SPS 2023 – Otomasyon Çözümlerine Yönelik Talep Yükselişte

14 – 16 Kasım 2023 tarihleri arasında otomasyon sektörünün Who's Who'su bir kez daha Nürnberg'de buluşacak

  • Eylül 21, 2023
  • 1375 Görüntüleme
  • SPS 2023 – Otomasyon Çözümlerine Yönelik Talep Yükselişte
    SPS 2023 – Otomasyon Çözümlerine Yönelik Talep Yükselişte

14 – 16 Kasım 2023 tarihleri arasında otomasyon sektörünün Who's Who'su bir kez daha Nürnberg'de buluşacak. 16 sergi salonunu ve toplam yaklaşık 120.000 m2'lik sergi alanını kapsayan 32. SPS Akıllı Üretim Çözümleri fuarına dünyanın dört bir yanından 1.200'den fazla katılımcının katılması bekleniyor. Endüstri etkinliği, en son yeniliklerin yanı sıra, ilgili taraflara pratik ve ileriye dönük teknolojileri ilk elden deneyimleme ve otomasyon tedarikçileriyle canlı bir fikir alışverişinde bulunma fırsatı sunuyor.

Otomasyon endüstrisi takviminin öne çıkanlarından biri olan Kasım ayındaki SPS 2023 ziyaretçileri, bir kez daha ağlarını genişletme, potansiyel ortaklarla bağlantı kurma, ortak iş fırsatlarını keşfetme ve otomasyondaki en son konuları öğrenme fırsatından yararlanacak. Kontrol teknolojisi, sürücü teknolojisi ve sensör teknolojisi gibi klasik, son derece aranan otomasyon temalarına ek olarak yazılım ve BT, üretimde giderek daha önemli bir konu haline geliyor. Bazı katılımcılar, diğer şeylerin yanı sıra, gelecekte hangi otomasyon işlevlerinin büyük olasılıkla doğrudan makine üzerinde, uç bilişim kullanılarak ve hatta bulut üzerinden sağlanacağını tartışacak. Bu gelişme, örneğin ilkbaharda programlanabilir bir mantık denetleyicisinin tamamen bulut tabanlı bir yazılım versiyonunu tanıtan Siemens AG tarafından hızlandırıldı. Bununla bağlantılı olarak, otomasyon dünyasında yapay zeka ve BT güvenliğinin kullanımına dikkatler giderek artıyor ve bu da etkinlikteki ürün ve hizmet yelpazesine yansıyacak.

2022'de uluslararası ziyaretçilerden güçlü temsil

Ziyaretçiler, diğer şeylerin yanı sıra, Alman ve uluslararası otomasyon sağlayıcılarının sunduğu geniş ürün ve hizmet yelpazesinden yararlanacak ve sektördeki lider teknolojiler hakkında benzersiz bir fikir edinecek. Geçen yılki rakamlara göre fuara 43.813 ziyaretçinin 12.652'si yurt dışından gelmişti.

Destekleyici etkinliklerden oluşan kapsamlı program

SPS'ye katılanlar, 3, 6 ve 8 numaralı salonlardaki forumlarda otomasyon endüstrisindeki güncel konular hakkında kapsamlı ve ilgi çekici kaliteli sunumları sabırsızlıkla bekleyebilirler. Salon 3'teki iki endüstri derneği VDMA ve VDMA'nın ev sahipliği yaptığı Teknoloji Aşaması programı ZVEI ayrıca tamamlayıcı çevrimiçi etkinlik olan “SPS on air”da Almanca ve İngilizce olarak canlı yayınlanacak. Bu yılın panel tartışmaları, ürün sunumları ve açılış oturumları aşağıdaki konulara odaklanacak:

• Dijital dönüşüm/Endüstri 4.0
• Endüstriyel iletişim
• Emniyet ve güvenlik
• Kontrol ve görselleştirme için veriye dayalı ve akıllı konseptler
• Sensör yenilikleri
• Sürücüler
• Otomasyon yoluyla sürdürülebilirlik

Salon 6'da, yaklaşık 24 katılımcı tarafından sunulan köklü "Otomasyon BT ile buluşuyor" ortak standı, ziyaretçilere belirli konulara ilişkin kapsamlı bilgiler sunacak ve onlara tedarikçilerden bireysel tavsiye alma fırsatı verecek.

Ortak stant aşağıdaki konulara odaklanacak:

• Üretim için BT Yönetimi
• Bulut ve uç tabanlı çözümler ve hizmetler
• Üretime yönelik güvenlik önlemleri
• IoT ve yapay zeka tabanlı çözümler
•    Açık kaynak

Salon 8'deki BMWK (Federal Ekonomik İşler ve İklim Eylemi Bakanlığı) standının ziyaretçileri ayrıca Almanya'daki yenilikçi start-up'ların yeni ve geliştirilmiş ürünleri, süreçleri ve hizmetleri hakkında da bilgi edinebilir. Bu, Alman Federal Ekonomi ve İklim Koruma Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir. Salon 8'de start-up'lar için ek bir alan da planlanıyor.

Dijital ek “SPS yayında”

Eylül ayından itibaren ilgili taraflar birbirleriyle bağlantı kurma, çevrimiçi veya yerinde randevular ayarlama ve "SPS yayında"yı ziyaret ederek bu yılki etkinlikte olup biten her şey hakkında genel bilgi edinme fırsatına sahip olacak. 8 Kasım 2023'te, fuar yerindeki fuardan bir hafta önce, katılımcıların Nürnberg'deki stantlarında ziyaretçilerin görmeyi bekleyebilecekleri şeylerin tadına varacağı dijital Ön Isıtma Etkinliği gerçekleştirilecek.

Etkinliğin ardından dijital içerikler yıl sonuna kadar platformda yer alacak ve dolayısıyla her an erişime açık olacak.

Yıl boyunca iletişim formatları

Yalnızca Kasım ayında değil, yıl boyunca SPS otomasyon topluluğu, örneğin web sitesinin Sektörel Haberler bölümü aracılığıyla güncel kalma fırsatına sahip oluyor. Burada SPS katılımcılarının en güncel konuları, yenilikleri ve yeni ürünleri hakkında bilgi verilmektedir. Topluluk, 2024'ten itibaren son derece güncel otomasyon sorunlarına ilişkin web seminerleri sırasında da iletişim kurabilecek ve fikir alışverişinde bulunabilecek.

Ayrıca, bir sonraki ilginç mücadeleyi arayan profesyoneller, mükemmel pozisyonlarını bulmak için sektöre yönelik yeni iş portalı "Otomasyondaki işler"i kullanabilirler.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim