WI 72.5 kV Anahtarlama Panosu

Açık Deniz Uygulamaları için tasarlanmış

  • WI 72.5 kV Anahtarlama Panosu
    WI 72.5 kV Anahtarlama Panosu

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, WI 72.5 kV anahtarlama panosu tanıtımını yaptı. Açık deniz uygulamaları için tasarlanmış olan ilk 72.5 kV anahtarlama panosu olan WI 72.5 kV, sunduğu güvenlik ve düşük maliyeti ile göz dolduruyor. Birçok Schneider Electric ürününde olduğu gibi kendi alanında standartları belirleyen olma özelliği taşıyor. 

Schneider Electric Enerji Ekipmanı ve Trafolar’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Thierry Tricot yeni ürünle ilgili şunları ifade etti; "Schneider Electric’in en yeni WI anahtarlama panosu 72,5 kV anahtarlama teknolojisinde en güncel inovasyondur. Bu kompakt ve hafif yüksek gerilim anahtarlama donanımı tasarımı, açık deniz uygulamalarında karşılaşılan kısıtlamalara göre optimize edilmiştir. Birinci sınıf güvenlikle açık deniz rüzgar türbini operatörleri için önemli bir avantaj sağlar."

Schneider Electric’ten göz dolduran yeni ürün; WI 72.5 kV
Yenilikçi WI 72.5 kV anahtarlama panosu teknolojisi açık deniz rüzgar türbinlerinin ve trafo uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılıyor. Özel olarak açık deniz için optimize edilmiş bu anahtarlama donanımı çeşitli önemli avantajlar sağlıyor:

•    Ekipmanın kompakt boyutu, yalnızca 600mm panel genişliğiyle kendi kategorisinde en iyi olarak kabul ediliyor. Zorlu ortamlarda güvenilirliği DNV-GL tavsiyelerine göre test edilen 72.5 kV, dünya çapında kurulu 10.000'den fazla üniteyle başarısı kanıtlanmış bir teknolojiyi temel alıyor. 
•    Yeni WI anahtarlama donanımı modern ağlar için kritik öneme sahip, uzaktan gerçek zamanlı değer izlemeyle kablo bağlantıları, nem, sıcaklık ve gaz basıncı izleme içeren bağlantılı sensör teknolojisine sahip.
•    A-FL(R) 25kA-1s seviyesinde eşsiz dâhili ark dayanımı direnciyle güçlü bir güvenlik avantajı sağlıyor ve elektrikli ekipmanlarda en önemli unsur olan operatör güvenliğine yardımcı oluyor.
•    WI 72.5 kV, yeni anahtarlama pansou, vakum kesiciler de dâhil bakım gerektirmeyen yüksek gerilimli parçalarıyla oldukça uygun maliyete sahip. Ayrıca sahada tam monte edilmiş, gaz doldurulmuş eksiksiz bir ünite olarak teslim ediliyor. %50 daha düşük ağırlık da önemli bir avantaj sağlıyor. 
•    WI 72.5 kV’de modüler bir tasarım temel alındı. Temel işlevler, devre kesici, bağlantı kesici ve doğrudan giriş anlamında üç farklı türü bulunuyor. Bara tarafında gerilim transformatörü ve topraklama anahtarı gibi çeşitli seçenekler bulunuyor. Bu modülerlik birçok türde konfigürasyonun kullanılabilirliğini bir dizi uygulama ve kullanımı içerecek şekilde genişletilmesini sağlıyor.

Bu yeni WI YG anahtarlama donanımı, dış platformlardaki elektrik sistemlerini optimize etmek amacıyla açık olarak birlikte çalışabiliyor. Schneider Electric’in IoT özellikli sistem mimarisi ve platformu olan EcoStruxure™ ile birlikte de kullanılabiliyor. EcoStruxure, kullanıcılarına güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik etrafında gelişmiş değerler sunan bir mimari. EcoStruxure, Her Seviyede Yenilikçilik sunmak için IoT, mobilite, algılama, bulut, analitikler ve siber güvenlik alanlarındaki gelişmelerden faydalanarak çalışıyor. Buna, Bağlı Ürünler, Ayrıt Kontrolü ve Uygulamalar, Analitikler ve Hizmetler de dahil. EcoStruxure™ şimdiye dek 40'tan fazla dijital hizmet aracılığıyla sayıları 20.000'i geçen sistem entegratörünün ve geliştiricinin desteğiyle 1,6 milyondan fazla varlık arasında bağlantı kuracak şekilde 480.000'den fazla lokasyonda uygulandı.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim