Çok-Eksenli Step Motor Sürücüsü

Tek bir cihazdan üç iş elemanını yönetebilir

  • Çok-Eksenli Step Motor Sürücüsü
    Çok-Eksenli Step Motor Sürücüsü

SMC, step motor sürücü gamını çok-eksenli sürücü  JXC92'nin lansmanı ile genişletti. Bu yeni ünite, eş zamanlı olarak üç elektrikli iş elemanını kontrol edebilir; ekipman, kablolama, alandan tassarruf sağlar  ve aynı zamanda programlama açısından süreci basitleştirir.
SMC, JXC92'nin tanıtımı ile lider LE elektrikli iş elemanları için enterpolasyon performansını ve hız ayar kontrolünü arttırdı. 
Bu çok-eksenli yeni sürücü, aynı görevi yerine getirmek için üç adet sürücü kullanmak zorunda kalmadan, tek bir cihazdan üç iş elemanını yönetebildiğinden programlama ve ekipman tasarrufu sağlar. SMC'nin dört ekseni tek seferde kontrol edebilen  JXC * 3 sürücüsü gibi EtherNet/IP ™ uyumluluğu olması sayesinde her iki sürücüyü endüstriyel ortamlar için ideal kılmaktadır.
Pnömatikte dünya lideri SMC yetkilisi, “Müşterilerimiz süreçleri daha basit hale getiren zamandan, yerden ve genel maliyetlerden tasarruf sağlayan çözümler arıyor. JXC92 bu ihtiyaca doğrudan bir yanıttır ve çok-eksen sürücü, gamımıza mükemmel bir ilavedir.”
JXC92 sadece son derece esnek olmakla kalmamakla birlikte, aynı zamanda daha az kablolamaya ihtiyaç duyar;  sürücü ünitesinin, üç ayrı ünite ile karşılaştırıldığında boyut olarak daha küçük olduğu için değerli pano montaj alanından tasarruf sağlar. Sürücünün programlanması söz konusu olduğunda ise zaman kazanılır. Operatörlerin bir bağlantı ile tek bir adımda 3 eksene kadar ayarlayabilmeleri sağlar.

Genel anlamda JXC92, lineer (3 eksen) ve dairesel (2 eksen) enterpolasyon yapabilen eksiksiz bir çözüm sunar. JXC92, bu özelliği ile geniş bir uygulama yelpazesi için idealdir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim