Kusursuz ve güvenilir Kaplinler

Özellikle Konveyör sistemleri, pompalar ve karıştırıcılar, paketleme makineleri için

  • Kusursuz ve güvenilir Kaplinler
    Kusursuz ve güvenilir Kaplinler
  • Kusursuz ve güvenilir Kaplinler
    Kusursuz ve güvenilir Kaplinler

Elesa+Ganter'den kaplinler, döner hareketleri iletir ve iki mil arasında güç aktarımını sağlar. Ayrıca, aksi takdirde sürücü veya ölçüm konfigürasyonlarında hasara neden olabilecek toleransları ve mekanik kusurları da ortadan kaldırırlar. Elesa+Ganter’in ürün yelpazesi, hemen hemen her bir durum için mükemmel bir bağlantı çözümü içerir.
Tüm mekanik parçalar gibi, miller de kapsamlı teknik önlemlerle bile genel olarak tamamen ortadan kaldırılamayan imalat ve montaj toleranslarına tabidir. Bu mekanik sapmalar telafi edilmezse titreşimlere, gürültülere ve sertliğe neden olabilirler ve sonuç olarak bağlı birimlerin ömrünü kısaltırlar.

Elesa+Ganter'deki standart parça uzmanları tam olarak bu sorunları ele aldı. Sonuç olarak tork ve güç aktarımının yanı sıra konum ve hareket kontrolü için kullanılabilen kaplinleri üretti. Başka bir deyişle, her uygulama için doğru bağlantı tipini sundu. Kaplinler çok çeşitli olmasına rağmen doğru tasarımı bulmak oldukça kolay. Kaplin tiplerine genel bakış sayfaları her kaplinle ilgili en önemli noktaları vurgularken teknik veri sayfaları kaplinlerin standart özellikleri ile ilgili detaylı bilgileri içerir.

Ürün yelpazesine yakın zamanda eklenen alüminyum ve paslanmaz çelik kaplinler pozitif ve pozitif olmayan bağlantılar için tasarımlar içerir. Çoklu delik çapları, kaplin gövdesinin çeşitli dayanıklılık ve sertlik seviyeleri, isteğe bağlı bir kama yuvası, istenilen kullanım amacına özel çözümler sunar. Genel olarak, tüm kaplinler ofsetleri ve yanlış hizalamaları telafi eder, salgı hatası ve eksenel harekete uyum sağlar. Titreşimleri ve darbeleri farklı derecelerde azaltır.

Uygulama düzeyinde, konum ve hareket kontrolü veya tork ve güç aktarımı arasında bir seçim yapılır.
Konum ve hareket kontrolü için, dönme hareketinin çok yüksek hassasiyet ve doğrulukla iletilmesi gerekir. Bu durum dönüş yönünde sıfır boşlukla çalışan ve yüksek burulma sertliğine sahip bir kaplin tipi gerektirir. Tipik uygulamalardan bazıları şunlardır: Lineer eksenler için servo ve step motorlar, endüstriyel robotlar ve test tezgahları. Tork ve güç aktarımı için ise odak noktası saf kuvvet iletimindedir. Bu, zorlu koşullarda güvenilir bir şekilde çalışırken yüksek torklara ve ağır yüklere dayanabilen kaplinler gerektirir. Tipik uygulamalardan bazıları şunlardır: Konveyör sistemleri, pompalar ve karıştırıcılar, paketleme makineleri.

Onur Dil

Editör

Endüstri-Dünyası’nın amacı; endüstriyel mühendisliğine dünyanın her yerinde üretilip Türkiye pazarına sunulan yeni ürünler ve hizmetler ile ilgili bilgi vermektir. Eğer siz de firmanızın yeni ürünlerinin Endüstri Dünyası’nda yer almasını istiyorsanız lütfen teknik basın bültenlerinizi editörlerimize gönderin.

Ürün yazılarımız ile ilgili görüşleriniz ve önerileriniz var ise lütfen editorlerimizle irtibata geçiniz.

Daha Fazla Yazı İletişim