VQC serisi Bobinli Valfi

Enerji verimliliği sağlar

 • VQC serisi Bobinli Valfi
  VQC serisi Bobinli Valfi
 • VQC serisi Bobinli Valfi
  VQC serisi Bobinli Valfi
 • VQC serisi Bobinli Valfi
  VQC serisi Bobinli Valfi
 • VQC serisi Bobinli Valfi
  VQC serisi Bobinli Valfi

SMC, müşterilerine daha fazla enerji tasarruflu ürün seçeneği sunmak için VQC4000/5000 beş yollu bobinli valflerinin iki yeni tasarımını piyasaya sürdü. Ürün yelpazesini tamamlayan bu ürün ile birlikte SMC, müşterilerine daha yüksek debi geçirgenliği sağlıyor ve enerji tüketimini maksimum seviyeye çıkarıyor.

Pnömatikte dünya lideri SMC, iki yeni tasarımı ile birlikte ürün yelpazesine VQC serisi bobinli valflerini ekledi.
VQC4000/5000 serileriyle SMC, müşterilerine enerji tasarrufu ve çalışma ömrü beklentisi açısından en üst düzeyde esneklik ve maliyet tasarrufu sağlayan hizmetler sunuyor. Güç tüketimini 0,4 W'a kadar azaltan ve çalışma basıncını 10 bar’a kadar arttıran yeni V100 pilot valfi sayesinde daha fazla güç verimliliği elde edilmiştir. Ayrıca, yeni VQC4000 serisi standart olarak 1958 L/ dak'a kadar debi geçirgenliği sahipken, VQC5000 serisi 4350 L/dak’lık debi geçirgenliğine sahiptir. Bu valfler oldukça kompakt yapıda olmakla birlikte valf aralıkları VQC4000 için 25mm, VQC5000 için 41 mm’dir.
Paralel haberleşmeli manifold seçenekleri; D-SUB soket kiti [IP40], çoklu soket kiti [IP67], düz şerit kablo kiti [IP40], terminal bloğu kutusu kiti [IP67], kablolu kit [IP67]’den oluşmaktadır. Seri haberleşmeli manifold seçenekleri ise; EX600[IP67], EX500[IP67] EX260[IP40/IP67], EX250[IP67], EX126[IP67] ile mevcuttur. Desteklediği haberleşme protokolleri ise DeviceNet™, PROFIBUS DP, CC-Bağlantısı, PROFINET, EtherNet/IP™, EtherCAT, AS-Interface, CANopen’dan oluşmaktadır. Maksimum 16 istasyona kadar valfler tek bir manifolda toplanabilir. 
Pilot valfin bir diğer önemli faydası ise akış besleme geçidinde bulunan dahili filtre sayesinde yabancı madde kirliliğinin önlenmesine yardımcı olup, bobinli valflerin ömrünü uzatmaktadır. Elastik ve metal sızdırmazlık seçenekleri mevcut olup 6 farklı kumanda tipine sahiptir.

    Dünyanın lider pnömatik uzmanı SMC'den bir yetkili: “VQC serisine yapılan bu son eklemeler, ürün geliştirme ve geliştirmeye yönelik bağlılığımızın altını çizmektedir. Müşterilerimiz için maliyette tasarrufun, esnekliğin ve dayanıklılığın ‘kilit faktörler’ olduğunu anlıyor, onların ihtiyaçlarına uygun cevapları VQC4000/5000 valfleri ile gösteriyoruz. ” 

    Genel olarak endüstriyel makinelerde kullanım için uygun olan yeni manuel kilitleme tipi, ek alet ihtiyacını ortadan kaldırarak mevcut pilot valfin geçersiz kılınmasını sağlamaktadır. SMC, mevcut VQC Serisinin bazı önemli özelliklerini de korumaktadır. Buna örnek, kullanımı çok kolay olan konnektör tipi manifold verilebilir. Ek olarak, tabandan monteli tek soketli ünitenin eklenmesi bu ürüne daha fazla esneklik katmaktadır. 

SMC Corporation, 1959 yılında Japonya’da kurulmuş, günümüzde 83 ülkede faaliyet gösteren, 30 ülkede üretim yapan, Tokyo borsasında işlem gören, 20.000’in üzerinde çalışanı, 1450 Ar&Ge mühendisi ve 4 ülkede Ar&Ge merkezleri bulunan, başta pnömatik olmak üzere endüstriyel otomasyon alanında 12.000 Temel, 700.000 ürün çeşidi sunan, 2017 mali yılında 5.3 milyar US$ ciroya ulaşmış, sahip olduğu %36’lık pazar payı ile Pnömatikte Dünya Lideri bir firmadır.
1993 -2010 yılları arasında, SMC, Türkiye’deki faaliyetlerini bir distribütör firma üzerinden yürütmüştür. 2010 yılında, gelişen Türkiye pazarına paralel, SMC Turkey Otomasyon A.Ş., %100 Japon sermayesi ile SMC Corporation firmasının Türkiye iştiraki olarak kurulmuştur. SMC Türkiye, İstanbul Merkez ofisi, deposu, imalat alanı dışında dört şehirde bulunan ofisleri ve 10 farklı şehirdeki bayileri ile Türk sanayisine hizmet etmektedir. Konusunda uzman genç dinamik mühendis kadrosu, yerinde müşteri ziyaretleri, teknik eğitimler, teknik destek, enerji tasarruf denetimleri, tasarım desteği, otomasyon desteği, v.b. gibi müşteri hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, gezici fuar araçları, bölgesel toplantılar, teknik sunumlar, her yıl katılınan fuarlar ile SMC çözümleri tüm Türkiye’de tanıtılmaktadır. Türkiye’de tuttuğu güçlü stok ve Belçika merkez depodan günlük uçak sevkiyatları sayesinde hızlı ürün teslimatı sağlanmaktadır.

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

More articles İletişim