Video Tabanlı Yangın Algılama Sistemi

Saniyeler İçinde Güvenilir Ve Doğru Yangın Algılama

  • Video Tabanlı Yangın Algılama Sistemi
    Video Tabanlı Yangın Algılama Sistemi
  • Video Tabanlı Yangın Algılama Sistemi
    Video Tabanlı Yangın Algılama Sistemi

Kendini kanıtlamış Bosch kamera teknolojisi ve Bosch Akıllı Video Analizi üzerine inşa edilen yeni AVIOTEC çözümü, yangının, saniyeler içinde güvenilir bir şekilde tespit edilmesini sağlıyor. AVIOTEC, diğer çözümlerin hızlı algılamada yetersiz kaldığı kereste ve kâğıt fabrikaları, hangarlar veya yangın algılamanın zor olduğu çok geniş ortamlar için ideal güvenlik sunuyor. Bosch Güvenlik Sistemleri, zorlu ortamlarda güvenilir ve erken yangın tespitine yönelik yeni bir çözüm olan AVIOTEC'i pazara sundu. Kendini kanıtlamış Bosch kamera teknolojisi ve Bosch Akıllı Video Analizi (IVA) üzerine inşa edilen video tabanlı yangın algılama sistemi, en gelişmiş yangın algılama teknolojisini içeriyor.

AVIOTEC, yüksek tavanlı binalar ya da nemli alanlar gibi yangın algılamanın zor ve algılama süresinin uzun olduğu ortamlarda, duman ve alevin erken algılanmasına olanak sağlıyor. AVIOTEC, diğer çözümlerin hızlı algılamada yetersiz kaldığı kereste fabrikaları, kağıt fabrikaları, hangarlar veya yangın algılamanın zor olduğu çok geniş ortamlar için ideal güvenlik sunuyor.

Güvenlik kameralarındaki akıllı algoritmaları kullanan AVIOTEC, duman ve alevler kameranın görüş alanına girdiği anda algılamayı gerçekleştiriyor. Noktasal dedektörlerde algılama yapmak dakikalar alabilirken, yangını tavan yerine kaynakta algılayan kameralar saniyeler içinde alarm verebiliyor. AVIOTEC, gerçek yangınları yansıma, hareket ya da arka ışık gibi hatalı alarm kaynaklarından ayırt etmek için akıllı algoritmalar kullanıyor. Bu da neredeyse hiç yanlış alarm vermeden oldukça güvenilir algılama yapılmasına olanak sağlıyor. Tüm test yangınlarında (TF1-TF8) kanıtlanmış algılama güvenilirliği sunan AVIOTEC, tek bir kamera ile çalışmanın yanı sıra merkezi yönetim sistemi ile kontrol edilen ağdaki tüm kameralara kadar genişleme kapasitesine sahip bulunuyor.

Alarmların mevcut bir yangın alarm paneline ya da iPad gibi mobil bir cihaza iletilmesine imkân sağlayan AVIOTEC, aynı zamanda yangın paneli kullanımının maliyetli olduğu enerji santralleri ya da kontrol kulübesi gibi çok küçük ve dağıtılmış tesislerde de kullanılabiliyor. PoE (Ethernet üzerinden güç) kameraların kullanımı, ayrı güç kaynaklarının ve güç kablolarının kullanımını ortadan kaldırıyor; bu da AVIOTEC'i daha düşük maliyetli bir çözüm haline getiriyor.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim