TrustAnchor Güvenlik IC

Artan Otomotiv Güvenli Kimlik Doğrulama Gereksinimlerini Karşılamak ve Aşmak İçin

  • TrustAnchor Güvenlik IC
    TrustAnchor Güvenlik IC

Araçlar daha bağlantılı hale geldikçe ve teknolojik olarak geliştikçe, artırılmış güvenlik önlemlerine duyulan ihtiyaç da artıyor. Yeni hükümet ve otomotiv OEM siber güvenlik gereksinimleri, daha büyük anahtar boyutlarını ve Edwards Curve ed25519 algoritma standartlarını içermeye başlıyor. Buna yanıt olarak Microchip Technology (Nasdaq: MCHP), karmaşık otomotiv ve yerleşik güvenlik kullanım durumlarını karşılayabilen en yeni TrustAnchor Güvenlik IC'si TA101'i piyasaya sürdü. TA101, daha yüksek güvenlik gücüyle ECC P521, SHA512, RSA-4K ve AES256'ya kadar büyük anahtar boyutlarını destekler, mevcut standartları aşar ve daha küçük anahtarlar için geriye dönük uyumluluğu korurken gelecekteki ayarlamalar için alan sağlar. TA101, endüstriyel sınıf bir CryptoAuthentication™ Güvenlik IC'si ve AEC-Q100 Grade 1 nitelikli cihazları destekleyen bir CryptoAutomotive™ Güvenlik IC'si olarak sunulmaktadır.

Microchip'in güvenlik IC'leri portföyündeki en yeni cihaz olan TA101, otomotiv güvenliğini, veri merkezini ve endüstriyel uygulamaları desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Kriptografik yardımcı cihaz, genel anahtar altyapısı, sertifika yönetimi ve güvenli anahtar depolama gereksinimleri dahil olmak üzere kriptografik işlevleri yerine getirmek için bir mikro denetleyici (MCU) veya mikro işlemci (MPU) ile birlikte çalışır. TA101, kolay yama güncellemeleri, mesaj kimlik doğrulaması, Aktarım Katmanı Güvenliği (TLS), güvenli önyükleme, Yüksek bant genişliğine sahip Dijital İçerik Koruması (HDCP), ürün yazılımı güncellemeleri, güvenlik yükseltmeleri, mülkiyet aktarımı, anahtar yönetimi ve WPC Qi® 1.3 kimlik doğrulaması sunar.

“OEM'lerin yalnızca mevcut standartlara uymakla kalmayıp, güvenlik söz konusu olduğunda bir adım önde olmaları da kritik önem taşıyor. TA101, 256 bitlik güvenlik gücüyle ilişkili anahtar boyutları sunarak, şimdiki ve gelecekteki uygulamalar için büyük anahtar gücü çeşitliliği sunuyor” dedi Microchip Güvenli Bilgi İşlem Grubu kurumsal başkan yardımcısı Nuri Dağdeviren. "Ek olarak, Microchip'in modüler güvenlik çözümü yaklaşımı, müşterilerin modülün odak uygulamasına göre en uygun boyuta ve fiyata sahip bir MCU seçmesine olanak tanırken, neredeyse tüm güvenlik gereksinimlerini karşılayan tek bir güvenlik çözümünü standart hale getiriyor."

TA101, güvenli önyükleme ve mesaj kimlik doğrulamasını gerçekleştirmek için çip dışı bir bileşen sunarak araç içi ağ iletişiminin yerleşik çok çekirdekli MCU/MPU yönetimine alternatif bir mimari sunar. Cihaz, çok çeşitli MCU'lar veya MPU'larla uyumludur ve maliyetleri düşürmeye ve pazara sunma süresini kısaltmaya yardımcı olabilecek esnek çözümler sağlar.

TA101, Ticari Ulusal Güvenlik Algoritmasını (CNSA) gerektiren 1.0 algoritma paketini ve ed25519 eğrisini tek bir IC'de sunar. Güvenli kod geliştirme ve uygulamayla ilişkili riski azaltan bu kod, Microchip Common Criteria ALC_DVS.2 sertifikalı tesislerde önceden programlanmış ve önceden hazırlanmış olarak gelir. Microchip'in otomotiv güvenlik portföyü hakkında daha fazla bilgi edinmek için şirketin web sitesindeki CryptoAutomotive Security IC sayfasını ziyaret edin.

Geliştirme araçları
TA101, CryptoAuth Trust Platform Geliştirme Kiti ve mikroBUS™ konnektörü içeren çeşitli TA101 soket kartları tarafından desteklenir. Bu soket kartları aynı zamanda SAM MCU'larla tasarım geliştirmek için çok çeşitli Xplained Pro kartlarına bağlanan mikroBUS Xplained Pro Genişletme Kartı ile de kullanılabilir.

TA101 AUTOSAR® Mikrodenetleyici Soyutlama Katmanı (MCAL), ASPICE Düzey 2 uyumludur. Microchip'in CryptoAuthentication yazılım kitaplığı, kripto işlevleri için endüstri standardı işletim sistemlerine veya özelleştirilmiş yazılım yığınlarına kusursuz entegrasyon sağlar. Trust Platform Development Suite (TPDS), prototipleri yapılandırmak ve bunları Microchip'in güvenli fabrikalarında kullanıma hazırlamak için kullanılabilir.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim