Uygulama Parkı Robotikleri 22-26 Nisan tarihleri arasında HANNOVER MESSE'de

HANNOVER MESSE ve Alman Robotik Derneği arasındaki yakın işbirliği, uygulama örneklerini hayata geçiriyor

  • Mart 22, 2024
  • 216 Görüntüleme
  • Uygulama Parkı Robotikleri 22-26 Nisan tarihleri arasında HANNOVER MESSE'de
    Uygulama Parkı Robotikleri 22-26 Nisan tarihleri arasında HANNOVER MESSE'de

Robotik, HANNOVER MESSE'nin ana temasıdır. Endüstriyel robotlardan cobot'lara, otonom mobil robotlara kadar her şekil ve boyuttaki robotlar sergi alanları boyunca sergileniyor. Bu yılın öne çıkan özel bir etkinliği, Alman Robotik Birliği'nin (DRV) güçlü bir ortağı olan Salon 5'teki Uygulama Parkıdır. DRV'nin misyonu Almanya'da robotik kullanımını teşvik etmek ve desteklemektir. Dünyada Çin, Japonya, Kore ve ABD'nin ardından beşinci sırada yer alan Almanya'da vasıflı işçi sıkıntısı göz önüne alındığında, bu alanda şüphesiz bir potansiyel var.

"DRV'nin robot bilimi uzmanlarıyla birlikte, HANNOVER MESSE'de otomasyonla birlikte robot bilimi konusunu daha da geliştireceğimiz ortaklarımız var. Dünyada çeşitli örnekleri sergilemek için daha iyi bir yer yok Deutsche Messe AG HANNOVER MESSE Global Direktörü Hubertus von Monschaw şöyle diyor: robotik uygulamalar.

Yeni teknolojilerle etkileşime geçin
Özellikle genç robotik şirketleri ve start-up'lar, Uygulama Parkı'nda robotlara yönelik geniş uygulama alanlarını ve insanlar, makineler ve yapay zeka arasındaki etkileşimi sergileyecek. Ziyaretçiler robotik otomasyonu kendileri görebilecek ve deneyebilecek. Öne çıkanlardan biri, gelecekte ne kadar çok aktivitenin artık sürücüye ihtiyaç duymayacağını gösterecek olan sürücüsüz ulaşım sistemleri olacak.

DRV CEO'su Helmut Schmid, "Bu sergi platformu, HANNOVER MESSE ziyaretçilerine yeni teknolojilerle etkileşime geçmek ve robot teknolojisinin, yapay zekanın ve otomasyonun endüstrinin karşı karşıya olduğu büyük zorlukların çözümüne nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için eşsiz bir fırsat sunuyor" dedi.

Gelip kendi gözünüzle görmek ister misiniz? Fuar web sitesinde HANNOVER MESSE 2024'e ücretsiz ticari ziyaretçi bileti almak için bağlantıya tıklayın.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim