Makine Üretimi ve Arıza Teşhisi Uygulaması

  Sor / bana ulaş

Endüstriyel Temizlik Şirketleri İçin

Otomasyon & Robotik

Makine Üretimi ve Arıza Teşhisi Uygulaması
Makine Üretimi ve Arıza Teşhisi Uygulaması

Eaton'un akıllı kablolama ve haberleşme sistemi, özel parça yıkama makinelerinin üretimini, kullanımını ve bakımını kolaylaştırıyor Yüksek performanslı endüstriyel parça yıkama makinelerinin uzman üreticisi Renegade Cleaning Systems, makinelerinin karmaşıklığının artması sonucu, prosesi en uygun hale getirmenin yollarını arıyordu. Şirket, kablolama süresini azaltmaya, esnekliği artırmaya ve gelişmiş arıza tespiti özelliklerini desteklemeye yardımcı olması için, güç yönetimi şirketi Eaton'un SmartWire-DT akıllı kablolama ve haberleşme sistemine dayanan bir makine kontrol sistemini kurmaya karar verdi.

Wisconsin, ABD merkezli Renegade Cleaning Systems güvenli, su bazlı temizlik malzemeleri kullanan endüstriyel parça yıkama makinelerinin tasarımı, geliştirilmesi ve üretiminde 50 yıllık bir tecrübeye sahip bir şirkettir. Yıkama makinelerindeki tipik uygulamaların çoğu, son kullanıcı gereksinimlerini karşılamak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bunların arasında makinede yapılan işlemler sonrası yağ kalıntılarını ve talaşları yok etmek, onarım veya tadilat sırasında parçaların yağlarını çıkarmak da mevcuttur. Bu makineler elle yüklenen ve çalıştırılan basit yıkama makinelerinden, minimum müdahale ile tüm temizleme ve kurulama sürecini gerçekleştirebilen özel, tam otomatik sistemlere kadar otomasyon seviyelerine göre de farklılaşabiliyorlar.

Renegade, zorlu uygulamalara yönelik son kullanıcı gereksinimlerini karşılamak için yıllardır otomatik makine tasarımlarını geliştirirken, diğer yandan sektörde özel ürünler için makine kontrol sistemleri gittikçe karmaşıklaşıyor. Örneğin tam otomatik yıkama makinelerinin çoğu, yıkama sıcaklığı, yıkama çevrimi, deterjan oranı ve kurulama sürecinde hassas ancak esnek bir kontrol gerektiriyorlar. Ayrıca, makinenin yüklenmesine ve boşaltılmasına yardımcı olmak için, yıkama bölümünün kapağını otomatik olarak açma kapama gibi verimliliği artıran özelliklerde entegre ediliyor.

Yakın zamana kadar Renegade, makineleri için geleneksel bir panele sahip kontrol sistemlerini ve alan kablolamasını kullanıyordu. Bu özellikler talep edilen ihtiyacı karşılıyorken, her bir makine için gerekli kablolama süresi, makinelerin daha karmaşık olmaya başlamasıyla birlikte artıyordu. Makine modelinin yükseltilmesini ve geliştirilmesini sağlamak için sistemlerde değişiklikler yapılması daha zor bir hale gelmişti ve herhangi bir özel arıza tespit sisteminin sağlanması neredeyse olanaksızdı. Bu sınırlamalar Renegade'deki mühendislerin, kablolama süresini azaltacak, esnekliği artıracak ve Eaton SmartWİre-DT akıllı kablolama ve iletişim sistemindeki gelişmiş teşhis özelliklerini destekleyecek yeni bir çözüm arayışına girmelerine neden oldu.

SmartWire-DT, kontrol panellerinde kullanılan geleneksel kablolama ihtiyacını ortadan kaldırıyor, onun yerine komponentleri birbirine ve tipik bir PLC (programlanabilir denetleyici) olan ana kontrol cihazına bağlamak için önceden hazırlanmış kabloları kullanıyor. Bu yaklaşım, kontrol panelinin tasarım ve üretimini kökten değiştirmekte. SmartWire-DT, gerekli kablolama miktarını ve dolayısıyla kablolamayı tamamlamak için gereken süreyi önemli ölçüde azaltıyor. Ayrıca SmartWire-DT'nin plug-in bağlantıları kullanmasıyla kablolama hatası riski gerçek anlamda ortadan kalkıyor, böylece test ve işletmeye alma süreçleri basitleşiyor ve hızlanıyor.

Renegade için SmartWire-DT sistemi başka bir önemli avantaja da; sensörlerin ve makineye takılan diğer cihazların da bağlanması için 600 m uzaktaki kontrol paneline kadar genişletilebiliyor olmasıdır. Yani, parça yıkayıcılarda kullanılan önemli otomasyon parçalarının tümü, ek karmaşıklık ve ayrı bir ağ sistemi kullanımı gerektirmeksizin tek bir sisteme bağlanabilirler. SmartWire-DT'yi kullanmaya başladıktan hemen sonra Regenade, kontrol panellerinin kablolamasının süresinde önemli bir azalma gördü. Daha önce kablolanması dört saat süren bir panel, yeni kablolama sistemi ile sadece 40 dakikada kablolanabilmekte. Kontrol sisteminin tasarım süreci, kontrol panelinin içindeki ve dışındaki komponentlerin aynı sistemi kullanarak bağlanması ve parçaların bağlantılarının standartlaşması ile birlikte daha da basitleşti.

Ayrıca, parçalar eklendiğinde veya çıkarıldığında parçalar yapıya herhangi bir yerden eklendiğinde SmartWire-DT yapısı otomatik olarak kendi kendini yeniden konfigüre ediyor, böylece parça yıkayıcıların fonksiyonlarını yükseltmek ve değiştirmek için yapılan değişiklikler daha da basitleşiyor. Bu özellikler, makinenin ömrü boyunca zarar görebilecek herhangi bir parçanın yerini alabilir.

Bununla birlikte en önemli kazançlardan biri, SmartWire-DT'nin, makinenin merkezi denetleyicisinin önemli her bir otomasyon ürününden gelen detaylı bilgilere erişmesine izin vermesiydi, bu otomasyon ürünleri arasında motor koruma devresi şalterleri, kontaktörler ve sensörlerde var. Bu da geniş kapsamlı arıza tespit özelliklerinin tamamlanmasını mümkün kılıyor, böylece makinenin durduğu bir durumda, makine kullanıcılarına durmanın nedenleri hakkında doğru bilgiler ve sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin geniş kapsamlı bir kılavuz sağlanıyor.

Renegade, geniş kapsamlı makine izleme ve günlük kayıt fonksiyonları sağlamak için, SmartWire-DT sistemiyle sağlanan bilgileri daha fazla kullanılır hale getirdi. Yani kullanıcılar, belirli bir sürede ne kadar temizleme çevrimi gerçekleştirildiğini, filtrelerin ne sıklıkta temizlenmesi gerektiğini ve diğer önemli operasyon verilerini hemen kontrol edebilirler. Renegade Cleaning Systems'in sahibi Dave Barney, "SmartWire-DT'nin kontrol sistemlerimizi değiştirdiğini söylemek abartma sayılmaz. Sistemlerimizin esnekliğini artırırken, satışta müşterilerimize sunduğumuz en önemli cazibe noktası olan gelişmiş arıza tespit olanaklarını ve kablolama sürelerimizi azaltmamızı da sağladı. Gelecekte üreteceğimiz bütün otomatik makinelerde kesinlikle SmartWire-DT'yi kullanıyor olacağız" dedi

