Yüksek Performanslı Silindirler

Sürekli Döküm Makineleri İçin Daha Fazla Esneklik

  • Yüksek Performanslı Silindirler
    Yüksek Performanslı Silindirler

Bosch Rexroth'un yüksek performanslı silindirleri, döküm sürecince kullanıcıların tüm salınım kuvvetlerini kontrol edebilmesini sağlıyor. Kalıp salınımı, optimum çelik yüzey kalitesinin ve tüm döküm hattının üretkenlik ve maliyet açısından verimliliğinin temelini oluşturur. Sürekli döküm hatları hassas salınımın yanı sıra strok ve frekans anlamında yüksek seviyede esnekliğe ihtiyaç duyar. Tüm salınım parametreleri göz önünde bulundurulduğunda sadece son teknoloji ürünü elektro hidrolikler ağır kütlelerin ihtiyaç duyulan hassas hareketini sağlayabilir. Bosch Rexroth'un tahrik ve kontrol paketleri, salınım silindirlerinden yazılım paketleri ile performansı yüksek çok eksenli kontrol sistemlerine kadar, herhangi bir başka kontrol sistemine entegre edebilecek uyumlu bileşenlerden oluşuyor.

Bosch Rexroth'un sunduğu elektro hidrolik yüksek performanslı doğrusal hareket tahrik teknolojileri, döküm işlemi esnasında tüm salınım parametrelerinin kontrol edilebilmesini sağlıyor. Kontrol esnekliği sayesinde, salınımı optimize edebilmek için farklı eğri şekilleri uygulamaya konabiliyor. Döküm sürecinde hem strok büyüklüğü hem de salınım frekansı, döküm hızıyla bağlantılı olarak değişkenlik gösterebiliyor.

Radyal kuvvetlerin dahil olmadığı durumlarda, kullanıcılar Rexroth'un uygun maliyetli, yüksek performansa sahip silindirlerini tercih ediyor. Yüksek performans sahibi bu serideki silindirlerin modüler bir tasarımı bulunuyor ve bu modüler sistem, 16 ile 250 kN arası beş kuvvet seviyesinde 'mesnetli' ya da 'flanş başlığı' olarak önceden tanımlanmış şekillerde montaj ediliyor. Silindirin eşit alan dağılımı 50Hz frekans seviyesine çıkan dinamik uygulamalarda bile kontrolü iyileştiriyor. Yüksek performanslı bu silindirin en basit versiyonu bağlantı bloku, ilgili valflar, basınç akümülatörü, damper akümülatörü ve ölçüm noktaları yardımıyla bağlanıyor. Konum algılaması için entegre bir manyetostriktif konum ölçümü sistemi de opsiyonel olarak sunuluyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim