Cuma, 24 Kasım 2017

Log in

Bütün içeriğe ve fonksiyonlara erişim
için lütfen giriş yapın.

Endüstriyel uygulamalar

Kuzey Amerika’ya İhracatın Kurallarının Ve Yönetmeliklerinin Anlaşılması

Kuzey Amerika’ya İhracatta Profesyonel Destek Ve Proje Danışmanlığı

Yayın tarihi Mayıs 30, 2017 - ( görüntülenme)

tarafından Onur Dil

Kuzey Amerika pazarı için makine ve ekipmanların uyarlanmasının zorlukları mevcut, çünkü orada farklı standartlar uygulanıyor ve cevaplanması gereken pek çok soru var. Örneğin, neden uluslararası alanda denenmiş ve test edilmiş motor koruma cihazlarına sınırlama söz konusu? Besleme ve linye devreleri gibi terimlerin anlamı nedir? Yerel ürün standartları neden farklı yalıtım ve atlama mesafesi gerektirir? Linye devresi koruma cihazı olarak hangi cihazlar uygundur? Kontrol panosu üreticileri ve AZO CONTROLS GmbH gibi şirketler, Kuzey Amerika'ya ihracatta profesyonel destek ve proje danışmanlığı için Eaton'a güveniyorlar.

Arka plan

AZO CONTROLS Almanya'da dört şubeye sahip ve otomasyon çözümleri uzmanı olarak uluslararası alanda iyi yapılanmış durumdadır. Dünya çapında endüstriyel otomasyon ve kontrol teknolojilerinde 200'den fazla ve proses kontrolünde de 600 kurulum gerçekleştirmiştir. Şirketin projeleri, tesis seviyesi ve Üretimi Yürütme Sistemi çözümlerinden Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) sistemleri ile entegrasyona kadar uzanmaktadır. UL listesinde yer alan bir kontrol panosu üreticisi olarak (UL dosyası E316405) AZO CONTROLS, örneğin doz ayarlama ve karıştırma birimleri için, panoları doğrudan üretim yerinde UL işareti ile etiketleme yetkisine sahip. Şirket, 2011'den bu yana tehlikeli bölgelere tedarik konusunda UL yetkisi almış olan Almanya'daki birkaç üreticiden biri. Eaton, kodlar, standartlar, normlar ve ülkeye özel gümrüklerden oluşan bir labirentte ilerleme konusunda şirketi destekledi.

Zorluk

Kuzey Amerika'da, makineyi oluşturan bileşenler için farklı düzenlemeler ve onaylar vardır. Yetkiye sahip makam tarafından yürütülen kabul sürecinde göz önüne alınması gereken bir takım faktörler var:

· Kuzey Amerika'da farklı kodlar ve standartlar geçerlidir,

· Yalnızca UL ve/ya CSA gibi, Ulusal Olarak Tanınan bir Test Laboratuvarı (NRTL) tarafından onaylanan komponentleri kullanılır,

· Uygun kod ve standartlara göre doğru bir şekilde onaylı cihazlar seçilir ve bir araya getirilir

· Kuzey Amerika pazarı sözleşmelerini ve kullanım örneklerini hesaba katın.

Kuzey Amerika'ya ihracat yapan Avrupalı makine üreticileri, sertifikalı anahtarlama ve koruma cihazlarını kolaylıkla satın alabilirler. Bunların çoğu, uluslararası pazar ve aynı zamanda farklı uygulamalar için uygun evrensel cihazlar olarak satılmaktadırlar. Bununla birlikte Eaton, özellikle Kuzey Amerika'daki müşterilerin gereksinimlerine göre tasarlanmış olan Moeller serisinin bir parçası olarak kompakt devre kesiciler sağlamaktadır.

Daha fazla bilgi, örneğin Kısa Devre Akım Değeri (SCCR) ile ilgili olarak kontrol panosunun kısa devre dayanımı değerlendirilmeli ve verilmelidir. Amerikalı denetçiler(AHJ), cihazları kabul etmek istemeyen son müşteri ve makine operatörleri ile ilgili doğacak bir sorundan kaçınmak için, ülkeye özel ve Kuzey Amerika gümrüğünü tanımak çok önemlidir. Bu bilgiler olmadan, ihracat zaman alıcı veya mali açıdan risklidir.

Çözüm

Bir makine üreticisinin, ilgili bütün kod ve standartlarda uzman olması çok zordur. Belirli kullanım kalıpları, bir kitap yerine yıllar boyu edinilen deneyimle öğrenilir. Eaton, Kuzey Amerika'ya ihracat yaparken doğabilecek teknolojik hususlar konusunda bir uzmandır, aynı zamanda da düzenli olarak IEC kılavuzlarındaki farklılıkları öne çıkaran ve ilişkili sorunları çözmeye çalışan seminerler düzenler. Konu bilgisi sadece teorik olarak verilmez, açıklanır ve tartışılır. Bu, uygun gerçek yaşam örneklerinin yanı sıra, uygun ürün ve kombinasyonları da içerir. Eaton ayrıca, bu geniş ve karmaşık konu hakkında bir dizi teknik yazı hazırlıyor, bunlar ilgili tüm taraflar için mevcuttur.

Bu, 'NFPA 79 ve UL 508A ile uyumlu olacak şekilde döner kurma kolu ile besleme devresini kesme ' konusunda detaylara giren teknik bir makaleyi de içeriyor. Örneğin, bir pano kapı anahtarını yukarı kaldırırken, kontrol panosu açıkken ve ana şalteri anahtarlarken, standartlarda tanımlandığı gibi ek ve özel tasarlanmış hareketi sağlamak için Eaton, ek bir döner kol ile kapıya montajlı özel döner kurma kolu sunuyor.

Ana şalterdeki döner kolun Kuzey Amerika versiyonunda, özel tasarlanmış hareketin üç adımdan oluşması gerekiyor: ek kolun 'ON' yönünde 20 derece dönmesi, kolun içeri itilmesi ve 'ON' konumuna gelene kadar döndürülmesi. Kapatma için, basit bir şekilde tekrar 'OFF' konumuna getirmek gerekiyor. Eaton cihazları, kapıya monte edilen döner kurma kolunun yanı sıra üzerindeki anahtardan da kilitlenebiliyor. AZO CONTROLS'dan endüstri uzmanı Marco Zimmermann, 'Eaton'un bu tip ana şalterleri, oldukça iyi tasarlanmışlar. Ürün, yapısı, kalitesi, kullanım kolaylığı ve kurulumu açısından rakiplerinin oldukça ilerisinde' diyor.

Sonuçlar

AZO CONTROLS, Eaton'un iyi bilinen ürün portföyü ve geniş danışmanlığından bir kaç yıldır faydalanmakta ve Kuzey Amerika'daki bir dizi ihracat projesini başarıyla ve verimli bir şekilde yönetti. Marco Zimmermann sözlerine şunları ekledi: 'Avrupa'da kontrol panosu imalatındaki tecrübemizden dolayı, Kuzey Amerika pazarı için de aynı şeyi yapmak istedik. Bir çözüm ararken, hızlı destek sözü veren, uzun süreli iş ortağımız ve tedarikçimiz Eaton'a başvurduk. Altı ay sonra ilk elektrik panomuz UL Almanya tarafından kabul edildi. Eaton'daki uzmanlarla yakın ilişkimiz sayesinde, bu projenin yanı sıra başka projelerimizi de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebildik. Ürünlerinin dünya çapında hazır olmasının yanı sıra Eaton, 24/7 şeklinde bir destek ve sorulara ABD'den hemen teyit edilen hızlı yanıtlar da vermektedir.' AZO CONTROLS şimdi, Memphis, Tennessee'de bir servis merkezi de kurdu.


Ücretsiz Bilgi Talep et

Endüstri-Dunyasi.com hesabınız ile giriş yapınız

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Lütfen iletişim bilgilerini doldurunuz
Sayfa Başına Gidin

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Hakkında : Eaton Elektrik Ticaret Limited Sirketi

Şirket Profili

Adres - Telefon - Faks 'ı görüntüle

Nida Kule Is
Merkezi Degirmen Sok. No:12 K:17
Istanbul

Tel.: +90-216-4642020
Faks: +90-216-4642010


Diğer web sayfalarımızda bu firma ilgili ürünler


Bu firmanın diğer ürünleri

Endüstri Dünyasına abone olun

5 yıldan fazla süredir Endüstri Dünyası, endüstriyel karar vericilerin kendi endüstriyel alanlarındaki yeni ürünler ve çözümler ile ilgili başvurdukları temel kaynak olmuştur.

Endüstri Dünyası’nı okuyun