Senkron Servo Motorlar

Akıllı, Güçlü, Esnek

  • Senkron Servo Motorlar
    Senkron Servo Motorlar

Rexroth, piyasada Endüstri 4.0 devrimi ile ortaya çıkan kısa çevrim süreleri ve esneklik sağlayan akıllı çözüm gereksinimini MS2N senkron servo motorlardan oluşan yeni ürün hattıyla karşılıyor. Bu ürün hattı artan güç yoğunluğu ve enerji verimliliğiyle 4 nM ile 350 nM tork aralığını kapsar. IndraDrive kontrol cihazları ile uyumlu MS2N motorlar, ağ bağlantılı üretim tesislerinde bir veri kaynağına dönüşüyor. Böylece Rexroth bu yeni ürün ile yeni uygulama fırsatları yaratırken servo sürücü teknolojilerine yeni standartlar getiriyor.

MS2N ürünleri ile her motordan okunan değerler, satürasyon ve sıcaklık verileri ile birlikte motorun veri deposunda depolanır ve IndraDrive kontrol cihazları tarafından otomatik olarak işlenir. Bu özellik tork hassasiyetini gözle görülür biçimde artırmakta ve şimdiye dek standart olarak kabul edilen süreç boyunca tolerans aralığını düşürmektedir. İlk defa servo motor veri kaynağı dışında güvenilir bir sensör olarak da kullanılabiliniyor. Bu şekilde, Endüstri 4.0 ortamındaki durum izleme gibi uygulamalar düşük maliyetle ve ilave ürüne gerek kalmadan gerçekleştirilebilinir.

Yüzde 30'a varan tork yoğunluğu artışı

Sergiledikleri daha yüksek performansa karşılık bu motorlar daha kompakt bir yapıya sahiptir. Yeni motor yapısı ve optimize edilmiş elektromanyetik tasarımı ile bu yeni nesil yüzde 30 daha yüksek tork yoğunluğuna ulaşmaktadır. Makine üreticileri için bu durumun iki farklı etkisi vardır: mevcut sürücü işleri için daha küçük motorlar kullanılabilirken, oluşan motor boşluğunda daha fazla performans elde ederler. Sürekli düşük rotor ataleti ile beş katına çıkan aşırı yükleme kapasitesi ile her boyut için en iyi ivmelenmeyi ve dinamiği garanti eder. Bu yeni gelişme yüksek kalite malzemelerin de etkisiyle daha yüksek rpm aralığında sürekli çıktı elde edilmesini ve optimize edilmiş dönme teknolojisi ile birlikte iç kayıpların azalmasını sağlar. Süreç esnasında, yeni nesil motorlar gözle görülür biçimde enerji verimliliğini artırır ve işletme maliyetlerini düşürür.

Tek kablo ile 75 metre

Süreklilik dinamiği yüksek MS2N ürün grubunda her biri beş kadar ayrı uzunluğa sahip olmakla birlikte altı farklı ebat vardır. Bu grup 4 Nm ile 350 Nm arası maksimum tork aralığını ve 0,8 Nm ile 148 Nm arası daimi tork aralığını kapsamaktadır. Müşteriye özel üretimi iyileştirmek için daha yüksek atalet momentli rotor ile varyasyonları arttırarak bu geniş aralığı tamamlamakta ve görev formülasyonu ve motor seçimi için hassas sıralama yapma imkanı tanımaktadır. Karşılık gelen üç adet sınıflandırılmış kodlayıcı sistem vardır.

Güç beslemesi ve kodlayıcı sinyalini tedarik etmek için, Rexroth geleneksel iki kablolu çözümlerinin yanı sıra yenilikçi tek kablolu bağlantıyı esnek kablo çeşitleri ve pratik ve hızlı kilit sistemleriyle sunar. Her iki seçenek de IndraDrive standartları uyarınca ek bileşen olmadan 75 metreye ulaşan kablo uzunluğunu mümkün kılar. Böylece, her iki tip bağlantı da birbirleriyle mümkün olan en uygun fiyat karşılığında birleştirilebilinir. Ekipman kablolaması artık daha önceki tek kablolu sistemlerin kısıtlamalarına tabi değildir.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim