Motor Yolverici Besleme Sistemi

Daha Hızlı Ve Kolay Motor Yolvericileri Montajı

  • Motor Yolverici Besleme Sistemi
    Motor Yolverici Besleme Sistemi

Eaton’ın yeni Motor Yolverici Besleme Sistemi (MSFS) makine ve sistem üreticilerine hızlı, kolay, çok yönlü ve uygun maliyetli bir şekilde motor yolvericilerini çoklu motor uygulamalarına monte etme imkanı sunmaktadır. Bu çok yönlü sistem, motor koruma şalterleri, motor yolverici kombinasyonları ve yumuşak yolvericiler için besleme terminal blokları ve adaptör plakaları ile tamamlanmış 125A değerinde entegre üç faz baraya sahip plakaları içermektedir. Ölçüm modülleri gibi diğer komponentler de kolayca entegre edilebilmektedir.

 

Azami uygunluk ve zamandan tasarruf için, MSFS plakaları doğrudan DIN montaj rayları üzerine tutturulabilmekte veya standart montaj rayı üzerine kurulabilmektedir. Her iki durumda da, monte edildiğinde, Plakalar adaptör plakaları ile temasa ve terminal bloklarını beslemeye hazırdır. Plakalar dört veya sekize kadar adaptör plakası-barındırabilir. Kullanıcıların enversör yolvericileri gibi daha büyük montajlar için özel adaptörlerin yanı sıra PKZ ve PKE motor koruma şalterleri gibi komponentleri de ekleyebildikleri standart adaptör plakaları da bulunmaktadır.

 

MSFS sistemi için terminal bloğu besleme ünitesi plaka üzerinde herhangi bir yerde konumlandırılabilmekte ve aletsiz kablolama bağlantısı için yaylı kilit sistemini kullanmaktadır. Güç bağlantıları terminal bloklarının en üst veya en alt kısmında bulunmaktadır. Terminal blokları 80A olarak ayarlanmıştır. MSFS sisteminde en fazla 125A’ya kadar olan daha yüksek akımlar için, iki terminal bloğu tek bir plakayı beslemek için kullanılabilmektedir.

 

Arttırılmış güvenlik, EC 61439 ve UL 508 uyarınca güç dağıtımı sağlayan MSFS sisteminin temel faydasıdır. Sistem gerilim altındaki parçalarla kazara temasa karşı IP20 korumasını sunmaktadır, bu da komponentlerin yerel yönetmeliklerce izin verildiği yerde, elektrik kaynağını kapalı duruma getirmek zorunda kalmadan değiştirilebileceği anlamına gelmektedir. MSFS besleme sistemi pahalı olmayan fakat sadece kısıtlı avantajlara sahip motor yolvericilerini tedarik eden basit ortak linklerin kullanımı, geniş işlevsellik ve 630 A’ya kadar olan yükleri taşıyan Eaton SASY serisi gibi sistemler arasında köprü vazifesi görmektedir ancak bu daha küçük çaplı uygulamalarda her zaman uygun maliyetli değildir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim