeki teknolojik uygulamalar, ulaşımın teknolojiye entegrasyonu ve ulaşımda dijitalleşmenin önemine dair görüşlerini paylaşacak.
 

Tarihinde yayınlanan Nisan 1, 2019 - (1186 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
Toyota’nın Seçimi ZF ve Mobileye Güvenlik Teknolojisi
Tezmaksan 40’ıncı yılında hedeflerine emin adımlarla ilerliyor
Havacılık ve İmalat Sanayinin Lider Firmaları Arasında Siz de Yerinizi Alın!
Coşkunöz Holding’de Üst Düzey Atama
BİMED Teknik Aletler Genel Müdür Yardımcısı Tolga YAROĞLU ile yapılan Röportaj
OTOMAT TEZGÂHLARININ MASTER ŞEFİ: LICO
Makinecilerin 2021 ihracat hedefi 20 milyar dolar
CIIE, Çin Pazarına Girmenin En İdeal Yolu
Fronius, tedarik işletmeleri için prototip kaynağı yapıyor
Türkiye’nin Demiryolu Atılımı 9’uncu Eurasia Rail ile Tüm Dünyaya Tanıtılacak
Demiryolu Taşıtları, ESİT Test Cihazları ile Daha Güvenli, Daha Hızlı
ZF; Geleceğe Hazır.
Schaeffler; Çığır açan Teknoloji: MPAX kafesli rulmanlar
petes; Kuruluşu 1963 'dan bu yana Otomotiv Servis Ekipmanları sektöründe öncü firmalardandır.
EREN Balata; Güvenlik Öncelik.
Kardeş Elektrik; Raylı Sistemlere Profesyonel Çözümler
Selectron; Trenler için Otomasyon Çözümleri
Harting Han Endüstriyel Konnektörler
FMC Hidrolik, Raylı Sistemlerde Yerli ve Milli üretim çalışmalarına odaklandı
PANEL; Ray Bağlantı Sistemleri