Tarihinde yayınlanan Ocak 19, 2017 - (461 Görüntüleme)
tarafından Onur Dil
Eaton Elektrik Ticaret Limited Sirketi
Nida Kule Is Merkezi Degirmen Sok. No:12 K:17
Istanbul - Turkey
+90-216-4642020
+90-216-4642010
Tüm şirket profilini görün
Yer
Bu tedarikçinin başka ürünleri
Hepsi Bir Arada Acil Aydınlatma Çözümü
İşyerinde Küçük Odalardan Toplantı Odalarına Güvenliği Önceliklendirmenin Önemi
Yeni Nesil Akıllı ve Küçük Kontrol Röleleri
Açık Tip Şalter
Daha Düşük Güç Aralığında UPS
Moduler PLC
Motor Yolverici Besleme Sistemi
Kesintisiz Güç Kaynağı Serisi
Tip F Kaçak Akım Sigortası
Kuzey Amerika’ya İhracatın Kurallarının Ve Yönetmeliklerinin Anlaşılması
Eaton; 1 Milyon diş fırçası, 7/24. Bu günlük rutin elektriksel otomasyona bağlı.
Eaton; Güç Dağıtımı ve Kalitesi, Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Çözümleri
Eaton; Güç Dağıtımı ve Kalitesi, Kontrol ve Otomasyon, Elektrik Çözümleri
Eaton; 1 Milyon diş fırçası, 7/24. Bu günlük rutin elektriksel otomasyona bağlı.
Eaton; 1 Milyon diş fırçası, 7/24. Bu günlük rutin elektriksel otomasyona bağlı.
1800 tren, 54 yürüyen merdiven ve 34 asansör her gün 350.000 yolcuyu taşıyor.
3 kıtaya yayılmış 120'den fazla ülkede yaşayan 2 milyar insan; Elektrik sizin için nerede kritik ise, bizim için de kritiktir.
3 kıtaya yayılmış 120'den fazla ülkede yaşayan 2 milyar insan; Elektrik sizin için nerede kritik ise, bizim için de kritiktir.
3 kıtaya yayılmış 120'den fazla ülkede yaşayan 2 milyar insan; Elektrik sizin için nerede kritik ise, bizim için de kritiktir.
Güvenilirlik, Emniyet, Fonksiyonellik
İlgili Makaleler
Schneider Electric ve AVEVA sürdürülebilirlik odaklı şirketleri destekliyor
Serdar Plastik Canias 4.0 Teknolojilerini Tercih Etti
Sipariş Üzerine veya Stoka Üretimde 1C:Drive ERP çözümü
IoT akıllı eldiven: IWO
Eskişehir Endüstri Fuarı’nın hem fiziki hem online ayağı büyük ilgi gördü
ComBricks – Profibus İzleme, Ağ &Kontrol
Wirepas Mesh ve Murata MBN52832 gömülü Bluetooth® Modülü ile birleşimi
Üretimde Dijitalleşmenin Geleceği Masaya Yatırıldı
Geleceğin dünyasını şekillendirecek robot teknolojileri
Esnek üretim, yapay zeka ve cobot’larla sağlanabilir
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
EMPA; Nesnelerin Interneti için Gereken Her Şey
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empa; Nesnelerin interneti için gereken her şey!
Advantech; Dijital Fabrikalar için WISE-PaaS I.APP'leri
B&R; ACOPOStrak, üretimde En Yüksek Verimlilik
emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır.Tamam!
empa sTORE; STMicroelectronics,Espressif, Sensirion, Eaglerise
Geleceğin Makineleri için AR/VR Teknolojilerini Kullanmaya Hazır mısınız?
Enclustra; FPGA İLGİLİ HERŞEY.
B&R Endüstriyel Otomasyon Katalog
Kompakttan karmaşığa; Ölçeklendirilebilir  Beckhoff CNC.
Emikon; Anybus ile Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Yeni Sektörler İçin Çözümlerinizi Denetim Panellereiyle Bütünleştirin
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Endüstriyel HMI Yüzü Değişiyor
Günmak Kawasaki Robotlar; Üretimin İşbilen Teknik Elemanları
Çoklu HDMI Dijital Tabela Çözümü
Emikon; Anybus, Bağlan. Yapılandır. Tamam!
Robutel; Entegre AGV Çözümleri
empastore;STMicroelectronics, Espressif, Sensirion, Eaglerise
emikon;Bağlan. Yapılandır.Tamam!
ROBUTEL; Entegre AGV Çözümleri
Advantech; Güçlü Gömülü Otomasyon Kontrol Birimi Yol Gösterir
CeBIT 2015 Almanya ücretsiz giriş biletini burada alın
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Çevreci Yeni Endüstriyel Ethernet Anahtarları
Advantech; Gelişmiş I/O Modülleriyle Otomasyon Sistemlerinizi Optimize Eder
Otomasyon çözümlerinizi yönlendirme