EtherNet / IP ™ Sürücüleri

Artık Elektrikli İş Elemanı Kontrolü Çok Daha Esnek

  • EtherNet / IP ™ Sürücüleri
    EtherNet / IP ™ Sürücüleri

Pnömatik alanında dünyada önde gelen SMC, son teknolojiye sahip EtherNet / IP ™ uyumlu JXC serisi sürücüsünü piyasaya sürerek, LE serisi elektrikli iş elemanları kontrolüne daha büyük bir esneklik sağlamış oldu. Bunun yanında ProfiNet, EtherCat ve DeviceNet protokollerini destekleyen sürücüleri de standart olarak sunmaktadır. JXC, Doğrudan Nümerik veri giriş metoduyla, LE serisi elektirkli iş elemanlarına, yüksek hız ve kuvvet kontrolünde doğru pozisyonlama sağlayarak genel endüstriyel makineler için ideal bir hale getirmiştir.

JXC, Lineer ve Device Level Ring (DLR) topolojileri ile GİRİŞ / ÇIKIŞ bağlantısı içerir. DLR seçeneği, bağlantı herhangi bir noktada kesildiğinde bile iletişim devam ettiği için ek güvenlik ve rahatlık sağlar. Ayrıca buna ek olarak (yarım / tam) duplex 10/100 Mbps hızlarında yüksek hızlı iletişim özellikleri ile gerçek zamanlı olarak sayısal veri girişi ve çıkışı kolaylıkla sağlanabilmektedir.

Süreç ve otomasyon uygulamalarında en yaygın protokol biçimi olan NET tabanlı protokoller ( EtherNet / IP, ProfiNet, EtherCat ve DeviceNet) kullanan JXC serisi daha basit ve daha sıkı denetime kapı açıyor. Kullanıcıların ihtiyaçlarına tam manasıyla cevap veren JXC serisi, bir dizi tasarruf ve daha güçlü bir güvenlik ile birlikte daha fazla esneklik sağlayan, SMC'nin sunduğu inovasyon serisinin son oyuncusudur. Ayrıca akıllı tasarımı sayesinde JXC, kullanıcılar için ek kurulum, alan, kablo ve bakım tasarrufu sağlamaktadır.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim