IMA Schelling İstanbul'da yeni bir şube açıyor

"Türkiye pazarı giderek önem kazanıyor"

  • Şubat 16, 2024
  • 640 Görüntüleme
  • IMA Schelling İstanbul'da yeni bir şube açıyor
    IMA Schelling İstanbul'da yeni bir şube açıyor

Ülkenin gelişen sektörlerinden biri: Türkiye'de mobilya sektörü. IMA Schelling Group'un müşterilerine yerel olarak daha iyi hizmet sunabilmesini sağlamak için makine ve tesis üreticisinin artık İstanbul'da yeni bir şubesi var.

IMA Schelling Grubu, dünya çapında mobilyaların hassas ve verimli üretimi için makineler, sistemler ve çözümler sunmaktadır. Türkiye pazarındaki müşterilerine daha da yakın olabilmek için artık İstanbul'da bir şube açtı.

Türk mobilya pazarı gelişen bir sektör. Sektörün cirosunun 2024 yılında neredeyse sekiz milyar ABD doları olacağı tahmin ediliyor ve önümüzdeki beş yıl için yıllık neredeyse yüzde dokuzluk bir büyüme öngörülüyor. IMA Schelling İstanbul Makina Ltd Sti Servis Direktörü Enes Morkoc şöyle açıklıyor: "Ülkede 300'den fazla makinemiz kullanılıyor, bunların üçte biri İstanbul'da." Bu nedenle IMA Schelling Grubu, Ocak 2024'te İstanbul'daki, daha doğrusu Boğaziçi metropolünün Anadolu yakasındaki şubesini açtı.

İstanbul'da ve Woodtech fuarında

Yeni kurulan tesis artık Türkiye pazarındaki müşterilere servis ve yedek parça desteğinin yanı sıra yeni makinelerin kurulumunda da destek sağlıyor. Morkoc, "Yerel müşterilerimizi daha hızlı ve daha verimli bir şekilde desteklemek istiyoruz" diye vurguluyor. Yakın gelecekte ekibin servis teknisyenlerini de içerecek şekilde genişletilmesi planlanıyor.

IMA Schelling Satış Direktörü Simon Waterbaer, "Genişleyen Türkiye pazarında potansiyel görüyoruz" diye vurguluyor. Bu nedenle makine ve sistem uzmanı sadece yeni şubesini açmakla kalmayacak, aynı zamanda çözümlerini 12-16 Ekim 2024 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenecek Woodtech fuarında ziyaretçilere sunacak.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim