R&S®RTO6 Osiloskop Serisi

600MHz'den 6GHz'e kadar altı farklı bant genişliği ile 20 Gsample/s'ye kadar örnekleme hızı

  • R&S®RTO6 Osiloskop Serisi
    R&S®RTO6 Osiloskop Serisi

Rohde&Schwarz, tamamen yeni ve yeniden tasarlanmış R&S®RTO6 osiloskopuyla başarılı R&S®RTO ailesini bir sonraki seviyeye taşıyor. Daha büyük, 15,6 inç Full HD dokunmatik ekran üzerinde güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü ve basit iş akışları ile günlük ölçümleri hızlandırır. R&S®RTO6, olağanüstü 9.4 ENOB ile saniyede bir milyon dalga biçiminin benzersiz güncelleme hızının yanı sıra kapsamlı bir analiz seti gibi son teknoloji özelliklerle mühendisin çalışma masasındaki tasarımlara ilişkin derin bilgiler sunar.

Yeni R&S®RTO6 dijital osiloskop, 600MHz'den 6GHz'e kadar altı farklı bant genişliği ile 20 Gsample/s'ye kadar örnekleme hızı sunar. Protokol ve mantık analizinin yanı sıra zaman ve frekans alanı için tam entegre test çözümü, tüm sektörlerden tasarım mühendislerini destekler. Cihaz yüksek dalga biçimi güncelleme hızı, mükemmel sinyal doğruluğu, benzersiz güçlü bir dijital tetik ve derin belleğe sahiptir.

Anında sinyal yakalama için iyileştirilmiş kullanılabilirlik
Rohde&Schwarz mühendisleri, yeni R&S®RTO6 osiloskobunu geliştirirken osiloskobun günlük kullanılabilirliğini geliştirmeye odaklandı. Bunu, artan üretkenlik için yeni tasarlanmış bir kullanıcı arayüzü ile başardılar. Kullanımı kolay dokunmatik işlevselliğe ve yeniden tasarlanmış ön panele sahip 15,6 inç Full HD ekran, test mühendislerinin ölçümleri hızlı bir şekilde ayarlamasını sağlar. R&S®SmartGrid ile sinyaller ekranın farklı bölümlerine sürüklenip bırakılabilir. Uygulama kokpiti, osiloskopun tüm uygulamalarına tek bir dokunuşla erişim sağlar.

Derinlemesine bilgi için son teknoloji özellikler
Yeni R&S®RTO6'nın geliştiricileri, saniyede bir milyon dalga biçimine kadar olağanüstü bir alım hızı sağlayan optimize edilmiş sinyal işleme için özel bir ASIC'e sahip bir mimari uyguladılar. Bu, kullanıcıların düzensiz sinyal hatalarını bile güvenilir bir şekilde tespit etmelerini sağlar. Son derece küçük doğrusallık hatalarına sahip düşük gürültülü bir ön uç ve tek çekirdekli A/D dönüştürücüler, 65 dBc'lik sahte olmayan dinamik aralık (SFDR) ve olağanüstü bir 9.4 ENOB ile mükemmel sinyal bütünlüğü sağlar. Bu, kullanıcıların tüm sinyal ayrıntılarını maksimum hassasiyetle yakalamasını sağlar.

HD mod kullanılarak daha da fazla sinyal ayrıntısı ortaya çıkarılabilir. Bu, R&S®RTO6 osiloskoplarının dikey çözünürlüğünü dijital filtreleme ile 16 bit'e kadar artırarak daha keskin dalga biçimleri ve daha az gürültü sağlar. Bu filtrelenmiş 16 bit sinyal, Rohde&Schwarz'ın patentli dijital tetik sistemi tarafından da kullanılır. Bu, R&S®RTO6'nın benzeri görülmemiş tetikleme hassasiyetine ve en küçük sinyal ayrıntılarını bile izole etme kabiliyetine ulaşmasını sağlar.

Ek olarak, R&S®RTO6, kullanıcılara hızlı sonuçlar sağlayan çeşitli özelliklere sahiptir. Kullanıcıların basit dokunma hareketleriyle ayarlayabildiği maske testleri, tanımlanan tolerans sınırları dahilinde sinyal anormalliklerinin kolayca tanımlanmasına olanak tanır. Eşsiz bölge tetikleyicisi sayesinde olaylar hem zaman hem de frekans alanında grafiksel olarak izole edilebilir.

200Mpts standart belleği ve kanal başı 2 Gpts yükseltme imkanı ile R&S®RTO6, uzun darbe ve protokol dizilerini zorluk çekmeden analiz edebilir. Sürekli etkinleştirilen geçmiş modu, önceki tetikleyici olayların analiz edilmesini sağlarken, kapsamlı arama işlevleri bu görevi daha da basitleştirir.

Hızlı ve doğru sonuçlar için kapsamlı araçlar
R&S®RTO6 serisinde, genlik ve zaman ölçümleri, titreşim, göz, histogram ve spektral ölçümler şeklinde düzenlenen 90'dan fazla ölçüm işlevi bulunmaktadır. Ayrıca, karmaşık ölçümler için uygulamaya özel birden çok yazılım seçeneği mevcuttur ve kullanıcılar, cihazı satın aldıktan sonra bile test gereksinimleri değiştikçe bunları bir anahtar kodla kolayca açabilir. Bu seçenekler, seri protokollerin tetiklenmesini ve kodunun çözülmesini, yüksek hızlı dijital arayüzlerde otomatik uyumluluk testlerini, titreşim analizi ve güç analizi için ayrıntılı seçeneklerin yanı sıra spektrum, güç, TDR/TDT ve sinyal analizini içerir. Ayrıca, R&S®RTO6 ile tüm ölçüm görevlerini desteklemek için Rohde&Schwarz'dan kapsamlı bir prob portföyü mevcuttur. Kapsamlı araç seti sayesinde R&S®RTO6, EMI hata ayıklama ve spektrum analizinden otomotiv Ethernet testi ve seri veri yolu analizine, ayrıca güç elektroniği testi ve dijital tasarıma kadar çok sayıda uygulamayı kapsar.
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim