Fieldbus Sistemi

128 giriş / 128 çıkışa, entegre bir web sunucusu ve otomatik adresleme özelliğine sahip

 • Fieldbus Sistemi
  Fieldbus Sistemi
 • Fieldbus Sistemi
  Fieldbus Sistemi
 • Fieldbus Sistemi
  Fieldbus Sistemi
 • Fieldbus Sistemi
  Fieldbus Sistemi


SMC, Ethernet / IP ™  ve PROFINET protokolleriyle uyumlu ikinci nesil EX500 fieldbus sisteminin piyasaya sürülmesi ile gerçek zamanlı dağıtılmış kontrol ağ geçidi sistemlerine yeni bir soluk getirmiştir. Yeni merkezi olmayan EX500 modelleri, ana modül başına 128 giriş / 128 çıkışa, entegre bir web sunucusu ve otomatik adresleme özelliğine sahiptir.


Pnömatik uzmanı SMC, iki yeni EX500 merkezi olmayan Gateway fieldbus sisteminin piyasaya sürülmesiyle müşterilerin kompleks otomasyonlu endüstriyel sistemlerin kontrolünü ele geçirmesine yardımcı oluyor.

En yeni modeller, EX500-GEN2 ve EX500-GPN2, operatörlere her bir ana modül başına 128 Giriş ve 128 Çıkış noktası ve her biri 20 metreye kadar uzanan dört alt bağlantı ile inanılmaz esneklik sunar. Son derece esnek ve SMC'nin çok yönlü, çok amaçlı SY Serisi de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede tüm valf serileri için uygundur. Buna ek olarak, çıkış bloklarını valflerin dışında kullanarak röleler, ışıklar ve sesli çıkışlar gibi manifoldlar dışındaki çıkış aygıtlarını yönetme kapasitesine de sahiptirler. Giriş modülleri 16 adet giriş kapasitesine sahip olup M8 ve M12 olacak şekilde seçenekleri bulunmaktadır.

Piyasa ve market araştırmaları sonucunda en yaygın özellikler EX500 serisine eklenmiştir. Bu yeni nesil fieldbus sistemleri  Ethernet / IP ™ ve PROFINET için en çok kullanılan protokollerden ikisi ile uyumlu olduğundan, Ethernet tabanlı ağlara entegrasyonunu oldukça kolay bir hale getirmektedir. Özellikle yüksek hızda çalışan uygulamalar için FSU (Fast Start Up) özelliği sayesinde 0.5 saniye veya daha az bir zamanda tüm bağlantı kurulur ve kullanıma hazır hale gelebilmektedir.


SMC Türkiye, Teknik Destek Mühendisi Eren Başsaka, "Tesisler operatörleri ve Otomasyon firmaları karmaşık otomasyon sistemlerini destekleyen ve gerçekten esnek, özelleştirilmiş bir çözüm sunarak süreci engellemeyen fieldbus çözümlerine ihtiyaç duyuyorlar. Son nesil merkezi olmayan fieldbus modellerimiz, endüstriyel Ethernet ağları için uygun olmakla birlikte, her alt modül arasındaki kapasiteyi ve mesafeleri iki katına çıkararak bunu gerçekleştirmektedir. Sonuçta, müşterilerimizi ve uygulamarını destekliyoruz. Ekipman, kurulum süreleri, alan ve bakım maliyetlerden tasarruf etmelerine yardımcı oluyoruz "dedi.

Bir tak ve çalıştır çözümü sunan EX500-GEN2 ve EX500-GPN2, bağlı her bir öğenin otomatik olarak adres almasına olanak tanır; ayrıca, bir web tarayıcısında uzaktan çalıştırma, teşhis ile izleme ve ayarlama için destek sağlayan entegre bir web sunucusu özelliği barındırır. Bu sayede her nerede olursanız olun teşhisleri uzaktan takip etme imkanı sağlar. Haberleşme ,Kısa devre , Açık devre vb. sensör arızalarını bağlı bulunduğu ağ üzerinden teşhis eder ve bu bilgileri yine aynı ağ üzerinden detaylı bir şekilde bilgi verir.
    

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim