Nesnelerin İnterneti Platform Çözümü

Hem Bulut Sistemlerini Hem De Saha Üzerinden Tüm Sistemi Birbirine Entegre Edin

  • Nesnelerin İnterneti Platform Çözümü
    Nesnelerin İnterneti Platform Çözümü

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti'nin gücünü maksimuma çıkaran EcoStruxure'ı yeniledi. Schneider Electric, bina, veri merkezi, endüstriyel alanlar ve elektrik şebekelerinde Nesnelerin İnterneti'ni yüksek bir verimlilik ve güvenlikle sağlamak üzere geliştirdiği EcoStruxure'ın yeni versiyonunu sektöre sundu.

EcoStruxure platformu Schneider Electric'in deneyimi ve teknolojilerinin bir ürünü olarak hem bulut sistemlerinin hem de saha üzerinden tüm sistemin birbirine entegre olarak sorunsuz çalışmasını, yönetilmesini ve kontrol edilmesini sağlıyor. Gelişmiş çözümlerle yeniden tasarlanan EcoStruxure platformu, IT/OT arasında kurduğu kusursuz bir bağlantı ile bina, veri merkezi, endüstriyel alanlar ve elektrik şebekeleri yönetiminde yüksek verimlilik, güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlıyor.

EcoStruxure, geliştirilmiş yapısıyla güç kaynağı, bilgisayar sistemleri, proses otomasyonu, makine kontrol sistemleri, bina otomasyonu, güvenlik izleme ve giriş kontrolü gibi tüm kritik noktaların yönetimini entegre ediyor. Bu sayede Nesnelerin İnterneti tabanlı operasyonların güvenli, verimli, sürdürülebilir ve birbiriyle uyumlu şekilde yürütülmesine olanak sunuyor. Bunu da veri tabanlı, analitik bir bakış açısıyla gelişmiş teknolojisini müşterisiyle buluşturarak mümkün kılıyor. Schneider Electric EcoStruxure çözümü, müşterilerinin Nesnelerin İnterneti teknolojilerini kolaylıkla ve hızlı bir şekilde işletmelerine entegre etmelerini sağlayacak mimariyi ve yol haritasını sunan bir platform. Bu sayede Nesnelerin İnterneti'ni cihaz bazlı olmaktan çıkartıp daha akıllı, verimli ve güvenilir bir forma sokuyor.

EcoStruxure entegre, güvenli ve verimli bir Nesnelerin İnterneti deneyimi için geliştirildi

EcoStruxure platformunun Nesnelerin İnterneti tabanlı çözümleri, Schneider Electric'in geliştirdiği üç temel teknoloji üzerine inşa edildi. Bunlar; akıllı algılama, entegre bilgisayar kullanımı, IP bağlantısı ve uç nokta analizi gibi yenilikçi çözümler sunan entegre bağlanabilirlik teknolojisi; kontrol, yönetim, otomasyon ve optimizasyon için hizmet sunan akıllı operasyon teknolojisi ve bulut tabanlı, bağlı uygulamalar, analizler, hizmetler, kontrol ve denetim için geliştirilen bulut bağlantılı dijital hizmetler altyapısı. Bulut bazlı ya da aynı fiziksel ortamda birbirine bağlı olarak çalışan teknolojiler için kapsamlı bir portföy sunan EcoStruxure, Schneider Electric'in sensörler, düşük ya da orta voltajlı devre kesiciler, sürücüler ya da erişim düzeneği gibi entegre akıllı cihazlarla birbirine bağlı ürünler geliştirme kabiliyetine sahip.

Uç Nokta Kontrol teknolojisi, şirketlere operasyonlarını sahada olduğu gibi bulut üzerinden de kontrol etme olanağı sunuyor. Bu sayede şirketler ihtiyaçlarına göre cihazları yönetmek gibi kritik bir destek alıyorlar. Uzaktan erişim, gelişmiş otomasyon ve operatör yetkilendirme özellikleriyle birbirine bağlı kontrol platformları oluşturuyor. Saha kontrol ve İnternet Güvenlik Sistemi (Firewall) de eklenen EcoStruxure, özellikle kritik önem taşıyan operasyonlara üstün bir katma değer sunuyor.

EcoStruxure platformu üretici-bağımsız uygulamalar, analizler ve hizmetleri açık IP protokolü ile sağlayarak arzu edilen tüm donanım ya da sistem ile pürüzsüz bir şekilde çalışma olanağı sağlıyor. Schneider Electric verimlilik ve sürdürülebilirliğe katkı sağlayan EcoStruxure çözümlerini temel birtakım mimari referanslarla birlikte sunuyor. Bu mimari referanslar, şirketin köklü uzmanlığına dayalı ve çeşitli test ve onay süreçlerinin ardından binalar, elektrik şebekeleri, endüstri ve veri merkezleri başta olmak üzere çeşitli sektörlerin temel ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlandı. Endüstriyel üretim sahaları, endüstriyel makineler ve güç dağıtım sistemleri için daha detaylı ve özelleştirilmiş mimariler de mevcut.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim