SPS İtalya‘da Adaptif Fabrika’yı keşfedin.B&R - Salon 3, Stand F031

Yeni tüketim eğilimleri, üretimdeki zorluklar ve teknolojilerin sağlanması

  • Mayıs 24, 2019
  • 99 Görüntüleme
  • SPS İtalya‘da Adaptif Fabrika’yı keşfedin.B&R - Salon 3, Stand F031
    SPS İtalya‘da Adaptif Fabrika’yı keşfedin.B&R - Salon 3, Stand F031

Yeni tüketim eğilimleri, üretimdeki zorluklar ve teknolojilerin sağlanması
28-30 Mayıs tarihleri arasında Parma'da Endüstriyel Otomasyon ile bir buluşma gerçekleşiyor ve B&R, ulusal bir ön izleme olarak akıllı üretimin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan tüm yenilikleri sunuyor: kalite garantisi ve dinamik, kişiselleştirilmiş, verimli ve sürdürülebilir üretim.
Nasıl mı? Basit. Modern ara yüzler üzerinden güvenle çalıştırılabilen, her şeyden önce uyarlanabilir hale getirilmiş, bağlı, esnek, yüksek performanslı otomatik makineler kurarak.
B&R Salon 3, Stand F031’de hazır olacak.

B&R bugün neleri entegre edebilir?
Her bir yeni parçanın B&R entegre ekosistemine dahil edilmesiyle birlikte Türk makine üreticileri için yeni olanaklar ve daha yüksek performans seviyelerinin kilidi açılıyor.
Parma'da bu yılki spot ışığının altında, adaptif makineler yapmak ve üretimde rekabetçiliği en üst düzeye çıkarmak için uygulanan teknolojileri görüyoruz.

Makinenin tüm hareketli parçalarının yanı sıra entegre B&R görüntüleme sistemi de, makine üreticilerinin daha yüksek kalite ve üretkenlik garantisi vermesini kolaylaştırıyor. Çok sayıda demo istasyonu, makinelerin benzersiz geliştirme ortamına entegre ve kontrol edilen sensörlerin ve aydınlatıcıların yönetiminin, uzman olmadan, benzersiz performansla kolayca ve hızlı bir şekilde görüntüleme uygulamaları yaratmanıza izin verdiğini gösterecektir.

En yeni nesil taşıma sistemleri bağımsız taşıma ünitelerinin diğer hareketli parçalarla senkronize olan üretim hatlarında çalıştığı, akıllı tepki verdiği ve seri üretimden zaman ve maliyetle optimize edilmiş ve kişiselleştirilmiş üretime imkan sağlayan entegre bir sistemdir. Özel bir demo; trak, robot ve insan sistemleri arasında işbirlikçi bir çözüm ile oluşan üretim potansiyelini gösterecektir.

Robotik ve Mekatronik’e özel SPS alanında (Bölge 4.0 Stand A023) bu akıllı taşıma sistemlerinden birini “dijital twin” versiyonunda da görmek mümkün olacak. Interaktif sanal gerçeklik demosu ile doğrudan simule edilmiş gerçeklikten bir görüntüleyici ve joystick ile sadece ne olacağını görmek değil, sistem değişkenleri için ayar noktalarını tanımlama ve gerçek üretim döngüsünü de simule edebilme şansı doğar.

Ve her şey entegre olduğunda, üretim zincirindeki tüm aktörler tarafından öğrenmek ve geliştirmek için kullanabilecekleri bilgiler bulunur. Bu noktada ABB Ability bulut platformuna dayanan ilk B&R uygulaması Asset Performans Monitor’u keşfedin. Bu uygulama, dünyanın neresinde kurulu olursa olsun her an makineleri gözlemlemenize ve gerektiğinde zamanında müdahale etmenize, endüstriye yepyeni hizmet ve destek seviyeleri sağlamanıza olanak tanır. Son kullanıcılar için, uygulama aynı zamanda her zaman maksimum rekabetçiliği takip ederek süreçleri gözlemlemenin, anlamanın ve iyileştirme eylemleri gerçekleştirmenin pratik ve hızlı bir yoludur.

Bunlar ve daha birçok yenilik bir inovasyon sahnesi ve İtalyan profesyoneller için bir buluşma yeri olan B&R standında (Salon 3, Stand F031) gerçekleşecek.

Turuncu teknolojiye dokunmak, B&R mühendisleri ile birlikte otomasyon yapmanın yeni yollarını tartışmak ve keşfetmek ve aynı zamanda B&R teknolojilerinin uygulanmasında sertifikalı olan bir şirket ağının çeşitli uygulama sektörlerinde deneyim ve uzmanlıklarını paylaşmak için eşsiz bir fırsat… 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim