Çarşamba, 22 Kasım 2017

Log in

Bütün içeriğe ve fonksiyonlara erişim
için lütfen giriş yapın.

Yeni Endüstriyel Ürünler

Tip F Kaçak Akım Sigortası

Karışık Frekanslı Kaçak Akımlarından Korunma

Yayın tarihi Haziran 2, 2017 - ( görüntülenme)

tarafından Onur Dil

Güç yönetimi şirketi Eaton, anahtarlama cihaz portföyünü, Tip F kaçak akım sigortasını dahil ederek genişletti. Eaton, IEC 62423'e göre daha iyi personel ve sistem koruması için Tip F kaçak akım sigortası sağlıyor. Sigorta özellikle, çamaşır makinesi ve ısı pompası gibi monofaze değişken frekanslı uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır, personel ve sistemler için mükemmel bir koruma sağlar. Kullanıcılar için yüksek güvenlik seviyeleri sağlarken, elektrik mühendislerinin de ekipmanlarının güvenilirliğini artırmalarını mümkün kılar.

IEC 62423 standardı, Tip F kaçak akım koruma cihazılarının (RDC'ler) talep edilen özellikleri ve testleri için tarifnameler içerir. Sonuç olarak, değişken frekanslı sürücüleri içeren tesislere yönelik öneriler değişti. Bu tip uygulamalarda, geleneksel (Tip A) kaçak akım sigortalarının üstesinden gelemediği karışık frekanslı kaçak akımlar ortaya çıkabilir. Arızalı bir cihazla doğrudan veya dolaylı temas sırasında insanları elektrik şokundan korumak veya toprak hata akımlarının yangın riskini minimuma indirmek için diğer önlemlerin de alınması gerekir. Tip F kaçak akım cihazı sadece sinüs şeklindeki kaçak akıma ve darbeli DC hata akımlarına (I0069ke Tip A cihazları) karşı emniyetli ve güvenilir bir koruma sağlamaz, buna karşılık IEC 62423 standardına göre 1 kHZ'e kadar karışık frekanslı kaçak akımların üstesinden gelebilir. Bu tip bir karışık frekans, genellikle dahili bir değişken frekanslı sürücünün çıkışında olur.10 mA'e kadar DC hata akımlarında sorunsuzca koruma sağlayan Tip F RCD'ler, güç dalgalanmalarına karşı yüksek direnci sayesinde sigorta açmadan ve kendini diğer cihazlardan ayırmadan önce kısa bir gecikmeye sahiptir: bu, sigortanın hata ile açmasını en aza indirmeyi ve yüksek derecede bir güvenliği garanti eder. Anma akımı 25A'den 100 A'e kadar 2 veya 4 kutuplu ürünler mevcuttur. Farklı kaçak akımlardaki (30 mA, 100 mA ve 300 mA) üç versiyonu ile Tip F RCD'ler, özellikle monofaze uygulamalarda hem kişisel güvenlik hem de hatalardan kaynaklı yangını önlemek için idealdir.


Ücretsiz Bilgi Talep et

Endüstri-Dunyasi.com hesabınız ile giriş yapınız

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Lütfen iletişim bilgilerini doldurunuz
Sayfa Başına Gidin

Yeni kayıt aç - Şifrenizi mi unuttunuz?

Hakkında : Eaton Elektrik Ticaret Limited Sirketi

Şirket Profili

Adres - Telefon - Faks 'ı görüntüle

Nida Kule Is
Merkezi Degirmen Sok. No:12 K:17
Istanbul

Tel.: +90-216-4642020
Faks: +90-216-4642010


Diğer web sayfalarımızda bu firma ilgili ürünler


Bu firmanın diğer ürünleri

Endüstri Dünyasına abone olun

5 yıldan fazla süredir Endüstri Dünyası, endüstriyel karar vericilerin kendi endüstriyel alanlarındaki yeni ürünler ve çözümler ile ilgili başvurdukları temel kaynak olmuştur.

Endüstri Dünyası’nı okuyun