Endress+Hauser Türkiye’nin yönetimi Bora Sarıhan’a emanet

  • Ekim 11, 2023
  • 1367 Görüntüleme
  • Endress+Hauser Türkiye’nin yönetimi Bora Sarıhan’a emanet
    Endress+Hauser Türkiye’nin yönetimi Bora Sarıhan’a emanet
  • Endress+Hauser Türkiye’nin yönetimi Bora Sarıhan’a emanet
    Endress+Hauser Türkiye’nin yönetimi Bora Sarıhan’a emanet

1987 yılından bu yana Endress+Hauser bünyesinde görev alan ve 2007 yılından günümüze Endress+Hauser Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Lütfü Bilgen’in emekliliğe ayrılması ile yeni Genel Müdür Bora Sarıhan oldu. 

1987 yılından günümüze başarılarla dolu bir kariyer dönemini geride bırakan Lütfü Bilgen ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümü mezunudur. 2007 yılından beri yürüttüğü Endress+Hauser Türkiye Genel Müdürlüğü görevi boyunca şirket satışlarının büyümesine, personel sayısının artmasına ve Endress+Hauser Grubun Türkiye pazarına yatırım yapmasını sağladı. 

Endress+Hauser Grup ile ilişkisine İntek firmasıyla temsilcilik çatısı altında başlayan Lütfü Bilgen gerçekleştirdiği başarılar sayesinde 2007 yılında Grubun Türkiye pazarında İntek firmasını kendi bünyesine katması ve yatırımlarını arttırmasında büyük rol oynadı. Başarılarla geçen kariyer dönemi sonunda 1 Temmuz 2023 tarihinde emekliliğe ayrılan Bilgen görevi Bora Sarıhan’a devretti. 

Yeni görevine 1 Temmuz 2023 tarihinde başlayan Bora Sarıhan Yıldız Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunudur. Endress+Hauser kariyerine ise 2003 yılında Servis Mühendisi olarak Endress+Hauser’in Türkiye temsilciliğini yürüten İntek firması bünyesinde başlamıştır. 

Kariyeri boyunca çeşitli departmanlarda görev alan Bora Sarıhan günümüze kadar Servis Müdürlüğü, Servis ve Proje Müdürlüğü, Satış Direktörlüğü ve son olarak da 2021 yılı Haziran ayından beri yürüttüğü Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevine kadar yükseldi. 

Endress+Hauser Türkiye 
1984 – 2007 tarihleri arası temsilcilik olarak hizmet verdikten sonra, 1 Temmuz 2007 tarihinden bu yana Endress+Hauser Elektr. San. ve Tic. A.Ş. olarak Türkiye'deki faaliyetlerini sürdürmektedir. 
Sahada akredite kalibrasyon servisi ile sektöre yön veren Endress+Hauser, İstanbul dışında; Adana, İzmir ve Ankara ofisleri ile Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir. 
Gıda ve İçecek, Kimya, Su ve atık su, Petrol ve Gaz, Maden ve Metal, Enerji ve İlaç endüstrilerinde ölçüm ve kontrol cihazlarının pazarlama, satış, servis, devreye alma, kalibrasyon, bakım ve eğitimi konularında hizmet vermektedir. 

Endress+Hauser Grup
Endüstriyel proses ölçümü ve otomasyonu alanında önde gelen ürün, çözüm ve hizmet sağlayıcılarından bir tanesi olan Endress+Hauser 1953 yılında İsviçre’nin Basel kentinde kurulmuştur. Birçok endüstri için akış, seviye, basınç, sıvı analizi, sıcaklık, kayıt ve dijital iletişime yönelik kapsamlı proses çözümleri sunarak prosesleri ekonomik, verimlilik, güvenlik ve çevre standartlarına uyum konularında optimize eder.

15.000’den fazla çalışanı ile 125’ den fazla ülkede satış ofisi ve temsilciliği bulunan Endress+Hauser’in başta Amerika, Almanya, Fransa ve Çin olmak üzere 11 ülkede 25 üretim tesisi bulunmaktadır. 
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim