Entegre Güç Dağıtım Panosu

Kullanıma Hazır ve Yedek Güç Sistemi ile

  • Entegre Güç Dağıtım Panosu
    Entegre Güç Dağıtım Panosu

Eaton'un yeni Connected Kesintisiz Güç Kaynağı (UPS) ve Güç Dağıtım Panosu, güvenilir ve sürekli olarak elektrik enerjisini garantilemek için yedek UPS gerektiren veri merkezleri, hastaneler, hava alanları ve kritik görevli uygulamalar için ideal bir çözümdür. Güvenli ve güvenilir bir çalışma ortamı sağlamak amacıyla, herhangi bir yedek güç kurulumu için sadece UPS'in kendisi yetmez, ana şebeke hattından dağılan kritik yüklere kadar olan güç hattının temelini giriş besleme şalteri, çıkış besleme şalterleri ve bakım bypass oluşturur. Bütün bu bileşenleri tek bir dengeli çözümde bütünleştiren Eaton Connected, sistemin güvenilirliğini ve mevcudiyetini geliştiriyor, tasarım ve kurulum sürelerini kısaltıyor, riski en aza indiriyor.

Geleneksel olarak bir güç dağıtım sistemini yapılandırmak, UPS ve Şalt Panosunun tedariği, montajı ve bağlanması, oluşabilecek noksanlık veya bir arada çalışabilirlik sorunlarını çözmek için kaynak ve bütçe ayrılması anlamına gelir. Eaton Connected, her biri Eaton tarafından tasarlanıp üretilmiş olan denenmiş iki ürünü birleştiren, önceden tasarlanmış ve bütünleştirilmiş bir çözüm sağlayarak bu sorunları kökten çözüyor.

Eaton Connected, faktörlerin bir kombinasyonu yoluyla, mevcudiyeti yüksek oranlara çıkarıp, plansız kesintiyi en aza indirmeyi başardı. Kalite ve güvenilirlik açısından geçmişe dayanan bir üne sahip olan Eaton ürünleri, güvenliği ve güvenilir çalışması ile zorlu kısa devre şartlarındaki tepkimelerinin onaylanması için uygun UPS ve şalt panosuna ait standartlar doğrultusunda test edilmiştir. Bu entegre edilen sistem ile bu ürünler tekrar test edildiler ve komple bir "Connected" çözüm olarak onaylandılar.

Eaton Büyük Güçlerdeki Kesintisiz Güç Kaynakları İş Geliştirme Müdürü olan Jussi Vihersalo şunları söyledi: "Bugünün iş ortamında kullanıcılar, değişen talebi daha hızlı karşılamaya hazır olan çözümlere ihtiyaç duyuyorlar ve bekliyorlar. Eaton Connected, komponentlerinin bir arada çalışabilirliği kanıtlanmışken, modülerliği ve ölçeklenebilirliği yoluyla hem tasarım hem de kurulum aşamalarında buna olanak tanıyor. Modüller, gerekli olmayan kapasiteye para ve yer ayırmaksızın tüm proje gereksinimlerini karşılamak amacıyla hızla birleştirilebiliyorlar. Daha sonra, artan yükü desteklemek için sadece fazladan modüller eklenerek, talep üzerine daha fazla kapasite hemen sağlanabiliyor. UPS ve güç dağıtım kapasitelerinin uygun şekilde birlikte veya ayrı ayrı ölçeklenebilmesi ile birlikte fonksiyonellik daha da arttı."

Proje yöneticileri, Eaton Connected'i seçerek risklerini yönetebilecekler. Özel bir komponent ve özel mühendislik gerekmeksizin, önceden tasarlanmış çözümler ve prefabrik ara bağlantılar, alımdan devreye almaya kadar tüm sürecin basitleştirilmesi anlamına geliyor, böylece proje zamanında ve bütçede tamamlanıyor. Eaton Connected çözüm ile beklenmedik uyumsuzluk sorunlarını çözmeye hiç zaman harcanmaz ve kullanıcılar projenin başından beri ne bekleyeceklerini tam olarak anlarlar.

Eaton Connected kullanıcıları, Power Xpert CX Şalt Panosu direkt bağlantı için hazır olan Power Xpert 9395P'yi veya Eaton 93PM UPS'i seçebilirler. Bu, zorlu kısa devre akımlarını yönetmek için, statik anahtar ile 30-900 kVA'dan 1200 kVA'ya kadar güç sağlar. Şalt Panosu, bütün ticari ve endüstriyel uygulamalar için, 6300 A'ya kadar güvenilir güç dağıtımı ve motor kontrol fonksiyonu sağlayacaktır.

Eaton Connected' in her bir bileşeni, çözümün güvenilirliğine, güvenliğine ve düşük yatırım maliyetine katkıda bulunan özellikler sunuyorlar. UPS double converson modunun verimliliği, VMMS (Variable Module Management System) ile optimize edilebilirken, yüzde 99'un üzerinde maksimum bir enerji verimliliği de ESS (Energy Saver System) modunda sağlanmaktadır. IEC 61439-2 standardına göre üçüncü parti tarafından test edilen Power Xpert CX Şalt Panosu, Form 4b formlama ile üst seviyede güvenilir bir çalışma sağlıyor. 300 kVA ve altı için, sabit bölmeler ve sistemi komple kapatmadan değişiklik yapmaya izin veren soketli kitler mevcuttur.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim