5G FR1 A-GNSS OTA Test Çözümü

CTIA Sertifikasyonu tarafından onaylanan

  • 5G FR1 A-GNSS OTA Test Çözümü
    5G FR1 A-GNSS OTA Test Çözümü

Rohde & Schwarz'ın R&S TS8991 havadan (OTA) test sistemi, 5G A-GNSS anten performansını test etmek için CTIA Sertifikasyonu tarafından onaylanan ilk sistemdir. Bu çözüm, kablosuz bir cihazdaki küresel navigasyon uydu sistemi (GNSS) alıcısının performansını ölçer. Bu kritik bir öneme sahiptir çünkü Destekli GNSS, 5G üzerinden E911 acil çağrıları için kullanılır.
 
Rohde & Schwarz'ın R&S TS8991'i, 5G A-GNSS anten performansını test etmek için CTIA Sertifikasyonu tarafından onaylandı. Bu, R&S TS8991'in CTIA Sertifikasyonu tarafından onaylanan ilk 5G FR1 A-GNSS OTA test çözümü olmasını sağlayan önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor.

CTIA Sertifikasyonu'nun Kablosuz Cihaz Over-the-Air (OTA) Performans Sürümü 4.0.x'e yönelik en son Test Planı, mevcut A-GPS L1 OTA spesifikasyonuna 5G FR1 EN-DC ekledi. Daha önce yayınlanan Sürüm 6.0.x'e, yakında CTIA Sertifikasyonu doğrulama sürecini başlatacak olan 5G FR1 SA, A-GPS L5 ve A-Galileo E1 eklendi.

Rohde & Schwarz'ın R&S TS8991 test sistemi, 2G/3G A-GPS, 4G LTE A-GNSS ve şimdi de 5G A-GNSS için CTIA Sertifikasyon OTA test gereksinimlerini karşılamaya yönelik anahtar teslim bir çözümdür. Bu sistem, R&S CMX500 5G tek kutulu sinyal test cihazı, R&S SMBV100B uydu simülatörü ve yankısız kablosuz performans test odasından (WPTC) oluşur. Yüksek derecede sistem entegrasyonuna sahiptir ve kolayca yükseltilebilir. Her bileşen R&S CONTEST yazılımı kullanılarak kontrol edilir ve CTIA Sertifikasyon Test Planlarına uygun olarak tam otomatik OTA ölçümlerine olanak tanır.

R&S CMX500, tüm mobil cihaz test uygulamaları için tek kutulu bir çözümdür. Verici ve alıcı RF parametrik ölçümlerinin yanı sıra veri çıkışı, ses kalitesi ve pil ömrü testlerini de destekler. Bu çözüm, test altındaki bir cihaza (DUT) sinyal verme yetenekleri sağlamak ve ayrıca alma hassasiyetini ve iletim gücünü ölçmek için R&S TS8991 anten performans test sistemine entegre edilmiştir. R&S CMX500, kablosuz iletişim testlerine yönelik en gelişmiş gereksinimleri kapsar ve en yeni 3GPP ve IEEE teknolojilerini destekler.

R&S SMBV100B, tüm önemli uydu navigasyon teknolojilerini ve uydu takımyıldızlarını destekleyen bir uydu simülatörüdür. CMX500 konum tabanlı hizmetleriyle tüm 3GPP tabanlı Destekli GNSS teknolojilerini destekler.

R&S WPTC OTA Test Odası, farklı test ihtiyaçları için çeşitli oda boyutlarında sunulan yüksek performanslı bir OTA yankısız test odasıdır.

Rohde & Schwarz Radyo Mobil Test Cihazları ve Test Sistemlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Christoph Pointner şunları söylüyor: “Müşterilere çok çeşitli farklı test ihtiyaçlarını karşılayan güvenilir, yüksek performanslı OTA test sistemleri sağlamaya kararlıyız. Bu nedenle R&S TS8991'in CTIA Sertifikasyonu tarafından onaylanan ilk 5G FR1 A GNSS OTA test çözümü olmasından heyecan duyuyoruz. TS8991 OTA test sistemleri, pazar lideri Rohde & Schwarz enstrümantasyon ve yazılımıyla donatılmıştır; bu sayede optimum performans ve kusursuz sistem entegrasyonu sağlanır."
 

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim