Murata Avrupa Satış VP'si Christophe Pottier ile söyleşi

Satışların %90'ından fazlasının Japonya dışında olması ne kadar güçlü bir üretim kapasitemiz ve satış ağımızdan dolayıdır

 • Mart 15, 2023
 • 2140 Görüntüleme
 • Murata Avrupa Satış VP'si Christophe Pottier ile söyleşi
  Murata Avrupa Satış VP'si Christophe Pottier ile söyleşi
 • Okurlarımıza kendinizi ve Murata'yı tanıtır mısınız?

Murata, 1944 yılında kurulmuş küresel bir elektronik komponent üreticisidir. Kapasitörden IOT Modülüne, MEM sensörüne ve RF IC'ye kadar geniş bir komponent yelpazesine sahiptir.

2018'den beri Murata Avrupa Satıştan VPsi olarak Fransa'da (Paris) yaşıyorum.
Elektronik mezunuyum, ancak bir buçuk gün bir Fransız firmasında Ar-Ge'de çalıştıktan sonra 1990 yılında Murata'ya katılmaya karar verdim. Çalışanlarımız Murata ile gurur duyuyorlar; çoğu insan uzun süre bizimle çalışmaya devam eder.
Murata'da benzersiz olan şey, Satışların %90'ından fazlasının Japonya dışında olması ve güçlü bir üretim kapasitemiz ve satış ağımızın olmasıdır.

 • Bize Murata'nın hedef Pazarlarını ve Uygulamalarını anlatır mısınız?

Beyaz Eşya, Tüketici Elektroniği, Telekom, Sanayi, Akıllı Telefon ve Otomotiv gibi tüm pazar segmentlerini kapsıyoruz. Yeni hedef pazar segmentlerimiz Otomotiv, Sağlık ve Çevredir.

 • Bir önceki soruda bahsettiğiniz ürün ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

Murata, Kondansatörler, İndüktörler, Ferritler, Zamanlama Cihazları, Balunlar gibi çok çeşitli pasif komponent ürünlerine sahiptir.

IOT Modüllerini içeren Uygulamaya Özel Komponent (ASC) çözümlerine ek olarak Pil hücreleri, düğme pili, güç modülllerini içeren geniş yelpazeli ürün portföyümüz vardır.

Müşterimizin tasarımını desteklemek için çok sayıda uygulama  mühendislerimiz ve yerel laboratuvalarımız bulunmaktadır.

 • Şirketinizi diğerlerinden farklı kılan faktörler ve teknolojiler nelerdir?

İlk olarak, Murata büyük  hacimde komponent üretmek için uzun bir deneyime sahiptir.

İkincisini, Muratanın, yüksek kalite standardına ulaşmamızı sağlayan dikey entegrasyonlu üretim süreci oluşturuyor.

Üçüncü öne çıkan özelliğimiz, Murata, Endüstrideki birçok müşterinin giderek daha fazla benimsediği yüksek kaliteli ürün sağlayan Otomotiv sınıfı (AECQ200) için özel bir sürece sahiptir.

 • Murata'nın en son ve yaklaşan duyuruları nelerdir?

Murata, küresel elektronik talebinin büyümesine (2024-25-26) uyacak şekilde üretim kapasitesini genişletiyor, örneğin Tayland'da yeni MLCC tesisi kuruyoruz.
Murata, UWB Modülü, yüksek frekans için yeni RF SOI Anahtarı gibi birçok yeni komponent geliştiriyor. Promosyon kapsamında birçok yeni ürünümüz var!

 • Kapanış için, sohbetimize başka bir şey eklemek ister misiniz?

Murata pasif komponent çözümlerinde  iyi bilinen birşirkettir. Uygulamaya özel komponent  ASC komponentlarımızı  geliştirmeye devam edeceğiz. 

Ürünlerimiz pazarında eniyileri olmaya devam edecetir. İyi verimlilik ve mükemmel kalitede olan ürünlerimizi  Murata web sitesinden -https://www.murata.com/ göz atmaktan çekinmeyin!

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim