Açık Tip Şalter

Geniş ve çok yönlü açtırma ünitelerine sahip

  • Açık Tip Şalter
    Açık Tip Şalter

Eaton Yeni PSL serisi açık tip şalter birçok uygulama için güvenilir ve emniyetli bir çözüm sunuyor. PSL açık tip şalterin geniş aksesuar yelpazesi ve ilave fonksiyonları, şalterin istenilen uygulamaya uyarlamasını kolaylaştırıyor.
PSL Serisi Açık Tip Şalter 800A-4000A anma akım aralığında, 55kA ve 66kA kesme kapasitelerinde, devreyi ve ekipmanı aşırı yük, kısa devre, düşük gerilim, toprak hatası ve diğer hatalardan koruyabilir. 

Bu yeni serinin önemli fonksiyonları arasında geniş ve çok yönlü açtırma ünitelerinden bahsedebiliriz. PVR21 açtırma ünitesi standart olarak LSI selektif koruma, L1, L2, L3, N akımlarının gösterildiği dijital LED ekran ile optimize edilmiş fonksiyonlara ve sadeliğe, opsiyonel olarak toprak hatası koruması  fonksiyonuna sahiptir. PSL açık tip şalterin açtırma ünitesi, açtırma işleminden sonra neden açma yapıldığına dair bilgilendirme yapabiliyor.
    
“PSL, Sistemin Güvenilirliğini Arttırır”

Düzenlenen toplantıda konuşan Eaton Elektrik Türkiye Ülke Müdürü Yılmaz Özcan, Yeni Nesil PSL Açık Tip Şalterin ticari binalar, jeneratör imalatçıları, konut, enerji dağıtımı gibi birçok alanda güvenilirlik, kalite ve rekabet unsurlarını göz önünde bulundurarak hizmet veren iş ortaklarına destek olacağının ve güç vereceğinin altını çizdi.
Özcan, “PSL serisi açık tip şalterin sahip olduğu çift kontak yapısının tasarımı ürünün elektriksel ömrünü uzatır; mekanizmanın optimize edilmiş tasarımı, temas basıncını dengeleyerek ürünün güvenilirliğini ve kısa devre dayanım kabiliyetini arttırır.” dedi.
Eaton’un yeni seri PSL açık tip şalterde akım koruma özelliği olarak aşırı yük, aşırı akım koruması, gecikmesiz ve gecikmeli kısa devre koruması, toprak hatası, nötr hattı koruması, MCR koruması mevcuttur. PSL Şalterin yatay, dikey veya L tipi bara bağlantı alternatifleriyle panoya montaj esnasında montaj kolaylığı sağlar. Çekmeceli PSL açık tip şalterin operasyonu esnasında güvenliği arttırmak üzere koruma fonksiyonları bulunmakta. Koruma fonksiyonları olarak çekmeceli tip, açık tip şalter için kapı kilitlemesi, çekmeceli tip için üç konumlu kilitleme modülü, kapamaya hazır göstergesi ve diğer emniyet aksesuarları vurgulanabilir.


PSL Serisi Açık Tip Şalterin Elektriksel Özellikleri
–    IEC 60947 uyumlu
–    Anma Akımı In: 800A’den 4000A’e kadar
–    Anma izolasyon gerilimi Ui: 1000V AC 50/60 Hz
–    Anma darbe dayanım gerilimi Uimp: 12kV
–    Nihai Kesme Kapasitesi Icu: 55kA/ 66kA
–    Anma kısa süreli dayanım akımı Icw: 55kA/ 66kA
–    Çalışma sıcaklığı: – 25 °C ila 70 °C
–    Kullanım kategorisi: B
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim