Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan İle Roportaj

  Sor / bana ulaş

Yeni Ürünleri SIMATIC S7-1500 ve TIA Portal V12’yi WIN Endüstriyel Otomasyon Fuarı 2013’de Tanıttı’

Otomasyon & Robotik

Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan İle Roportaj
Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan İle Roportaj
Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan İle Roportaj
Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan İle Roportaj

Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan, sözlerine gelişen teknoloji ile birlikte fuarların pazarlamadaki yerini ve pazarlama yönündeki aktiviteleri ile başladı.

'' 10 yıl öncesine kadar fuarlar pazarlama aktivitesi olarak görünmekteydi. Ancak günümüzde gelişen iletişim teknolojisi, pazarlama anlayışı ve müşteri ihtiyaçları doğrultusunda fuar katılımları yerini pazarlama aktivitesi olmaktan prestije bırakmaya başladı. Siemens olarak ürünlerimizin pazarlamasını farklı bir anlayışla ürün tanıtımından çok, uygulamalarda müşterinin kullanım alanında çözüm olarak sunma anlayışını benimsedik. Bu kapsamda bu uygulamaları destekleyici seminerler, workshoplar, lansmanlar da yapılmaktadır. Fuarların Türkiye'de değil dünyada oluşum amacı satıştan ziyade prestij amaçlı olmaya başladı. İstanbul merkez olarak çalışılırken büyük şehirlerdeki sanayi oluşumlarında firmalar pazarlama aktivitesi olarak cihazların demolarını ve simülasyonları bekler oldular. Endüstriyel otomasyonda her yıl yeni ürünlerimizi ve diğer sistemlerle total otomasyon entegrasyonu dokuz şehire kadar tanıtımını yapıyoruz.''

Siemens Türkiye 2009 yılında yaşanan krizin etkilerinden Ortadoğuya açılan partnerleri ile projeler yaparak risklerini minimize etmiştir. Bu sayede Türkiye'nin Mühendisleri projeleri ile kendilerini yurtdışında tanıtma imkanı yaratmıştır. Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan; Global Siemens ile aynı paralelde ilerleyen Türkiye Siemens ekibi yeni ürünlerin lansmanlarının aynı paralelde yapıldığını belirtiyor:

20. yılına bir adım daha yaklaşan ve sektörün bölgedeki en büyük etkinlikleri arasında yer alan WIN - World of Industry Fuarı'nda Siemens iki yeni lansmanı gerçekleştirdi. Bu kapsamda yeni SIMATIC S7-1500 kontrolörünü tanıtan Siemens, ayrıca getirdiği yeniliklerle, daha önce farklı platformlarda yapılan geliştirmeleri tek bir platformda sunan TIA Portal V12 hakkındaki detayları paylaştı. Siemens'in "Otomasyonda Yeni Boyutlar" sloganı ile tanıttığı bu ürünler, sektöre getirdiği yeniliklerin ötesinde kullanıcılarına sağladığı kolaylıklarla da dikkat çekiyor ve Sevtap İnan ürünlerinden bahsederek sözlerine devam ediyor:

"TIA portal ve S7-1500 yeni kontrol ailesini, İstanbul, Bursa, Adana, Konya, İzmir gibi şehirlerde cihazlar direk sistem üzerinde tanıtılacak. TIA portal yeni versiyonu ile tanıtıldı. TIA portal mühendislik platformu iken Human Machine Interface (İnsan Makine Arayüzü) kontrol ve izleme sağlıyor. Simetik PLC'ler TIA portal üzerinde tek bir programlama platformu ile sunuluyordu. Yeni versiyonunda Sinamix -Drive teknolojisinin eklenmesi ile Sinamix-Drive teknolojileri, Simatik HMI, Simatik PLC'lerin programlanması devreye alınması, diagnostik gibi fonksiyonların aynı veri tabanından tek bir mühendislik platformunda ile programlamak mümkün. Bu programlarla mühendislik firmalarında verimli çalışma imkanı sunuluyor. 14.000 kullanıcı ile TIA portalde 200.000 ila 300.000 üzerinde kontrol sağlanıyor. Mühendislik sürelerinde %30-%40 tasarruf sağlamakta ve diagnostik özellikleri ile sistemde arıza bulma ve giderme konusunda büyük yenilikler sunmaktadır. "

"S7-1500 ise yeni kontrolör ailesi İzolide Entegre sistemidir. Hareket kontrol yapma, güvenlik ve diagnostik özelliği ve anında hatalar oluştuğunda izleme ve müdahale imkanı sunmaktadır. Erişim için yetkilendirme ve kopyalanmaya karşı koruma ile güvenli bir sistem sunuyoruz. Mühendislik firmalarında koruma açısından sadece çalışılan PC'de çalıştırma imkanı ile güvenlik koruma maksimize edilmektedir. Lansmanı 3 Mart'da yapılan bu ürünler fuarda da sergilendikten sonra devamında inovasyon turları ile tanıtım yapılacaktır. "

Siemens Bölüm Müdürü Elektronik Mühendisi Sevtap İnan sözlerini, tanıttıkları Siemens pazarlama ve uygulama çalışanlarının alt yapısını belirterek tamamlıyor:

" Siemens olarak pazarda gelişen ihtiyaçlara ayak uyduruyoruz ve pazarlama ekibimiz uygulamadan gelen güçlü mühendis kadrosundan oluşmaktadır. Bu ekip müşteride ihtiyaç ve uygulamaları anlamakla birlikte hem müşteriyi hem de teknik ekibimizi oluşumlar için yönlendirebilmektedir. Böylece kullanıcıdan firmamızın teknik ekibine geniş bir iş birliği ile çözüm ortaklığı kurabilmekteyiz."

Lansmanı yapılan TA portal ve s7-1500 yeni kontrol ailesini tanıttık. İstanbul-Bursa Adana Konya İzmir gibi sanayinin kalbi olan şehirlerde cihazlar sistem üzerinde tanıtılacak. WIN 2013 fuarında sunulan iki geliştirilmiş ürün TA portal yeni versiyonu ile tanıtıldı. TA portal mühendislik platformu iken Human Machine Interface kontrol ve izleme sağlıyor. Simetik PLC'ler TA portal üzerinde tek bir programlama platformu ile sunuluyordu. Yeni versiyonunda Sinamix drive teknolojisinin eklenmesi ile snamix drive teknolojileri, simatik HMI, smatik PLC lerin programlanması devreye alınması diagnostic gibi fonksiyonların aynı veri tabanından tek bir mühendislik platformunda ile programlamak mümkün. Çok büyük verimlilik artışı sağlıyor. 14.000 kullanıcı TA portalde 200-300.000 üzerinde kontrol sağlanıyor. Mühendislik sürelerinde %30-%40 tasarruf sağlanıyor. Diagnostic özellikleri de arıza bulma ve giderme konusunda büyük yenilik.

S7-1500 yeni kontrolör ailesi. İzolide Entegre sistemi. Motion kontrol yapma, güvenlik ve diagnostic özelliği ve anında hatalar oluştuğunda izleme ve müdehale imkanı. Erisim için yetkilendirme ve koopyalanmaya karşı korumalı. Mühendislik firmalarında koruma açısından sadece çalışılan PC'de çalıştırma imkanı. Lansman 3 Mart'da yapıldı ve fuarda devamı ve bunun devamında inovasyon turu yapılac

Tarihinde yayınlanan Haziran 13, 2013 - (98363 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
İlgili Makaleler
KIOXIA Europe, Şirketin Uzun Vadeli Hedeflerinde Daha da İlerlemek İçin Yeni Başkan Görevlendirdi
Üç Yeni TX2 - 6 Eksenli Robot Modeli
Advantech’in yapay zeka temalı online konferansı Advantech Connect başladı
Bren İleri Teknoloji Sanayiciye IoT çözümler ile yüzde 15 tasarruf sunuyor
Soğuk Zincir İzleme Çözümleri
IAS 2020’yi Büyük Başarı İle Tamamladı
Web Semineri: Elektrik ve Otomasyon Tanımlama Çözümleri
EX600-SCF1-X60 Serisi Entegre Giriş/Çıkış Ünitesi
u-link Uzaktan Erişim Servisi
MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülünün VitaNet Suite ile uyumluluğu
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
Pilz Güvenli ve Eksiksiz Emniyet Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Gelişmiş I/O Modülleriyle Otomasyon Sistemlerinizi Optimize Eder